Letní škola s Davidem Mundym

22.8.2016 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Aktuality

hp-lektor-valaskovaLéto, nebo spíše prázdniny, pomalu končí,  a přestože máme před sebou ještě pár teplých dní, myslím si, že je vhodná chvíle k ohlédnutí…..

Začátkem července jsme již tradičně strávili příjemný týden v kolektivu homeopatů na Seči. Letos nám své zkušenosti předával David Mundy, který na Homeopatické akademii přednášel již v lednu 2013.

Často se mne studenti – homeopaté – ptají, proč jezdím každý rok na letní kurzy – odpověď zní, že každý rok se dozvím něco nového. Co nového jsem tedy dozvěděla letos?

IMG_4378David letos hodně mluvil o hadech, o těch známých, ale i o těch méně známých – Cenchris (ploskolebec mokasínový), Python regia (krajta) a dalších.

Velmi zajímavé bylo odebírání živých případů – otec a syn, oba trpěli koktáním. Tady bych ráda ocenila obě tlumočnice, odebírat případ je vždycky složité, ale odebírat případ a překládat v tomto případě, kdy mluvil hlavně otec, který opravdu silně koktal, to určitě nebylo jednoduché. Jsem zvědavá, a určitě také ne sama, jak se tyto případy budou dál vyvíjet.

David se také zmínil o očkování a seznámil nás se statistikou, jak očkování ovlivňuje nemocnost dětí. Že očkování škodí, popisoval i na malém vzorku své rodiny – zatímco jedna snacha je proti očkování a vnoučata jsou zdravá, druhá snacha vyznává spíše klasickou cestu, očkování, a podle Davida jsou její děti náchylnější k nemocem.

Jako každý rok nechyběl ani bohatý večerní program – večerní táborák s opékáním buřtů a zpěvem, večerní přednášky a tradiční diskotéka. Letos jsem na diskotéku zašla i já (poprvé) a vůbec nechápu, proč jsem odmítala minulé roky účast – Filip jako diskžokej byl úžasný, velmi vtipně reagoval na nálady tancujících a některé tanečnice předváděly skvělé kreace.

Snad si to i ostatní na Seči užili a těší se na příští letní školu tak jako já.

Homeopatická akademie

Homeopatická akademie logo maléTříleté studium určeno všem se zájmem o hluboké poznání tohoto celostně založeného oboru, bez ohledu na současné vzdělání a povolání. Poskytuje základ pro odbornou léčbu na vysoké úrovni, v rodině, v samo­léčbě i v profesionální lékařské a léčitelské praxi. Přednášky jeden víkend v měsíci. Přednáší Mgr. Jiří Čehovský a další zkušení homeopaté. Několikrát ročně se posluchači setkávají se známými osobnostmi homeopatie se zahraničí.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.