Homeopatie úspěšně léčila epidemii chřipky v roce 1918

16.7.2009 | Filip Čehovský | filip.cehovsky@alternativa.cz | Ostatní

V časopise Natural News, duben 2009, píše Melanie Grimes o tom, jak efektivní je a byla v minulosti homeopatie při léčení chřipkových epidemií.

Při celosvětové epidemii chřipky byla mortalita konvenčně (alopaticky) léčených 30 % a zemřelo asi 30 milionů lidí, z toho deset milionů v Evropě, zničené válkou. Avšak z patnácti set osob, léčených na tuto chřipku homeopaticky v District of Columbia zemřelo jen patnáct lidí, což odpovídá 1 % mortality.

Jiná statistika uvádí, že v National Homeopathic Hospital se uzdravilo 100 % pacientů. V Ohiu referovali dva homeopatičtí lékaři, dr. Mc Cann a dr. Dayton, že jim z 1 000 případů nezemřel ani jeden. Ve stejném státě byla podle statistiky úmrtnost při alopatické konvenční léčbě 28,2 %! Jaké homeopatické léky byly hlavně na tuto tzv. španělskou chřipku použity? Gelsemium a Bryonia. Dr. Wieland v Chicagu léčil nakažených 8 000 dělníků, převážně jen Gelsemiem, a měl jen jedno úmrtí.

Řada dalších amerických statistik ukazovala úmrtnost při používání jednoduchých a laciných homeopatik kolem 1% nebo méně. Tento kmen chřipky se pak v historii objevil ještě jednou, a to v roce 1976, a to jen na jednom místě, na základně americké armády Fort Dix, a to u vojáků, kteří byli před tím proti chřipce očkováni. Jinde se tato chřipka neprojevila.

Na otázku, zda je homeopatie schopna léčit moderní chřipky, autorka odpovídá: Ano.

A dává i rady k prevenci onemocnění: Odpočinek a cvičení jako základ. Některé potraviny, u nichž se ukázalo, že pomáhají posilovat imunitní systém jako je echinacea, vitamin C, E a beta karoten, zinek a bezinky. Autorka také říká, že tento pohled zpátky dává zároveň odpověď na některé otázky, týkající se tzv. prasečí chřipky.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *