Přednáška Philipa Baileyho

22.10.2010 | Ing. Filip Čehovský | filip.cehovsky@alternativa.cz | Aktuality

kaduceus2_
Homeopatická akademiebayley

 

 

Významný britský homeopatický lékař Philip M. Bailey, M. D. je autorem odborných knih, z nichž nejznámější, Homeopatická psychologie, byla již v devadesátých letech přeložena do mnoha jazyků a přinesla mu celosvětové uznání. Kniha patří k základnímu fondu moderní homeopatické literatury. Je to obsáhlá materia medica s důrazem na psychologické profily léků. V češtině vyšla jeho kniha Carcinosinum, kterou vydalo nakladatelství Alternativa. Dr. Bailey žije v současné době v Austrálii. Českou republiku navštíví podruhé. Loni se sním studenti Homeopatické akademie měli příležitost setkat na Letní škole.

Program:
Léky pocházející z mléka jsou používány v homeopatii více než sto let, ale teprve nedávno jsme začali chápat celistvý psychologický obraz každého z nich. Z těchto obrazů pak vychází obecné poznání témat mléka a jeho psychodynamiky. Na svém lednovém semináři Philip pojedná tato témata, jako je např. beznaděj, spiritualita a závislost. Každý z léků pak má kvality, náležící k živočichovi, z něhož mléko pochází. Podrobné popisy a zvláštní rysy léků Lac felinum, Lac humanum, Lac delphinum, Lac Leoninum, Lac equis, Lac defloratum a Lac caninum budou rovněž součástí semináře. Seminář budou provázet záznamy případů na videu. Seminář je tematicky shodný s Philipovou knihou Lac Remedies in Practice, která nedávno vyšla v Holandsku.

 

homeo

Na přednášce bude též oficiálně představen a uveden do prodeje nový homeopatický software v češtině HOMEO.

 

Datum konání: 22.–23. ledna 2011 (so 9–18 h, ne 9–17 h)

Místo konání: Kongresový sál Nemocnice Na Homolce, Roentgenova 2, Praha 5 (vchod od spodní vrátnice)

Dopravní spojení: Metrem trasa B, stanice anděl, výstup směr Motol. Z ulice Stroupežnického (autobusové nádraží) autobusem č. 167 do stanice Na Homolce. Nebo tramvají č. 4, 7, 9 do stanice Pod Kotlářkou a pak autobusem č. 167 do stanice Na Homolce. Mapka zde

Cena: 1 900 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 2 300 Kč pro ostatní zájemce.
Platba v hotovosti na místě. Na vyžádání zajistíme ubytování.

Další informace:
Alternativa, spol. s r. o., Zbraslavské náměstí 461, 156 00 Praha 16
E-mail: info@alternativa.cz
Tel.: 257 922 331
Skype: alterinfo

Carcinosinum – Philip M. Bailey

carcinosinum_velkeKniha světově proslulého australského homeopata dává úplný popis tohoto moderního a dnes velmi často indikovaného konstitučního léku (či miasmatického léku), jehož celostní obraz byl odhalen teprve v posledních desetiletích a zejména v posledních letech. Velmi podrobný popis mentálních, generálních i patologických rysů a symptomů je doplněn dvaceti šesti barevnými fotografiemi tváří, dokumentujícími typický vzhled tohoto konstitučního typu. Jsou zde také tabulky srovnávající charakteristické symptomy Carcinosinu s dalšími léky, s nimiž je často nesprávně zaměňován.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.