Lymská nemoc (borelióza) a alergie na hmyzí bodnutí

23.7.2018 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Nemoci, Případy

Léčení boreliózy věnoval jeden den na letošní letní škole i Robin Murphy, protože je i v Americe velikým problémem. Potěšilo mne, že u boreliózy používá stejný postup jako já.

Při pokousání klíštětem, ale i jiným hmyzem, když se objeví nějaká reakce na pokožce, nejprve podávám Ledum, pokud je místo horké, je lepším lékem Hypericum. Pokud to nestačí, je dalším lékem nosoda borélie. Použiji nízkou potenci 2-3 kuličky do malé „bralenky“,doplním vodou a po rozpuštění s bralenkou asi 20x bouchnu(potencování). Nejlépe se mi osvědčil tento způsob podávání: 1.týden 3x denně, 2. týden 2x denně, 3. týden 1x denně, 4. týden nic a zhodnotit proces léčení. Jedna dávka je 5-7 kapek. Tento systém funguje, hlavně u dospělých, lépe než antibiotika, ale je možné to kombinovat i s podáváním antibiotik.

S tímto postupem mám i osobní zkušenost a v dnešní době, kdy má mnoho lidí problém s užíváním antibiotik, je velmi cenný. Mám na mysli alergické reakce na antibiotika, ale i mnoho dalších vedlejších účinků (postižení sliznic, problémy s trávením a další).

Na toto onemocnění existuje více homeopatických léků. Protože původcem onemocnění jsou spirochéty (gramnegativní bakterie) podobně jako u syphilis, budeme tedy hledat léky syphilitického miasmatu.

Alergie na včelí bodnutí

Dalším letním trápením jsou včelí, sršní či vosí bodnutí. I na tyto problémy nabízí homeopatie řadu léků. Velmi účinným lékem je Apis. Znám několik lidí se silnou alergickou reakcí na podobná bodnutí a Apis je několikrát skutečně „zachránil“. V případě, že se rozvíjí alergická reakce, není rozhodně chybou volat rychlou lékařskou pomoc, ale než přijede (a možná zbytečně), doporučuji podávat Apis. Můžete ho rozpustit i ve vodě a udělat obklad, který budete přikládat na postižené místo. Pokud bude žihadel víc, může se rychle objevit šok, a pak uleví Aconitum.

Když už mluvím o Apisu, musím se zmínit i o určitém typu angín, na který zabírá – krk je velmi oteklý, červený s pálivými bolestmi, pacient nemá žízeň, ale studené nápoje a obklady mu ulevují, teplé naopak zhoršují stav. A ještě jedno působení Apisu stojí za zmínku. Znají ho sestry na porodnických odděleních (i ty, které homeopatii nevěří), a to je retence moči u novorozenců.

Apis je úžasný lék, a tak, až se budete chystat na dovolenou, na něj nezapomeňte a přibalte také homeopatický gel Dapis, který uleví při podobných stavech poštípání či pokousání.

Homeopatické klinické repertorium – John Henry Clarke

Klasik britské homeopatie (1853 -1931), autor rozsáhlé materie mediky, Slovníku homeopatické materie mediky, nashromáždil za více než padesát let praktikování homeopatie mnoho klinických zkušeností. Z nich sestavil stručné a praktické repertorium, určené pro rychlou orientaci v případu. Má několik částí. První z nich je klinické repertorium, kde jsou abecedně řazeny diagnosy, části těla, pocity, tělesné funkce ap., a to vždy ve vztahu k patologii. Druhou částí je repertorium příčin, kde jsou hesla vztahující se k etiologii onemocnění, jako např. duševní úsilí, elektrický šok, různé typy zranění, zklamaná láska, chlad, přejídání… Třetí částí je repertorium povah, dispozicí, konstitucí a stavů – pojednává o osobnostních rysech ve spojení s léky, např. zlomyslnost, štíhlost, sykotická konstituce, romantický. V další části jsou pak vztahy mezi léky, v tabulkách nalezneme léky kompatibilní, antidotující, dobře následující ad. Rubriky obvykle obsahují menší množství léků, často jen jeden, a ve srovnání s kentovsky komponovanými repertorii (též syntetickými) zde v podobných rubrikách nezřídka najdeme odlišné léky.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *