Letní škola Homeopatické akademie – Seč 2006

8.9.2006 | Marie Valášková | valaskova43@seznam.cz | Ostatní

Na začátku léta si parta homeopatů, jak se už stává dobrým zvykem, dala sraz v Seči. Počasí bylo nádherné, snad až moc, v Praze se horkem nedalo vydržet, ale tady mezi lesy bylo velmi příjemně.

Prvním lektorem letošní letní školy byl Dr. Russell Malcolm, který je známý svou prací se střevními nosodami. Na několika zajímavých případech nám Russell ukázal jak pracuje se střevními nosodami, léčbu s nimi většinou začíná. Nosody předepisuje podobně jako klasická homeopatika podle hlavních symptomů. Postup při odebírání případu nám názorně předvedl při práci na živém „modelu“. Pacientkou byla jedna z účastnic kurzu. Pro mne jsou vždy ukázky práce „na živo“ velmi inspirující a nutí mě zamyslet se nad vlastními postupy, přehodnotit a oživit zaběhlé postupy, snažit se najít svoji cestu, poučit se a stále se snažit o zlepšení přístupu k pacientům, ale i k vlastnímu rozboru případu.

Dny velmi rychle plynuly, příjemný byl večer u táboráku se zpěvy, kdy svou „troškou do mlýna“, přispěl i Russell, se svými baladami.

Druhou polovinu školení přednášel Ian Watson, autor knihy Průvodce metodami homeopatické léčby, kterou v češtině vydala Alternativa. Nevím kolik účastníků kurzu zažilo Ianovu přednášku na FTVS, kde už naznačil, že se ubírá trochu jinou cestou, než by se dalo očekávat podle jeho knihy. Asi na všechny Ian zapůsobil velmi silně. Každá jeho přednáška – cvičení – byla ukázkou – návodem, jak poznat sebe sama, najít k sobě cestu, naučit se mít rád sám sebe bez výhrad.

Bylo to úžasné, velmi emotivní a já sama jsem se ještě úplně nevzpamatovala ze všeho co jsem tam zažila. Není dne, abych si na něco nevzpomněla, nesnažila se pracovat podle jeho rad a návodů.

Těch několik dní mne dostalo někam dál, ale blíž k sobě, k poznání o malichernostech života, o pokoře.

Ráda bych měla ještě někdy možnost si to zopakovat, nabrat tu energii, kterou kolem sebe šíří, pohodu, víru sama v sebe.

Děkujeme.

Marie Valášková

Fotografie z letní školy

Homeopatická akademie

Homeopatická akademie logo maléTříleté studium určeno všem se zájmem o hluboké poznání tohoto celostně založeného oboru, bez ohledu na současné vzdělání a povolání. Poskytuje základ pro odbornou léčbu na vysoké úrovni, v rodině, v samo­léčbě i v profesionální lékařské a léčitelské praxi. Přednášky jeden víkend v měsíci. Přednáší Mgr. Jiří Čehovský a další zkušení homeopaté. Několikrát ročně se posluchači setkávají se známými osobnostmi homeopatie se zahraničí.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *