.
   Homeopatie.cz

HOME    

Starší zprávy

 • 26. 9. 2014
  Akutní léčba streptokokové angíny a následná konstituční léčba dítěte - Ing. Lucie Kapitánová. V lednu 2014 se na mne obrátila maminka šestiletého chlapce s žádostí o homeopatickou léčbu. Její syn je opakovaně nachlazený od 1 roku věku, nachlazení probíhají průběžně celou zimu, často dostává antibiotika.

  17. 9. 2014
  Ledum - lék pro chovatele koček - Marie Valášková. Ledum palustre je rostlina z čeledi Ericaceae – vřesovité.  Do této čeledi patří také třeba chimaphila umbellata, lék na cystitidy nebo kalmia. Homeopaté ledum znají jako lék na poštípání hmyzem, některé prameny dokonce uvádějí i preventivní účinky

  15. 9. 2014
  Zamyšlení nad letní školou s Dr. Murphym - Monika Chlumská. Při zhlédnutí videa s dr. Robinem Murphym jsem si uvědomila několik skutečností. V prvé řadě to, že jsem měla možnost absolvovat letní školu s tímto výjimečným, velmi přátelským a uznávaným homeopatem a dále také to, že jsem se dozvěděla něco více nejenom o homeopatii a homeopatických lécích, ale i o jeho mnohaletých zkušenostech z jiných alternativních oborů, které mohou homeopatii nejen doplňovat, ale homeopatickou léčbu jako takovou posilovat.

  1. 9. 2014
  Školní fobie - MUDr. Kateřina Veselá. Před dvěma lety za mnou přijela čtrnáctiletá dívka s vážnými psychickými problémy. Má strach z neznámého, z nových situací, byla nejistá odmalička. Obrovský strach z neúspěchu, ze selhání ve škole. Musí mít samé jedničky, sama sobě si klade vysoké nároky. Učila se tolik, až měla při zkoušení okno.

  28. 8. 2014
  Pozvánka na valnou hromadu Homeopatické společnosti. Vážení členové Homeopatické společnosti, dovolujeme si Vás pozvat na 7. valnou hromadu Homeopatické společnosti, která se koná dne 20. 9. od 18:15 v prostorách auly v budově gymnázia Na Zatlance 11, Praha 5

  18. 8. 2014

  Videozhovor s Robinem Murphym.
  Dr. Robin Murphy je americký homeopatický lékař, autor mnoha odborných knih, standardně používaných v celém světě, jedna z hlavních osobností našeho oboru. Jeho znalosti – a to nejen homeopatie – jsou téměř encyklopedické. Přednáší v USA, Anglii, Německu, Japonsku, Indii a dalších zemích. Video natočeno při příležitosti jeho účasti na Letní škole Homeopatické akademie 2014.

  8. 8. 2014
  Cesta do nové země - Mgr. Jiří Čehovský. Líbilo by se vám v zemi, kde čtyřicet procent lidí trpí mentálními chorobami, úzkostí,  depresí, nespavostí nebo demencí? Kde se deset procent dětí dusí  s diagnosou astma a výskyt nemoci se za deset let zdvojnásobil,  přičemž dál stoupá? Kde má skoro polovina  dětí alergii? Kde každoročně počet autistických dětí stoupá o deset procent?

  27. 7. 2014
  Případ dermatopolymyositis a infekce Chlamydiemi - MUDr. Miroslava Střížová. Žena nar.r.1958, léčená homeopaticky  od prosince 2008. Je vdaná, má dvě děti. Její rodiče se  rozvedli když jí bylo 14 let. Zůstala s matkou a sestrou bez prostředků.

  15. 7. 2014
  Železná lady aneb případ zachráněné dělohy - Petra Cihlářová. Na jaře 2011 vyhledala moji pomoc tehdy 52letá žena. Trpěla silným a neustálým krvácením, které bylo již dvakrát zakončeno kyretáží. Její gynekolog navrhoval hysterektomii, což se jí ani trochu nezamlouvalo.

  23. 6. 2014
  Muž s revmatickou artritidou - MUDr. Kateřina Drábková. Muž, 29 let, milý, štíhlý, modrooký, špinavě blond. Má přítelkyni. Pracuje jako strojní inženýr na částečný úvazek, studuje postgraduál na ČVUT.

  6. 6. 2014
  HELONIAS, konstituční předepsání  - Mirka Slámová. Přišla ke mně mladá žena, střední postavy, učitelka angličtiny s velmi inteligentním a kultivovaným projevem. Je matkou dvou dětí, osmiletého chlapce a dvouleté holčičky. S dcerkou je zatím na mateřské dovolené.

  27. 5. 2014
  Případ migrény trvající od dětství - MUDr. Hana Horychová. Přichází pohledná, štíhlá mladá žena s výraznými modrými kruhy pod očima. Během vyšetření neustále odesílá SMS zprávy a ruší nás zvonění telefonu. Jejím hlavním problémem jsou dlouhodobé bolesti hlavy, pro které se již dříve 3 roky homeopaticky léčila, bohužel však bez výraznějšího efektu.

  6. 5. 2014
  Dr. John Henry Clarke, M.D. – průkopník anglické homeopatie - Mgr. Tereza Ledererová. John Henry Clarke byl jedním z uznávaných anglických homeopatů. Měl svou slavnou kliniku na Bolton Street 8 v Londýně. Narodil se roku 1853 v Anglii. Na univerzitě v Edinburghu byl vynikajícím studentem. Absolvoval postgraduální studium a otevřel si vlastní lékařskou praxi. Brzy získal celosvětový věhlas.  Svou prací a studiem byl natolik zaměstnán, že mu zbývalo pramálo času na udržování kontaktů s okolními lidmi.

  29. 4. 2014
  Aspergerův syndrom a migrény - Mgr. Jana Ohanková V dubnu 2013 přišli rodiče s dvanáctiletým chlapcem, kterému byl diagnostikován Aspergerův syndrom.  Odebírání případu nebylo jednoduché, protože chlapec odmítal odpovídat. Celou dobu seděl poblíž maminky, kterou sledoval, a poslouchal, co odpovídala na mé otázky.

  18. 4. 2014 
  Tři případy na dálku - Adam Havlín. Pro důkladné vyšetření a správné předepsání je bezesporu nezbytný osobní kontakt s pacientem, nicméně existují případy, kdy takový kontakt není možný, a přesto se lze pokusit homeopaticky zasáhnout. Níže uvádím tři ilustrativní příklady, kdy jsem podal akutní lék, aniž bych měl možnost pacienta vidět a osobně vyšetřit.

  20. 3. 2014
  Salomon – losos a léčba neplodnosti - Marie Valášková. Před několika lety v Praze přednášel Jeremy Sher několik nových léků. Popisoval i Salomon, u kterého v minulosti prováděl zkoušku. V období zkoušky léku několik účastníků (účastnic) otěhotnělo nebo (muži) oplodnili své partnerky.
  Losos při svém rozmnožovacím cyklu podstupuje pravidelně náročnou cestu na pouti za dalším potomstvem.

  7. 2. 2014
  Dr. Farokh Master je jedním z nejznámějších světových homeopatů, přednáší v Indii a pravidelně i v Evropě, ve Spojených státech, v asijských zemích a jinde. Nyní zavítá i do České republiky. Přijďte se podívat na jeho přednášku 15. – 16. března do kongersového centra hotelu Pyramida v Praze. Téma bude léčení dětí a kojenců.

  2. 1. 2014
  Panická porucha - MUDr. Kateřina Veselá. Nedávno jsem léčila desetiletou dívku s panickou poruchou, která se rozvinula krátce po smrti milovaného pejska. Rodina pochází z Vysočiny, maminka mi volala začátkem prázdnin a objednala se až na srpen. Do té doby jsem po telefonu poradila jako první pomoc Natrum muriaticum 200 CH, ale to příliš nepomohlo...

   

 • 21. 11. 2013
  Homeopatická akademie vás všechny srdečně zve na přednášku amerického homeopata Willa Taylora, která se koná 25. -26. 1. 2014 v Praze.

  13. 11. 2013
  Moluska, noční pomočování - MUDr. Kateřina Veselá Šestiletá dívka přichází pro moluska (bradavičky virového původu), kterými trpí poslední 4 měsíce a má je rozeseté po celém těle. Rodiče zkusili podávat symptomatická homeopatika Dulcamaru a Thuju bez efektu. Dalším problémem je noční pomočování

  17. 10. 2013
  20 x o mléku - Mgr. Jiří Čehovský. Zcela nedávno vyšel v češtině překlad  knihy, která je již několik let základním referenčním dílem o homeopatických lécích, připravených z mlék. Známý holandský homeopat Roger van Zadndvoort charakterizuje její význam takto: "Její kniha dává úplný současný přehled mlék."

  15. 10. 2013
  Počítačová analýza významně rozšiřuje možnosti homeopata. V zemích s dlouhou tradicí homeopatie je v současnosti téměř nemožné najít  profesionálního homeopata, který by běžně ve své praxi nepoužíval homeopatický software. Ku příležisti vydání nové verze 1.2 původního českého software HOMEO  jsme přichystali bezplatný Seminář počítačové analýzy homeopatických případů.

  4. 9. 2013
  Být odborníkem na své zdraví - Jiří Čehovský. Zdraví je nyní velmi nedostatkové zboží.  A nedá se nikde koupit. Skoro všichni  trpí většími nebo menšími chronickými potížemi, a to od útlého věku. Můžeme se ptát, zda je to tím, že je nyní tolik  jedů v našem prostředí, ve vodě, v potravinách a v lécích, tolik elektrosmogu, tolik nejistoty v sociálních vztazích.

   

  21. 1. 2013
  LABUŤ v homeopatii (Cygnus cygnus) - Petra Cihlářová. Velice pečlivý proving léku Cygnus cygnus provedli v roce 2004 Jeremy a Camilla Sherr.  Od té doby máme k dispozici další velký lék na hluboký smutek a zármutek. Měla jsem to štěstí, že jsem díky němu mohla pomoci třem úžasným ženám a ráda bych se s vámi podělila o tento nevšední a krásný zážitek, kterým pro mne uzdravení pacienta  vždy je.

  18. 12. 2012
  „Velké riziko současné medicíny: Když určí člověku diagnózu“ - PhDr. Rina Komorádová. Rozhovor s profesorkou Annou Struneckou o výživě člověka, potravních suplementech, přístupech ke stravě, ale také o síle mysli a o lásce. Víte, jak vitaminy pomáhají v léčbě rakoviny, proč v USA nepít vodu z kohoutku nebo jak český patolog  pozná manažerku-kuřačku?

  7. 11. 2012
  Muž po třicítce, vysokoškolák, profesionální sportovec - astma - MVDr. Jiří Maňhal. Následující popis případu, od návštěvy k návštěvě, stručně mapuje čtyři roky pacientova života. S jemnou pomocí homeopatické léčby je to život mimořádně aktivní, naplněný a úspěšný. Je příkladem, jakou moc může mít životní síla, pokud ji nepotlačujeme, pouze nenásilně usměrňujeme.

  25. 10. 2012
  V lednu bude na Homeopatické akademii přednášet britský homeopat David Mundy. Téma jeho přednášky zní Zrcadlo a magnet.
  Svět je zrcadlo a každý v něm  vidí odrazy sebe. Naše vnímání reality je na jedné straně ovlivněno naším miasmatickým dědictvím a na druhé straně podmínkami. Co vidíme a co nás přitahuje? Co jsou takzvané "nehody"? Co jsou z homeopatického hlediska "bludy"?

  23. 10. 2012
  Umění jak vytvářet a udržovat harmonii - Mgr. Jiří Čehovský. Zdraví není  samozřejmost. Podle statistik jsme skoro všichni, až na výjimky,  chronicky nemocní a ošklivá čísla stále narůstají. Jedna čtvrtina národa je každoročně hospitalizována! Lékaři provádějí 130 milionů ambulantních ošetření ročně. Máme málo zdraví. Nemoc je nedostatek, ubývání  zdraví, jako tma je nedostatek, ubývání  světla.

  18. 10. 2012
  Právě vyšlo Homeopatické klinické repertorium od klasika britské homeopatie Johna H. Clarka.

  9. 10. 2012
  21. listopadu se koná Seminář počítačové analýzy homeopatických případů. V současné době si v západní Evropě, v Severní Americe i jinde lze jen stěží představit profesionálního homeopata, který by běžně nepoužíval homeopatický software. Všichni učitelé homeopatie, navštěvující nás ze zahraničí, si jej přinášejí ve svých počítačích.

  25. 9. 2012
  Prof. Anna Strunecká, DrSc. z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, autorka knihy Doba jedová,  přednášela 23. 9. pro 2. a 3. ročník Homeopatické akademie na téma Vitamíny, minerály a potravní doplňky. Byla to její druhá přednáška na HA v tomto roce.

  21. 9. 2012
  Homeopatie a zdravotnictví (Zdravotnické noviny - září 2012) - Mgr. Jiří Čehovský.  Homeopatie má ve zdravotnictví mezi ostatními metodami zvláštní postavení. A to nejen u nás, ale i v Evropě, v USA a ostatních zemích našeho kulturního prostoru. Původně vznikla jako ryze lékařská metoda. Založil ji německý lékař Dr. Samuel Hahnemann a byla za jeho života praktikována téměř výhradně lékaři.

  29. 8. 2012
  Dr. Russell Malcolm je nejen skvělým homeopatem, ale i pianistou a zpěvákem, o tom už jsme psali. Nyní nás překvapil svým audivizuálním dílkem, které věnoval "Mým českým přátelům". Jsme moc rádi, že se u nás děkanovi Faculty of Homeopathy líbilo. Líbil se i on nám.

  14. 8. 2012
  V nadcházejícím školním roce zavítají přednášet na Homeopatickou akademii význačné osobnosti světové Homeopatie. Předně jeden z nejznámějších současných homeopatů, autor mnoha knih - materií medik a repertorií, dr Robin Murphy z USA, dále známý kanadský homeopat a autor Louis Klein, či britský homeopat David Mundy.

  6. 8. 2012
  Zdraví a nemoc z pohledu ájurvédy (a homeopatie) - PhDr. Kateřina Komorádová. Dva měsíce letošního roku jsem strávila v bezprostřední blízkosti jednoho z nejstarších léčebných systémů na světě, ájurvédy, v jihoindickém státě Kerala. Coby studentka Homeopatické akademie jsem se nemohla zdržet toho, abych na léčebné přístupy ájurvédy pohlížela prizmatem homeopatické léčby.

 • 3. 8. 2012 
  I takhle se dá propagovat homeopatie, v tomto případě krabička léků první pomoci, v hollywoodském stylu

  10. 7. 2012
  Skončila letní škola Homeopatické akademie - Jiří Čehovský. Konala se od 30. 6. do 6. 7. u přehradního jezera Seč, v krásné, zvlněné, typicky české krajině. Intelektuálně jsme se však přenesli do neméně hezké krajiny homeopatické materie mediky, v níž jsme potkali řadu  léků a seznámili se blíže s novými metodami analýzy našich případů. Přednášel pan doktor Russell Malcolm, pravidelně vyučující na Homeopatické akademii již 17 let.

  27. 6. 2012
  Nosoda  toxoplasmózy - Louis Klein. Obraz tohoto léku nebyl dosud publikován, navzdory tomu, že latentní toxoplasmózou trpí cca 30 % české populace.

  22. 6. 2012
  Připomínáme stále velmi aktuální článek Homeopatie jako zdravotní sebeobrana

  28. 5. 2012
  Homeopatie a čakry - RNDr. Taťána Jeništová. Pacientka s ekzémem, 21 let, konstitučním lékem je lycopodium clavatum. Postupně brala potence 30, 200, 1M a momentálně je na 10M. Ekzém se hned po podání lyc 30 začal stahovat z obličeje směrem dolů, objevily se staré symptomy na všech úrovních, prostě se to chová podle Heringových zákonů. Zajímavostí jsou ale pocity a prožitky pacientky po podání lyc 10M.

  14. 5. 2012
  Homeopatie je práce s odbornými texty - Mgr. Jiří Čehovský. Homeopaté shromáždili za dvě stě let vývoje homeopatie obrovskou pokladnici vědomostí. Stále nové látky byly zkoumány prostřednictvím provingu, zkoušky, při níž zdravé osoby užívají určitou látku v homeopatickém zředění a zapisují symptomy, které se u nich jako následek užívání dočasně projevily. Tyto symptomy  lék  může léčit u nemocných osob. To je princip similia similibus curantur, pravidlo podobnosti, na němž je založena homeopatie.

  23. 4. 2012
  Homeopatická akademie v září otevírá nový Pokračovací studijní program pro absolventy homeopatického studia a další pokročilé homeopaty - Mgr. Jiří Čehovský.

  26. 3. 2012 
  Rozhovor s Louisem Kleinem, FSHom. - Dr. Kateřina Komorádová. Nosody představují pro homeopatii významného pomocníka na cestě k uzdravení. Trochu blíž jsme se na ně podívali s Louisem Kleinem, kanadským homeopatem a autorem knihy Miazmata a nosody, po skončení jeho lednového semináře na Homeopatické akademii v Praze.

  20. 3. 2012
  Zajímavá polemika mezi zastánci a kritiky očkování.

  27. 2. 2012
  O miazmatech a nosodách - Marie Valášková. Počátkem ledna letošního roku přednášel v Praze kanadský homeopat Louis Klein. Tohoto homeopata jsem měla možnost slyšet i při jeho minulé návštěvě, když přednášel na letní škole na Hluboké. Už tenkrát mě jeho přednášky hodně zaujaly. Povídal o malých a málo používaných lécích, např. Oleum jecoris (olej z tresčích jater), který jsem velmi úspěšně použila při léčbě ženy s hormonální nerovnováhou a silným ochlupením.

   

 • 17. 2. 2012
  Letní škola Homeopatické akademie se jako každoročně koná začátkem prázdnin, tentokráte s Russellem Malcolmem na Seči v hotelu Jezerka.

  3. 2. 2012
  Řeč němých tváří - MVDr. Jiří Maňhal. Veterinární homeopat pracuje v podstatě stejně, jako homeopat "lidský". Snaží se co nejlépe poznat pacienta, pochopit příčinu a podstatu jeho problémů, získat klíčové a potvrzující symptomy, odpovídající obrazu některého léku. Výhodou pro homeopata je, že zvířecí pacienti nelžou a nepředstírají. Nevýhodou zase je, že neposkytují verbální informace o svém stavu a jeho příčinách.

  8. 1. 2012
  Tři případy diabetu, jeden lék - Marie Valášková. Prvním je  příběh mladé ženy, která dostala poměrně rozsáhlý srdeční infarkt. Bylo jí 45 let. Díky včasnému zásahu její příbuzné se jí dostalo rychlé lékařské péče a příhoda proběhla téměř bez následků. Při vyšetření jí ale byla zjištěna vysoká hladina cukru

  30. 12. 2011
  Jemná a bezpečná samoléčba - Mgr. Jiří Čehovský. Jsme chronicky nemocní. Statistiky nám říkají, že je v naší zemi půl milionu astmatiků, milion diabetiků, tři miliony alergiků... a k tomu ekzémy, migrény, únavové syndromy, bolesti kloubů, zad, hlavy, deprese, kardiovaskulární potíže... Počty nemocných neustále narůstají. Nejen u nás, ale v celé Evropě.

  12. 12. 2011
  Homeopatie a křesťanské církve - vánoční zamyšlení - Mgr. Jiří Čehovský. Přestože jsem buddhista (buddhisté, stejně jako bráhmanisté nebo judaisté, ale dokonce i islamisté se staví k homeopatii jednoznačně pozitivně), dostávám občas dotazy, jak je to se vztahem homeopatie a křesťanství. Někteří lidé byli asi ovlivněni nesprávnou informací na české Wikipedii, kde se nachází v hesle "homeopatie" jedna lež vedle druhé.

  29. 11. 2011
  Ulcerozní kolitida - MUDr. Kateřina Veselá. 31-letá pacientka přichází pro ulcerózní kolitidu, kterou jí diagnostikovali před půl rokem. Projevuje se opakovanými průjmy s příměsí hlenu a krve, bere Asacol. Doktoři jí řekli, že je to diagnóza na celý život.

  9. 11. 2011
  Právě vyšla kniha od Louise Kleina Miasmata a nosody.

  8. 11. 2011
  Agrohomeopatické bionosody v ekologickém lesnictví a zemědělství - Mgr. Radko Tichavský. Autor působí na ekologické univerzitě v Mexiku, kterou založil, a zabývá se homeopatickým léčením rostlin. Ošetřuje zemědělské plochy o rozloze až 1200 ha. Úspěšně zde uplatňuje autoizopatický princip.

  13. 10. 2011
  KAŠEL - Roger Morrison, M.D. Léčba kašle podle významného amerického homeopata

  27. 9. 2011
  V lednu 2012 k nám poprvé zavítá světově známý kanadský homeopat  Louis Klein. Proslul především svými pracemi, týkajícími se nosod, homeopatických léků vyráběných  z choroboplodných zárodků. V listopadu též vyjde jeho kniha Miasmata a nosody.

   

 • 15. 9. 2011
  Chronická kopřivka - MUDr. Kateřina Veselá. 35-letý pacient přichází pro chronickou kopřivku neznámého původu, která se poprvé vyrazila na podzim před dvěma lety. Příčinu lékaři nezjistili, všechna alergologická i ostatní laboratorní vyšetření jsou naprosto v pořádku. Kopřivka se projevuje výsevem červených svědivých pupenů na různých částech těla.

  6. 9. 2011
  Právě vyšel Homeopatický průvodce fyzickou patologií od Rogera Morrisona, autora i českým homeopatům dobře známých Klíčových a potvrzujících symptomů homeopatické materiie mediky. Bližší informace včetně ukázky z knihy zde.

  30. 8. 2011
  Výlet do Hahnemannova působiště - Jan Matyáš. Köthen – poklidné městečko kousek za Lipskem, bylo mezi lety 1821 – 1835 působištěm zakladatele homeopatie Samuela Hahnemanna. V těchto místech pobýval na pozvání vévody z Anhalt-Köthenu, jehož byl osobním lékařem, a zde napsal několik významných děl. Vzdáleností asi 330 km od Prahy se přímo nabízí k výletu, takže jsme spolu s Jiřím Čehovským jednoho letního dne tuto výzvu přijali.

  16. 8. 2011
  „Co se nejvíce osvědčilo v mé praxi“ - přednáška zkušených českých terapeutů. Je určena nejen pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, ale svým tématem bude jistě přínosná i pro profesionální homeopaty či další zájemce.

  15. 8. 2011
  Pozvánka na valnou hromadu Homeopatické společnosti. Datum a místo konání:  24. 9. 2011 - 18:15, aula gymnázia Na Zatlance 11, Praha 5

  2. 8. 2011
  Jak nebýt pacientem - Mgr. Jiří Čehovský. Lidé mají pocit, že jsou hříčkou vnějších sil a nemohou svůj osud aktivně ovlivnit. Že se kolem nich a v nich samých, v jejich tělech a mysli, dějí věci, kterým nerozumí a neumí si s nimi poradit. Někdy to i bolí. Takže jdou za odborníky. Odborníci se samozřejmě tváří, že jejich problémům výborně rozumí a doporučí nějaké výrobky chemického průmyslu, zvané léky.

 • 21. 7. 2011
  Zapojit zdravý selský rozum - rozhovor s veterinárním lékařem aplikujícím homeopatii MVDr. Michalem Jiřičkou - Kateřina Komorádová. K rozhovoru jsme se s doktorem Jiřičkou sešli na pražské veterinární klinice, kde několikrát do měsíce působí. Společnost nám dělali nejenom indičtí sloni na batikovaném ubruse přehozeném přes vyšetřovací stůl, ale také „pacienti“ v čekárně. Pro rozhovor o homeopatické léčbě zvířat naprosto ideální prostředí.

  12. 7. 2011
  Terapeutický index - část 2. William Boericke a Oscar E. Boericke

  20. 6. 2011
  Terapeutický index. Dva američtí lékaři William Boericke a Oscar E. Boericke, napsali Materii mediku s repertoriem, která je již dlouho spolehlivou standardní diagnostickou pomůckou homeopatů po celém světě a také u nás.  Na konci své tisícistránkové knihy umístili třináctistránkový Terapeutický index, uvádějící  seznam diagnóz a jejich  jednoduché klinické indikace. Může být zajímavým vodítkem pro nalezení účinného léku. Druhá část bude publikována v brzké době.

  10. 6. 2011
  V e-shopu s homeopatickou literaturou na obchod.alternativa.cz nyní u každé knihy naleznete ukázku z jejího obsahu.

  3. 6. 2011
  Strach nad Evropou - Mgr. Jiří Čehovský. Tak zněl dnes, 2. června 2011,  titulek jedné z televizních stanic, když hovořili o tom, že za poslední více než týden zemřelo na jakýsi okurkový průjem 17 lidí v celé Evropě. Moderátoři televizních novin, kteří jsou vždy ochotni dělat  grimasy a gesta, jaká jim nařídí režisér, se tvářili, jakoby komentovali dopad atomové pumy na Staroměstské náměstí.

 • 6. 5. 2011
  Na Homeopatické akademii opět přednáší MUDr. Danuša Siveková ze Slovenska. Témata: Gynekologie - teorie ženských onemocnění, Homeopatická léčba ženských nemocí, Léčba urologických onemocnění, nejčastěji indikované  léky při urologických problémech. 14 - 15. května, FTVS, José Martího 31,  Praha 6

  27. 4. 2011
  Nepředpojatý pozorovatel -Tony Conway. Esencí každého léčitele či lékaře je nepředpojatý pozorovatel: to znamená  vnímat bez projekce. V životě jsme však obklopeni projekcemi – právě z toho důvodu je tak důležitá praxe. V praxi můžeme rozvíjet oproštění se od limitů svého každodenního já. Praxe může být prostředkem k naší vlastní přeměně.

  15. 4. 2011
  SOL - sluneční světlo -  lék proti radiaci. Kapitola z knihy Dr. Robina Murphyho Homeopatická materia medica.

  15. 4. 2011
  Aktualizovány informace o programu letní školy Homeopatické akademie s Tonym Conwayem.

  28. 3. 2011
  Léky z mlék - téma mateřství v nejširším slova smylu. Rozhovor s homeopatickým lékařem Philipem Baileym - Kateřina Komorádová.Poprvé do České republiky zavítal Philip Bailey, homeopatický lékař a terapeut, loni v létě. Teď, o půl roku později, byl pozván znovu, aby posluchačům Homeopatické akademie (a nejen jim) přiblížil léky z mlék. A o nich jsme si také v předvečer přednášky povídali.

  24. 3. 2011
  I v tomto roce se počátkem července koná tradiční Letní škola Homeopatické akademie

  18. 3. 2011

  9. dubna 2011 se v Praze koná seminář počítačové analýzy homeopatických případů.

  16. 3. 2011
  O problematice očkování se začíná čím dál otevřeněji mluvit. Zajímavý článek na toto téma vyšel na Idnes.cz

  28. 2. 2011
  Na lepší si zvyknete vždycky rychleji“ - Kateřina Komorádová. První část rozhovoru s průkopníkem homeopatie v České republice, nakladatelem a zakladatelem Homeopatické akademie Mgr. Jiřím Čehovským

   

 • 17. 2. 2011
  Deprese, alergie, amenorhea - MUDr. Kateřina Veselá. Pacientka, věk 42 let, přichází pro 4 roky trvající deprese, kdy ztratila radost ze života, přestaly jí bavit její koníčky, zvláště zahrádka, občas pláče. Má těžkou rodinnou situaci, musí se starat o těžce nemocného manžela.

  11. 2. 2011
  Ústavní soud dne 3. 2. 2011 rozhodl že plošná očkovací povinnost zůstává v platnosti, ale rodiče mají mít možnost odepřít očkování svých dětí z individuálních důvodů, např. z důvodu víry či přesvědčení a nesmějí být za to sankcionováni. Tímto rozhodnutím se posunujeme blíže k úpravám očkování v jiných státech EU kde je očkování vesměs nepovinné. Bližší informace ve vyjádření občanského sdružení Rozalio.

  1. 2. 2011
  Homeopatie pro zahradu a farmu - homeopatická léčba rostlin - V. Kaviraj. Silicea je velkým lékem v homeopaticky vedeném zemědělství, jak potvrdily naše dosavadní výzkumy. Mimo homeopatii používají tento lék především biodynamicky hospodařící zemědělci. Do medicíny ho zavedl Hahnemann, a teprve jeho metoda ředění nerozpustných substancí umožnila, aby Silicea uvolnila své léčivé síly.

  24. 1. 2011
  Zahájen prodej nového českého Homeopatického software HOMEO. Podrobné informace naleznete zde

  12. 1. 2011
  Dr. Siegfried Wagner hledá pro svou velkou homeopatickou ordinaci v jižním Grazu (Rakousko)lékaře/lékařku pro stálou spolupráci. Kontakt zprostředkuji. Sovjáková tel.: 607 861 914

   

 • 7. 1. 2011
  V sobotu 22. ledna 2011 bude na přednášce Homeopatické akademie oficiálně představen a uveden do prodeje nový homeopatický software plně v českém jazyce HOMEO.

  2. 1. 2011
  Nositel Nobelovy ceny podpořil homeopatii. Francouzský virolog Luc Montagnier své kolegy na prestižní mezinárodní  konferenci šokoval, když předložil novou metodu pro detekci virových infekcí, která je velmi blízká základním principům homeopatie.

  8. 12. 2010
  V březnu bude na Homeopatické akademii přednášet rakouský praktický lékař Dr. Peter König, docent homeopatie. Vytudoval v sedmdesátých letech homeopatii u prof. Dorcsiho, přednáší homeopatii na lékařské fakultě ve Vídni, je členem redakční rady Homeopathic Links, kde také publikoval řadu článků. Má za sebou 25 let intenzivní homeopatické praxe.

  29. 11. 2010
  Umět procítit lék - rozhovor s homeopatickým lékařem Philipem Baileym - Kateřina Komorádová. Seč – Ústupky (Železné hory), červenec 2010. Letošní, jedenáctý ročník letní školy pořádané Homeopatickou akademií se opět po letech konal v hotelu Jezerka nedaleko obce Seč-Ústupky v Železných horách. Lektorsky ji zastřešil významný australský lékař a homeopat Philip M. Bailey, M.D. Českou republiku navštívil poprvé, a tak prostě a jednoduše NEŠLO nepožádat ho o rozhovor.

  16. 11. 2010
  Autopatie a chřipka - Mgr. Jiří Čehovský. Autopatie se v mnoha případech osvědčila, zejména v chladném ročním období, jako účinná při léčení akutních horečnatých onemocnění, chřipek, zánětů horních cest dýchacích apod. Je zajímavé, že po takovém použití autopatie pak lidé měli výrazně  menší sklon k dalším onemocněním.

  4. 11. 2010
  Repertorium - základní nástroj homeopata - Mgr. Jiří Čehovský. Slovo repertorium znamená seznam. Homeopatické repertorium je seznamem znaků, symptomů, a také nemocí podle lékařských diagnos. U nich jsou uvedeny odpovídající léky. Znaky jsou takové charakteristiky člověka, které nemají přímý vztah k patologii. Třeba „ambiciosní, touha cestovat, domýšlivý, štíhlý… “. Jsou velmi potřebné pro správnou celostní analýzu, při předepisování podle celku a na celek.

   

 • 22. 10. 2010
  Homeopatická akademie: Přednáška Philip Bailey M. D. Významný britský homeopatický lékař Philip M. Bailey, M. D.  je autorem odborných knih, z nichž nejznámější, Homeopatická psychologie, byla již v devadesátých letech přeložena do mnoha jazyků a přinesla mu celosvětové uznání.

  20. 10. 2010
  Migrény - MUDr. Kateřina Veselá. 40-letá žena přichází pro silné migrény, kterými trpí skoro dvacet let, bývají vždy na pravé straně, dvakrát měsíčně a trvají tři dny, léky nezabírají. Poslední rok mívá zablokovanou krční páteř vpravo, už čtyři měsíce trpí na rýmu, kašel a chřipkové stavy, kdy ji dvakrát týdně bolí klouby a má třesavku.

  6. 10. 2010
  Z archivů: Účinek extrémně malých dávek uznán nehomeopaty - John Henry Clarke. Článek známého autora homeopatické materie mediky Dr. Clarka pocházející z počátku 20. st. se zabývá tématem stále živým – jak se materialistická věda staví k homeopatickým ředěním, a jak je stále znovu (i v 21. st.) nucena potvrzovat jejich účinek.

  23. 9. 2010
  Bechtěrevova nemoc - MUDr. Kateřina Veselá. 51letý pacient přichází pro Bechtěrevovu nemoc, která u něj propukla v 11 letech po spále a byla diagnostikována ve 20 letech. Dnes má chorobu v 5. stupni, ale je plně pohyblivý, pracuje na celý úvazek. Nebere žádné léky na bolesti, na revmatologii nechodí a proti nemoci bojuje aktivně pohybem

  15. 9. 2010
  Díky homeopatii blíž k pacientům - Kateřina Komorádová. Reportáž z dětského oddělení ústecko-orlické nemocnice a rozhovor s jeho primářem praktikujícím homeopatii - MUDr. Luďkem Rybou. Pohled na fasádu a vstup na dětské oddělení ústecko-orlické nemocnice byl poněkud tristní, byť odpoledne to jinak bylo příjemné a slunečné. Podobně ale asi koneckonců vypadá každá nekomerční instituce, která musí chtě nechtě přemýšlet o každé vydané koruně a je jedno, jestli je to nemocnice, obecní hasičská zbrojnice nebo muzeum.

  27. 8. 2010
  Rozhlasová hra: Kdo byl Samuel Hahnemann. Hru napsal Jiří Čehovský v roce 1989, byla nastudována Českým rozhlasem a měla premiéru v r. 1990. Od té doby byla několikrát reprízována. Byla jednou z prvních informací o homeopatii u nás a byla určena širokému publiku. Hahnemanna  hrál  Radoslav Brzobohatý, Schwarzenberga  Rudolf Hrušínský, Gelnera  Eduard Cupák, Holze Martin Stropnický, Müllera Boris Rössner..., režii měl Michal Pavlík a dramaturgem hry byla  Marie Říhová.

  18. 8. 2010
  Strach jako největší problém v homeopatické praxi - rozhovor s Rogerem Morrisonem a Nancy Herrickovou - Kateřina Komorádová. Letošní květnové přednášky Homeopatické akademie se jako zahraniční hosté zúčastnili Roger Morisson a Nancy Herrick. Kromě karbonových léků a provingů nových léků posluchačům představili spoustu praktických případů. Témata zajímavá a času zase pomálu.

  30. 7. 2010
  Miasmata, nosody a autonosody - Mgr. Jiří Čehovský. Hahnemann přišel s teorií miasmatu v roce 1828, kdy publikoval svou knihu Chronické nemoci. Jeho miasmata do značné míry předjímají pozdější medicínské názory o příčině nemocí, vystihují i vnější vliv přenosu nemocí, ale zároveň neopouštějí základní postulát homeopatie, že totiž nemoc vzniká jako vnitřní narušení vitální síly jedince, mající jemný, „spirituální“ či jemnohmotný charakter. Proto může být chronická nemoc vyléčena jen nekonečně ředěnou látkou, která musí být s nemocným jedincem v rezonanci.

  30. 6. 2010
  Homeopatická akademie v září opět otevírá brány, aneb Škola je vždy tak dobrá, jak dobří a zkušení jsou její učitelé

  17. 6. 2010
  Carcinosinum - shrnutí mentálních charakteristik - Philip M. Bailey. Carcinosinum je na konci dvacátého století velmi běžný typ. I když má podivuhodný rozsah rysů, existuje několik podtypů, s nimiž byste se měli seznámit.

  10. 5. 2010
  Anacardium orientale (Ledvinovník východní) - Robin Murphy. Plod ze stromu z rodiny ořechů kešu, z rodu Semecarpus. V Indii je zvykem otevřít plod a najít v něm inkoustu podobnou látku, kterou lze barvit plátno nebo jí na látky obtisknout – odtud název „marking nut“ (značkovací ořech). Je to zajímavý lék s hroznými duševními stavy. Jde o jeden ze čtyř hlavních léků na paranoidní schizofrenii. Spolu s Platinou je to hlavní lék pro osoby s rozpolcenou či vícečetnou osobností. Je to jako Spojení Lycopodia a Nux vomicy v zesílené podobě.

   

 • 12. 4. 2010
  Roger Morrison: Miasma – filosofický pojem nebo klinický nástroj? V roce 1828 Hahnemann uveřejnil své dílo Chronické nemoci, v němž přinesl světu teorii miasmatu. Autor se v něm zabývá otázkou, proč v případě chronických nemocí léčba selhává . Píše zde: „Proč tedy u těchto chronických nemocí nemůže vitální síla, účinně ovlivněná homeopatickou medicínou, dosáhnout skutečného a trvalého uzdravení, dokonce ani s pomocí homeopatických léků, které nejlépe pokrývají jejich současné symptomy... ?“ (Chronické nemoci) Jinými slovy řečeno, Hahnemann pátral po důvodu, proč u chronických případů po zlepšení homeopatickou léčbou dochází k relapsu. Podle svých vlastních slov se touto otázkou začal do hloubky zabývat v roce 1816 nebo 1817 a po mnoha letech přemýšlení a usilovné práce došel k objevu miasmat.

  6. 4. 2010
  Guy Beckley Stearns, M.D.- Nosody. „Nosoda je izopatický lék, který je vytvořen z produktu nějaké konkrétní nemoci. Podává se v nepatrných dávkach tak, aby stejnou nemoc vyléčil.“ (Century Dictionary) Tato definice je spíše alopatickým vysvětlením než homeopatickým, protože podávání vakcíny k vyléčení stejné nemoci praktikuje zejména stará škola, zatímco v homeopatii se nosoda podává v potencované podobě, a to jak symptomaticky, tak klinicky.

  22. 3. 2010
  Případ koně s rakovinou svalů - Bohdan Vrabec. Navštívili mně moji dva pacienti, otec s dcerou. Tentokrát nepřišli se svými zdravotními problémy, ale přišli mně požádat, zda bych se nepokusil léčit jejich pětiletého hřebce, kterému jejich veterinář diagnostikoval tři svalové nádory.

  26. 2. 2010
  Každý z nás je obdarován vším - rozhovor Chetnou Shuklou - Kateřina Komorádová. Chetna Shukla je ve světě homeopatie pojmem a výraznou osobností a to nejenom v rodné Indii, kde žije a vede svou praxi, ale také na poli mezinárodním. Poznat ji a její metodiku ověřenou mnoha lety měli možnost všichni včetně široké veřejnosti na lednové přednášce Homeopatické akademie v Praze.

  10. 2. 2010
  Bohdan Vrabec: Uši jako slon. Žena, 49 let, zaměstnání: Podniká jako poradce v právních věcech. Na mojí otázku,jaký zdravotní problém budeme řešit, odpověděla, že 3 - 4 x do roka jí silně otečou uši, zvětší se a že pak má uši jako slon a nemůže v tu dobu přijímat klienty, protože se stydí. Tento problém se opakuje již po 3 roky a už je z toho zoufalá.

 • 18. 1. 2010
  C. Q. Kvocient vyléčitelnosti - Dr. Chetna N. Shukla. Zdraví je o příjemných pocitech a harmonickém fungování. Této harmonie dosahujeme bez potíží díky neustále probíhajícím reakcím vitální síly na různorodé podněty v našem okolí.Vitální síla ve stavu zdraví bojuje stále proti rušivým vlivům a v bitvách je vždy vítězem. Ve stavu zdraví dokáže vitální síla rozpoznat ničivé vlivy, které poškozují organizmus, zbavit se jich a snadno opravit celek. To vše se odehrává v našem nitru aniž bysme si touvědomovali.

  15. 1. 2010
  Orchitida - zánět varlete - Bohdan Vrabec. Tento případ nám ukazuje, že homeopatie je opravdu celostní medicína a jak v homeopatii vše souvisí se vším. Je zde vidět, jak náhlá změna počasí nám může pomoci v rozhodování při výběru správného léku. Muž, podnikatel, 38 let. Rok před návštevou u mě u něj lékaři správně diagnostikovali zánět varlat a léčili jej opakovaně podávanými antibiotiky, avšak bez valného výsledku.

  4. 12. 2009
  Každý homeopat se ve své praxi setkává s problémy, které s největší pravděpodobností vznikly následkem očkování. Zde naleznete záznam zajímavé přednášky o problematice očkování švýcarské odbornice Anity Petek (slovenské titulky).

  24. 11. 2009
  Kůže - kapitola z připravované knihy Repertorium pocitů a vjemů "Jako kdyby" - Dr. Herbert A. Roberts

 • 27. 10. 2009
  Několik slov od J. Čehovského k právě vyšlé Homeopatické materii medice od Robina Murphyho.

 • 20. 10. 2009
  Rakovina plic řešená po telefonu - Jan Matyáš. V půlce dubna letošního roku jsem dostal email od jedné paní (říkejme jí třeba paní J) s dotazem, zda-li je možné poradit se o stavu jejího 66letého otce. Email nezačínal nijak zvlášť pozitivně, byla v něm informace, že otec je po částečné chemoterapii a je na tom velmi špatně, cesta tudíž není možná.

 • 13. 10. 2009
  V roce 2010 zavítá na Homeopatickou akademii několik význačných zahraničních učitelů homeopatie - Dr. Chetna N. Shukla, Misha Norland, FSHom, Roger Morrison, MD

 • 5. 10. 2009
  Fenka - Boloňský psík - Marie Jarošová. Pejskovi (7 let) byl diagnostikován z rtg snímků nádor na ramenním kloubu pravé přední nohy. Má veliké bolesti, naříká, kňučí a heká.

 • 31. 8. 2009
  Jedlá soda pomáhá lidem s chronickým onemocněním ledvin. Chronické onemocnění ledvin je závažný stav charakteristický trvalou ztrátou činnosti ledvin. Když jdou ledviny zničeny, nemohou orgány odstraňovat z krve odpadní látky a přebytečnou vodu tak dobře, jak by měly a výsledkem může být řada vážných, dokonce i smrtelných zdravotních komplikací. Nyní se však vědcům ve Velké Británii podařil průlom v léčbě pokročilého chronického onemocnění ledvin, přičemž se nejedná o nové drogy nebo vylepšenou chirurgickou technologii.

 • 17. 8. 2009
  Potlačení a léčba - Mgr. Jiří Čehovský. Jsou dvě základní pojetí zdraví a nemoci.  Mnoho lidí je v současné době přesvědčeno, že zdraví   udržují  jen vnější  faktory. Například vitamíny, léky,  operace nebo masáž. A  že  je ohrožováno převážně zvenčí,  například viry a  bakteriemi.  Tento názor má své kořeny v materialistickém vidění světa. Pak je zde ještě druhé pojetí,  sahající  hluboko do historie

 • 16. 7. 2009
  Homeopatie úspěšně léčila epidemii chřipky v roce 1918. V časopise Natural News, duben 2009, píše Melanie Grimes o tom, jak efektivní  je a byla v minulosti homeopatie při léčení  chřipkových epidemií.

 • 22. 5. 2009
  Squilla - E. B. Nash M. D. Je vhodný lék na kašel, s kýcháním, slzením a bezděčným močením. V hrudníku také mohou být ostré bolesti pohrudnice, s výpotky nebo bez. Kašel je většinou vlhký a chroptivý, s vykašláváním hlenu, a vlhký kašel ráno je více vyčerpávající než suchý kašel večer.

 • 4. 5. 2009
  Homeopatie a chřipka - MUDr. Petr Pudil. Akutní  horečnaté stavy dětí či dospělých, se kterými se  běžně setkáváme, jsou především  různá  onemocnění způsobená viry, jde tedy o  tzv. virosy. Projevují  se  různými  záněty horních  cest dýchacích,  nosu, nebo nosohltanu a spojivek, zánětem hrtanu, průdušnice, atd. 

 • 29. 4. 2009
  Svinská chřipka (swine flu) - o čem to celé je? - Jiří Čehovský. Panika se šíří. 6 lidí v Mexiku   zatím zemřelo na  prasečí chřipku. Šíří ji prý nový virus. Šest lidí zemřelo tedy ve velké zemi, kde  umírá denně mnoho tisíc lidí na nejrůznější choroby, včetně obyčejné chřipky. V Evropě ani v Americe nezemřel s touto diagnosou zatím nikdo.

 • 22. 4. 2009
  Střevní nosody - Dr. Russel Malcolm. Každý, kdo se kdy vážně zabýval homeopatickou praxí, se musel nutně dostat do situace, kdy ani nejpečlivěji vybraný lék nezabírá a pacient se nezlepšuje. Když k tomu dojde, většina homeopatů si nejspíše pomyslí, že se jim nepodařilo najít pro daný případ vhodný lék.

 • 26. 3. 2009
  Aurum sulphuratum - Ing. Jiří Vrbík. Muž 37 let s diagnózou Meniérův syndrom. Navštívil mne nějakou dobu poté, co se u mne začala léčila jeho manželka. Jednalo se o problémy v manželském vztahu, které u obou vyústily ve zdravotní potíže.U něj to byly migrénovité bolesti hlavy se závratí, žaludeční nevolností, tlakem za očima, horšící se po alkoholu, prací na směny, zlepšené dostatkem spánku.

 • 25. 2. 2009
  Případ pejska s rakovinou horních cest dýchacích -Marie Jarošová. Sissi - Boloňský psík stáří 7 let. Stanovená diagnóza: transitorní respiratorní karcinom. Když jsem případ pejska odebírala, tak přes jeho hlučné dýchání, připomínající chroptění a chrochtání prasete, nebylo skoro slyšet slova majitelky. To bylo z důvodu karcinomu

  16. 2. 2009
  Námitka proti Darwinovi (ke dvoustému výročí jeho narození) - Jiří Čehovský. Materialistická víra je v současné době státní ideologií nejen u nás, ale ve všech zemích EU. Navzdory tomu, že Listina práv a svobod, základní část Ústav většiny těchto zemí, přímo zakazuje, aby se stát vázal na výlučnou ideologii. Státy se snaží vnutit, pomocí školského systému, zákonů, veřejnoprávních médií, „vědeckých“ institucí a dalšími prostředky tuto ideologii svým občanům, z nichž paradoxně naprostá většina vyznává jiné myšlenkové postoje.

 • 9. 2. 2009
  Noční bolesti - Ing. Libor Jakubčík Na konci léta 2007 mě požádala o konzultaci žena (70 let). Zkoušela ze žebříku očesat ovoce ze stromu. Došlo ke sklouznutí a pádu - sice z malé výšky, ale s nepříjemnými následky. Při pádu se pokoušela zachytit levou rukou za větev. Došlo zřejmě k natažení svalů, které se projevilo bolestivostí a mírným otokem paže.

 • 7. 1. 2009
  Správná příprava autopatického preparátu - Mgr. Jiří Čehovský. Důležitým předpokladem úspěšné autopatické léčby je správná příprava preparátu. V situaci, kdy má člověk chronické, to znamená dlouhodobé, běžnými lékařskými prostředky léčené avšak nikdy nevyléčené, potíže, nelze postupovat jinak, než co nejlépe, nejpřesněji, podle nejosvědčenějších a nejvyzkoušenějších postupů.

 • 19. 12. 2008
  Případ Status lacunaris - Bohdan Vrabec. Dívka, 18 let, navštívila lékaře s nepravidelnými, ale častými bolestmi hlavy, které u ní trvaly asi 1 rok. Po vyšetření na CT lékař popisuje netypický nález vzhledem k věku pacientky na Status lacunaris (tzn. přítomnost četných dutinek v mozkové tkáni jako obraz jejího zániku v důsledku aterosklerózy mozkových tepen).

 • 25. 11. 2008
  Případ chronické lymfatické leukémie - Bohdan Vrabec. Žena, 60 let. Od února roku 2004 sledována na oddělení klinické hematologie fakultní nemocnice v Praze. Ke mně přišla v květnu 2006 s tím, že jí ve fakultní nemocnici řekli,že její nemoc je chronická, a že pro ni nemají žádnou léčbu...

 • 11. 11. 2008
  V březnu příštího roku k nám zavítá britský homeopat Tony Conway.

 • 10. 11. 2008
  Do Prahy opět přijíždí známá belgická homeopatka Anne Vervarcke.

 • 29. 10. 2008
  Bolesti hlavy a homeopatie - Mgr. Jiří Čehovský. Bolesti hlavy, někdy i velmi svízelné, jsou jedním z důvodů, proč lidé navštěvují homeopata. Na neštěstí neexistuje žádný homeopatický lék proti bolesti hlavy. Homeopatie v té své základní, neúčinnější , „klasické“ podobě, totiž neléčí nemoci, ale celou osobnost člověka i s jeho neduhy. Homeopatické řešení spočívá v důkladném celostním vyšetření...

 • 14. 10. 2008
  Carcinosin: Případy - Dr. Donald Foubister
  Z knihy Homeopatické semináře.

 • 1. 10. 2008
  Do archivu časopisu Homeopatie přidáno číslo 2/1994.

 • 11. 9. 2008
  Být zdravá - Jiří Čehovský. Homeopatickou celostní léčbu vyhledávají především chronicky nemocní lidé. Vyzkoušeli už všechno možné, konvenční medicínou počínaje a alternativnímni metodami konče a všechny možné kombinace obojího. A stále mají ty samé potíže a k nim se přidávají nové. Jsou zoufalí.

 • 2. 9. 2008
  Natrum muriaticum - E. B. Nash M. D. Z knihy Nejužitečnější léky a symptomy homeopatické materie mediky.

 • 15. 8. 2008
  Případ onemocnění srdce komplikované chronickým kašlem - Ing. Libor Jakubčík. V příspěvku je uvedeno použití mořského léku Spongia tosta jako specifika a střevní nosody Dys -co.

 • 12. 8. 2008
  Do archivu časopisu Homeopatie přidáno číslo 3/1994.

 • 21. 7. 2008
  Homeopatie a děti - Jiří Čehovský. Slovo chronický znamená v řeči konvenční medicíny totéž co dlouhodobý, nevyléčitelný. A právě chronickými nemocemi trpí vysoké procento dnešních dětí. Takzvaná „nejkrásnější doba“ jejich života je často poznamenána nikdy nekončícím utrpením.

 • 8. 7. 2008
  Druhá část slidů přeložených do češtiny z březnové přednášky Dr. Robina Murphyho na Homeopatické akademii na téma Rakovina prsu (formát pdf).

 • 27. 6. 2008 
  Přednáška známého německého homeopata Jörga Wichmanna, autora knihy Homeopatie, alchymie a šamanismus, se bude konat 27. - 28. září 2007 na Homeopatické akademii v Praze. Více informací naleznete zde

 • 25. 6. 2008
  Léčba rakoviny prsu podle Dr. R. Murphyho - Marie Valášková. V březnu přednášel v Praze známý americký homeopat R. Murphy o svých zkušenostech s léčou rakoviny prsu, ale nejen o nich. Na této zajímavé přednášce jsem byla a ráda bych se podělila o několik zajímavých postřehů a názorů, které mne velmi oslovily.

 • 17. 6. 2008
  První část slidů přeložených do češtiny z březnové přednášky Dr. Robina Murphyho na Homeopatické akademii na téma Rakovina prsu (formát pdf). Další by měly v brzku následovat.

 • 12. 6. 2008 
  Udržující příčina všech nemocí - Jiří Čehovský. Ústředním tématem všech  tradičních a  dlouhodobě osvědčených systémů léčby, jako je čínská medicína nebo ajurvéda, je rovnováha v organizmu. Je-li narušena, člověk onemocní. Číňané tomu říkali Jin a Jang. Dnešní doba si také našla svou terminologii. Říká se jí rovnováha pH, neboli kyselého a zásaditého v těle.

 • 28. 5. 2008
  Do archivu časopisu Homeopatie přidáno číslo 4/1994.

 • 5. 5. 2008
  Homeopatické semináře  - nechybí vám v knihovně? - Marie Valášková. Autor této publikace, kterou vydalo nakladatelství Alternativa,  pracoval v Královské londýnské homeopatické nemocnici a své zkušenosti, které nasbíral hlavně při léčení dětských pacientů, popsal v této knize. Kniha je rozdělena do několika částí...

 • 11. 4. 2008
  Co mě naučila homeopatie aneb případ mého syna - Robert Morávek. Tento případ mi stále připomíná, jak moc může homeopatie znamenat a jaké síly a možnosti může probudit v lidském organismu. Nejde o to se naivně spoléhat na efekt placeba nebo na víra tvá tě uzdraví, protože to není homeopatie.

 • 3. 4. 2008
  Etiologické předepsání Arniky při starém úrazu oka - Ing. Libor Jakubčík. O konzultaci mě požádala žena (47 let). Sdělila, že má v pravém oku pocit cizího tělesa až tlaku, oko ale nepálí. Nepamatuje si, že by jí do oka něco padlo nebo...

 • 26. 3. 2008
  Interwiew s Robinem Murphym při příležitosti jeho březnové přednášky na Homeopatické akademii v Praze. Připravila Jana Hollanová.

 • 12. 3. 2008 
  Autopatická samoléčba - Jiří Čehovský
  Při samoléčbě lze postupovat podle zjednodušených pravidel, která se v poslední době osvědčila a používám je často i tehdy, když radím svým klientům. Autopatie je vlastně v jistém smyslu vždy samoléčba...

 • 7. 3. 2008
  Přednáška Mika Keszlera se koná 17. -18. 5. v Praze. Německý homeopat a učitel homeopatické školy pro heilpraktikery  seznámí posluchače s tím, jak ve své praxi uplatňuje  nové homeopatické techniky předepisování.

 • 6. 3. 2008
  Starý dobrý známý a neznámý homeopatický lék na chřipku - Robert Morávek. Tento případ patří mezi ty, které má každý praktikující homeopat nejméně rád. Jak již tušíte, je to léčba blízkého člověka a ještě pod časovým tlakem 48 hodin na uzdravení pacientky. Obrátila se na mě v pátek večer...

 • 26. 2. 2008 
  Jak mě „léčila“ vědecká medicína - Ing. Emil P. Pavlas. V tomto eseji vám chce autor ukázat, že ve svobodné společnosti není nutné, aby nemocný člověk odevzdal svůj osud do rukou tzv. „bezplatné“ zdravotní péče a trpně sledoval, jak jeho zdraví v lepším případě zvolna ustupuje před alopatickými jedy.

 • 19. 2. 2008
  Jako každoročně i letos se setkáme při praktickém poznávání homeopatie na Letním praktickém semináři Homeopatické akademie, tentokráte v Kamenici nad Lipou. Termín: 28. 6. – 4. 7. 2008. Všichni homeopati jsou srdečně zváni.
   

 • 19. 2. 2008
  Vědci a homeopatie - Jiří Čehovský. Kněží materialistické víry, kteří jsou také někdy nazýváni „vědci“ navzdory tomu, že nechtějí vědět  nic, ale opravdu nic, co nezapadá do jejich systému, musí občas spolknout hořkou pilulku, jako v následujícím případě: Americký časopis New Scientist...
   
 • 7. 2. 2008
  Přednáška na téma autopatie Mgr. J. Čehovského se bude konat 28. 3. 2008 od 14 h na Výstavišti Holešovice Praha v rámci Veletrhu Esoterika a Biostyl. Zaměří se především na metody samoléčby.
   
 • 7. 2. 2008
  Donald Foubister: Bellis perennis. Z knihy Homeopatické semináře. Arnica a Sepia mají některé symptomy společné s Bellis perennis, na což se většinou zapomíná. Bellis perennis se užívá na šok při pádu rozehřátého jedince do studené vody – v literatuře o tom najdeme mnoho záznamů...
   
 • 5. 2. 2008
  Poumon histamine - Ing. Libor Jakubčík. V příspěvku je uvedeno úspěšné použití  homeopatického přípravku Poumon histamine při samoléčbě během neočekávané alergické reakce na aerosolový osvěžovač vzduchu. Pacientem jsem byl sám a využil jsem...
   
 • 24. 1. 2008
  Stále selhávám, vše dělám špatně - Ing. Jiří Vrbík. V únoru 2007 mne navštívila třiadvacetiletá vysokoškolačka. Stěžuje si na kvasinky a neustále se vracející gynekologický výtok, který odolává léčbě antibiotiky. Dalšími potížemi jsou molusky, bradavice na chodidle, časté afty...
   
 • 15. 1. 2008
  Do Čech opět zavítá Dr. Robin Murphy, autor Homeopatického syntetického repertoria a mnohých dalších odborných homeopatických knih. Tématem jeho přednášky bude tentokrát rakovina prsu, možnosti léčby a prevence nejen prostřednictvím homeopatie, ale i dalších metod. Podrobnosti zde.
   
 • 14. 1. 2008
  Rakovina a její léčení - několik postřehů z přednášky Dr. Ramakrishnana a poznatky z vlastní praxe od Marie Valáškové.
   
 • 2. 1. 2008
  Přidáno číslo 5 časopisu Homeopatie
   
 • 11. 12. 2007
  Lac caninum - z knihy E. B. Nashe Nejužitečnější léky a symptomy homeopatické materie mediky
   
 • 3. 12. 2007
  Přidáno číslo 6 časopisu Homeopatie
   
 • 14. 11. 2007
  Právě vyšla kniha Dr. E. B. Nash: Nejužitečnější léky a symptomy homeopatické materie mediky. Co nás na této knize na první pohled překvapí, je její čtivost a zábavnost, čili vlastnosti, s jakými se u jiných materií medik obvykle nesetkáváme.
   
 • 7. 11. 2007
  Přidáno číslo 8 časopisu Homeopatie.
   
 • 25. 10. 2007
  Otevřená odpověď posluchačce teologie - Mgr. Jiří Čehovský.
  Dobrý den, jsem studentkou teologické fakulty UK a pracuji na seminární práci na téma homeopatie.Zajimal by mě váš názor na religiozní prvky v homeopatii.
   
 • 8. 10. 2007
  Jak na chřipku s homeopatií - Mgr. Jiří Čehovský. V sezóně trvající od podzimu do jara se pravidelně objevují potíže obecně nazývané chřipka. Homeopaté dobře ví, že chřipka není jedna jediná nemoc s jednotnými projevy, ale u různých typů lidí se projevuje různými, individuálními, byť silně podobnými vlastnostmi.
   
 • 21. 9. 2007
  Před pár dny dal někdo do oběhu prostřednictvím e-mailové pošty moji výzvu na ochranu léčitelství před chystaným zákonem o zdravotní péči, který se jej pokouší zakázat.  Dostávám spoustu dotazů. Pozor! Tato výzva je 5 let stará. Byla zbavena data, nevím kým a s jakým úmyslem, pravděpodobně jen nedopatřením. Vztahovala se k tehdejší situaci na podzim 2002. Zákon byl tehdy následně parlamentem zamítnut. V současné době není ještě nový návrh zákona připraven ani zveřejněn a nic nevíme o jeho obsahu, pokud je vůbec napsán. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by cokoliv podnikal proti léčitelům. Vývoj situace můžete sledovat na stránkách ministerstva zdravotnictví.
  Mgr. Jiří Čehovský
   
 • 18. 9. 2007
  Kompletní  archivní čísla časopisu Homeopatie č. 2 až 9 nedávno nalezena! Tento bohatý studijní materiál bude dostupný online! Články předních světových a českých homeopatů o metodě, materii medice a případech léčby. Pocházejí z let 1994 až 96.  Nezapomeňme na to, že homeopatie, na rozdíl od jiných oborů, nezastarává. Co platilo před lety, platí i dnes. Nyní k dispozici číslo 9.
   
 • 15. 8. 2007
  Chamomilla vulgaris – neboli heřmánek pravý. Heřmánek je rostlinka, kterou známe snad všichni. Je součástí mnoha léčivých čajů, mastí, krémů, možná že v poslední době se užívá až příliš, zneužívá se, a snad i proto se často setkávám i s nepříjemnou stránkou této známé bylinky a to je přecitlivělost, alergie.
   
 • 19. 7. 2007
  Do fotoalba přidány fotografie z letního semináře Homeopatické akademie, který se konal počátkem července v Ústupkách u Sečské přehrady.
   
 • 26. 6. 2007
  Belgická klasická homeopatka Anne Vervarcke přednáší v září na Homeopatické akademii v Praze.
   
 • 21. 6. 2007
  Případ calcarea carbonica od Marie Valáškové. Tato starší žena ke mně začala chodit asi před dvěma lety. Poprvé přišla hlavně pro problémy s močením, krev v moči....
   
 • 5. 6. 2007
  Lac suillinum: Případ Westova syndromu a tetraplegie - Dr. Ulrich Welte. Westův syndrom – forma epilepsie u malých dětí; tetraplegie – ochrnutí všech čtyř končetin.
   
 • 22. 5. 2007
  Na www.autopatie.cz zveřejněn pětidílný seriál článků o autopatii otištěný v roce 2006 v časopise Meduňka s názvem Autopatie - harmonie z vlastní sliny.
   
 • 9. 5. 2007
  Onemocnění sedacího nervu - Ing. Libor Jakubčík. Jedno z velmi bolestivých a nepříjemných onemocnění je zánět sedacího nervu. Pokud je toto onemocnění vleklé, setkáme se s pacientem ve velmi zbědovaném stavu.
   
 • 27. 4. 2007
  Homeopatie jako zdravotní sebeobrana - Mgr. Jiří Čehovský
   
 • 18. 4. 2007
  Homeopatická léčba poruch imunity u dětí - Petr Zachariáš. Poruchy imunity patří v dnešní době k velmi častým poruchám, a to zvláště u dětí. Bývají způsobeny mnoha faktory, které je nutné vzít v úvahu, aby léčba byla efektivní a byla zaměřena na příčinu chorobného stavu dítěte.
   
 • 5. 4. 2007
  Případ Aurum při očním onemocnění od Ing. Libora Jakubčíka.
   
 • 23. 3. 2007
  Arnika: Jeden z nejznámějších homeopatických léků na zhmožděniny a úrazy má mnohem hlubší význam, tvrdí autorka článku, Marysia Kratimeros.
   
 • 13. 3. 2007
  Případ od Luny de Lopez Homeopatická léčba rakoviny ve veterinární praxi ukazuje, že homeopatie  dokáže u zvířat pomoci i v takto závažných případech.
   
 • 1. 3. 2007
  Kazuistika popisující úspěnou léčbu případu Bellovy obrny od Ing. Jiřího Vrbíka.
   
 • 20. 2. 2007
  V době, kdy se na nás valí chřipková epidemie, jistě neuškodí stručně zopakovat několik nejčastěji předepisovaných léků na virózy.
   
 • 12. 2. 2007
  Krátká kazuistika s názvem Autopatická léčba pokojové rostliny od Petry Bartozelové
   
 • 29. 1. 2007
  Petr Zachariáš: Význam miasmat při chápání léků. Polychresty, vývoj člověka vs vývoj léku, miasma jako reakční způsob, použití malých léků

   
 • 15. 1. 2007
  Palladium – málo známý lék, výborný lék na některé typy autismu. Úryvek z materie mediky známého řeckého homeopata George Vithoulkase, jednoho z protagonistů moderní homeopatie.
   
 • 4. 1. 2007
  Případ ženy se srdečním onemocněním od Marie Valáškové
   
 • 21. 12. 2006
  Případ Baryta sulphurica s hlavním tématem problémy s řečí od Ing. Jiřího Vrbíka.
   
 • 12. 12. 2006
  Nová původní česká zkouška pozapomenutého léku provedená význačnou českou homeopatkou Katarínou Vackovou a týmem jejích spolupracovnic – Cichorium intybus
   
 • 1. 12. 2006
  Tuberkulóza je jednou z nemocí, o nichž jsme se domnívali, že nad nimi současná medicína definitivně zvítězila. Ukazuje se, že pravda je trochu jiná – tuberkulóza se vrací na scénu v nových podobách, vlastně daleko hrozivějších, protože těžko odhalitelných. Inspirace nabízejí případy, které pro nás zaznamenali klasikové homeopatie.
   
 • 20. 11. 2006
  Reakce na příspěvek Marty Váňové od Petra Zachariáše.
   
 • 14. 11. 2006
  Poněkud kontroverzní názor na přednášku Robina Murphyho na Homeopatické akademii od Marty Váňové.
   
 • 6. 11. 2006
  Léčba rakoviny je bohužel stále aktuálním a dosud nevyřešeným problémem. Podívejme se, co nám k tomuto tématu říkají klasikové – tentokrát jeden z otců zakladatelů homeopatické vědy, J. T. Kent.
   
 • 27. 10 2006
  Představujeme vám jeden z léků objevených J. T. Kentem – Aletris farinosu. Tento dnes pozapomenutý lék je pro ženy nesmírně užitečný.
   
 • 10. 10. 2006
  Hlasujte v nové anketě o nejoblíbenějšího zahraničního učitele homeopatie (vlevo dole)
   
 • 9. 10. 2006
  Případ zvětšené prostaty
  Petr Zachariáš
   
 • 25. 9. 2006
  Onemocnění kůže
  J. Compton Burnett, M. D
   
 • 8. 9. 2006
  Krátké ohlédnutí za průběhem letošní Letní školy Homeopatické akademie od Marie Valáškové
   
 • 31. 8. 2006
  Další příspěvek do rubriky Případy od Petra Zachariáše. Tentokráte je hlavním tématem omdlévání.
   
 • 18. 8. 2006
  V hezkém (nebo také ošklivém) letním počasí jsou obzvláště aktuální různé problémy s kůží. Podívejme se na některé z nich očima amerického klasika Henryho Allena.
   
 • 8. 8. 2006
  Zde naleznete fotografie z Letní školy homeopatické akademie, která se konala počátkem letošního července v Ústupkách u Sečské přehrady.
   
 • 25. 7. 2006
  Velmi zajímavý případ úspěšné léčby tumoru močového měchýře v pokročilém stadiu od Petra Zachariáše.
   
 • 30. 6. 2006
  Krátké popisy případů chronických disharmonií, zvládaných s autopatií, publikované v knize Uzdrav se s autopatií.
   
 • 16. 6. 2006
  Korespondence orgánů a směr léčby. Jeden z otců klasické homeopatie, James Tyler Kent, komentuje a doplňuje zákonitosti konstituční léčby.
   
 • 14. 6. 2006
  Vážení přátelé homeopaté, stále hledáme spolupracovníky z vašich řad, kteří by obohatili tento server svými příspěvky. Zejména uvítáme popisy vašich vlastních případů, zkušenosti, názory, komentáře, reportáže atp. V případě zájmu nás kontaktujte na adrese info@alternativa.cz
   
 • 6. 6. 2006
  Jedním z méně často používaných léků na nachlazení je Eupatorium perfoliatum – velmi účinný lék na některé typy chřipky.
   
 • 24. 5 2006
  Interview s Robinem Murphym, známým současným homeopatem, autorem Homeopatického syntetického repertoria. Jeho pražská přednáška na Homeopatické akademii se koná dne 10. září 2006.
    
 • 16. 5. 2006
  Zúčastněte se hlasování o homeopatii. Průzkum provádí vlivný časopis Daily Mail a výsledky hlasování podepřou nebo naopak oslabí pozici homeopatie nejen ve Velké Británii, ale možná i u nás. Otázka zní "Je homeopatie efektivní léčbou?" Hlasujte tak, že kliknete na odkaz Yes v případě souhlasu, na odkaz No v případě nesouhlasu. Pozor nesnažte se zrušit zaškrtnutí ptotože tím byste pro tuto volbu přímo hlasovali.
   
 • 9. 5. 2006
  Apis a Belladonna.- srovnání dvou často užívaných a užitečných léků.
   
 • 30. 4. 2006
  Přinášíme vám další příspěvek pana Ing. Jakubčíka. Tentokráte případ na téma Polyfarmacie u těžké kinetózy.
   
 • 23. 4. 2006
  Případ anginy pectoris. Případ z praxe slavného anglického homeopata názorně ukazuje souvislost mezi potlačeným onemocněním kůže a zákeřnou srdeční chorobou.
   
 • 17. 4. 2006
  Něco pro zasmání - poučná pohádka o městě Alopat (anglicky).
   
 • 14. 4. 2006
  Klasifikace symptomů u chronických případů - Petr Zachariáš. Úvaha o metodách, směrech a proudech v klasické homeopatii.
   
 • 1. 4. 2006
  Dr. Harry van der Zee přednáší v Praze na Homeopatické akademii o víkendu 13. a 14. května 2006. 
   
 • 27. 3. 2006
  Herpes - J. Henry Allen, M. D. rozebírá příčiny, patologii a etiologii onemocnění, které ztrpčuje život mnohým z nás. Doporučuje také léky vhodné pro různé variety oparů.
   
 • 22. 3. 2006
  Dr. Robin Murphy přednáší v Praze. Jeden z nejznámějších světových homeopatů a učitelů homeopatie bude přednášet na Homeopatické akademii v Praze ve dnech 9. a 10. září 2006. Tento americký lékař je autorem Homeopatického syntetického repertoria, základního diagnostického nástroje, který používá v  českém překladu již řadu let velká část našich homeopatů.
    
 • 21. 3. 2006
  Hecla - velice podnětný příspěvek pana inženýra Jakubčíka doplňujeme ještě informací z materie mediky. Takto zpracoval lék vyrobený ze sopečného popela John Henry Clarke ve svém Slovníku praktické materie mediky.
   
 • 16. 3. 2006
  Hecla - lék na bolesti zubů a problémy spojené se zuby - velmi užitečný lék! Příspěvek Ing. Libora Jakubčíka z jeho vlastní praxe.
   
 • 8. 3. 2006
  Vzhledem k častým dotazům zde ve foru, zařazujeme článek na téma akné.  Klasik homeopatické léčby J. Henry Allen, M. D.,  ukazuje hluboké příčiny tohoto zdánlivě „kosmetického“ onemocnění – nejde jen o kůži!
    
 • 6. 3. 2006
  Pro srovnání uvádíme i Allium sativum, jak jej charakterizuje Clarke.
   
 • 24. 2. 2006
  Allium cepa. Popis jednoho z nejfrekventovanějších léků na chřipku – charakteristika a typické symptomy podle Clarkeovy Materie mediky.
   
 • 21. 2. 2006
  Další kurz Autopatie I se koná 18. března 06. Podrobnosti zde
   
 • 21. 2. 2006
  Nick Churchill, známý anglický homeopat s praxí v Anglii a USA, který vyučuje na anglických a japonských homeopatických školách, přijede opět do Prahy.
   
 • 16. 2. 2006
  J. T. Kent: Similimum
  Jeden z otců zakladatelů moderní homeopatie vysvětluje, co je to skutečně similimum - nestačí nalézt kurativní lék, je třeba hledat i správnou potenci. Své tvrzení dokládá pádnými argumenty a ilustruje stručným vylíčením případů.
   
 • 2. 1. 2006
  Vyzýváme všechny homeopaty ke spolupráci s naším serverem. Rádi zveřejníme vaše odborné články, názory a další texty. Zejména uvítáme, pokud nám poskytnete popisy vašich vlastních případů. Vzhledem k tomu, že homeopatie je založena na zkušenostech a praxi, přispějete tím k jejímu všeobecnému rozvoji. Těšíme se na spolupráci. 
  Redakce Homeopatie.cz
  kontakt: filipc@volny.cz
   
 • 31. 1. 2006
  Úryvek z knihy Uzdrav se s autopatií, která vyšla v listopadu 2005. Kniha podává přehledný systém jak na to s homeopaticky ředěnou vlastní slinou, ať už při léčitelské praxi nebo při svépomoci.
    
 • 4. 1. 2006
  V březnu 2006 vyjde v nakladatelství Alternativa kniha Petera Chappela Druhé similimum. Přinášíme vám část kapitoly HIV/AIDS z této pozoruhodné knihy.
   
 • 12. 12. 2005
  Článek Postřehy z homeopatických dnů v Kyjevě, který napsala MUDr. Zuzana Čajková  po letošní účasti na tomto mezinárodním sjezdu lékařů homeopatů.
   
 • 6. 12. 2005
  Zveme vás na přednášku Russella Malcolma, MD, která se koná 14. - 15. 1. 2006 v Praze. Téma: homeopatická léčba dýchacích, gastrointestinálních, psycho-sexuálních a kožních potíží, rozbory praktických případů. Bližší informace zde.
   
 • 28. 11. 2005
  Přinášíme vám další článek Petra Zachariáše Miasmata při vedení případu.
   
 • 17. 11. 2005
  Jak jste již jistě zaregistrovali, tak na vaše dotazy zde ve foru  v poslední době odborně odpovídá zkušený homeopat Ing. Jan Matyáš, čímž mu tímto děkujeme. V případě zájmu kontakt naleznete v našem seznamu homeopatů.
   
 • 25. 10. 2005
  Určeny termíny dalších kurzů autopatie.
   
 • 4. 10. 2005
  Do rubriky léky přidán článek Petra Zachariáše Carcinosinum a ti druzí
   
 • 6. 9. 2005
  V neděli 18. září po skončení přednášky britského homeopata  Iana Watsona se koná valná hromada Homeopatické společnosti.
   
 • 4. 9. 2005
  Internetové interview o účinnosti homeopatie které poskytl Jiří Čehovský na žádost redaktorky deníku Lidové noviny. Rozhovor,  se týká nedávného článku v lékařském časopise Lancet, který popírá účinnost homeopatie a tvrdí, že není odlišná od placebo efektu. 
   
 • 27. 8. 2005
  Do jednotlivých rubrik přidány články z posledního tištěného vydání časopisu Homeopatie. 
   
 • 19. 8. 2005
  Dovolujeme si vás upozornit na blížící se přednášku jednoho z nejznámějších britských homeopatů Iana Watsona, autora knihy Průvodce metodami homeopatické léčby, která se koná 17. a 18. 9. v Praze. Bližší informace zde.
   
 • 6. 8. 2005
  Zde naleznete několik fotek z letního semináře Homeopatické akademie pořádaného letos u Sečské přehrady.
   
 • 4. 7. 2005
  Aktualizován seznam homeopatů.
   
 • 29. 6. 2005
  Předposlední číslo časopisu Homeopatie k dispozici na internetu. Tentokráte však již ne ke stažení jako celek, ale články naleznete v jednotlivých rubrikách v levé části obrazovky.
    
 • 29. 6. 2005
  Čtenáři tištěného vydání časopisu Homeopatie již jistě vědí, že ve své současné podobě přestal vycházet. Budeme se snažit tuto ztrátu nahradit právě zde na www.homeopatie.cz, kde nyní budou vycházet články, které jste dříve nalezli v tomto časopisu. 
 • 28. 6. 2005
  Nová anketní otázka - hlasujte vlevo dole.
   
 • 9. 5. 2005
  Zveme vás na konferenci Využití doplňkové a nekonvenční péče o zdraví zvířat, která se koná 17. 6. v Českých Budějovicích. Mezi tématy bude i homeopatie a autopatie.
   
 • 4. 5. 2005
  Autopatie zlepšuje také zdraví zvířat - nový článek na www.autopatie.cz
   
 • 21. 4. 2005
  Číslo 42 časopisu Homeopatie k dispozici na internetu.
   
 • 23. 3. 2005
  I letos se jako každoročně koná Letní praktický seminář Homeopatické akademie.
   
 • 23. 3. 2005
  Aktualizován Seznam homeopatů 
   
 • 9. 3. 2005
  Číslo 41 časopisu Homeopatie k dispozici na internetu.
   
 • 23. 2. 2005
  Aktualizován Seznam homeopatů
   
 • 12. 2. 2005
  Do zajímavých odkazů byly přidány adresy na lékárny v zahraničí, kde je možné objednat homeopatické léky.
   
 • 11. 2. 2005
  Přidána návštěvní kniha kde máte možnost zanechat zprávu nám či dalším návštěvníkům Homeopatie.cz
   
 • 10. 2. 2005
  Hlasujte v naší nové anketě! (vlevo dole)
    
 • 8. 2. 2005
  Webové stránky nakladatelství Alternativa byly přesunuty na novou adresu www.alternativa.cz
   
 • 7. 2. 2005
  Aktualizován seznam homeopatů.
   
 • 4. 2. 2005
  Stále pokračuje cyklus přednášek o autopatii. Termíny Autopatie I - 9. dubna, Autopatie II. - 5. března, Autopatie III. - 12. února. Více informací zde.
   
 • 29. 1. 2005
  Přidán článek Jiřího Čehovského Autopatie zveřejněný v časopise Meduňka.
   
 • 24. 1. 2005
  Zveřejněny termíny kurzů Homeopatické akademie pro první pololetí 2005
   
 • 24. 1. 2005
  Číslo 40 časopisu Homeopatie k dispozici na internetu.
   
 • 23. 1. 2005
  Fotografická zpráva ze školeni Homeopatické akademie konaného dne 15. 1. 05. Přednášel Harry van der Zee, MD z Holandska.
   
 • 23. 1. 2005
  Přidána funkce vyhledávání
   
 • 22. 1. 2005
  Pozdě ale přece. Zde jsou umístěny fotografie z Letního semináře Homeopatické akademie konaného v roce 2002 na Šumavě.
 • 9. 12. 2004
  Aktualizován  seznam homeopatů.
    
 • 8. 12. 2004
  K dispozici ke stažení další číslo časopisu Homeopatie 
  (č. 39/2003)
   
 • 23. 9. 2004
  K dispozici ke stažení je další starší číslo časopisu Homeopatie 
  (č. 38)
   
 • 20. 9. 2004
  Další kurz Autopatie I proběhne v sobotu 6. 11. v Praze. Bližší informace zde.
   
 • 30. 8. 2004
  Aktualizován  seznam homeopatů.
    
 • 25. 8. 2004
  V září začíná další první ročník Homeopatické akademie. Stále trvá možnost se přihlásit.
   
 • 22. 4. 2004
  Další kurz autopatie II se koná v Praze 8.5.2004. Podrobnosti a pozvánka zde
   
 • 24. 2. 2004
  V oddělení články naleznete další přírůstek s názvem Homeopatie v 21. století
   
 • 8. 2. 2004
  V oddělení články přibyl nový článek uveřejněný v časopise Regena s názvem Autopatie zvyšuje naše vibrace
   
 • 1. 2. 2004
  Využijte výhod sdílení názorů a zkušeností prostřednictvím našeho diskusního fora. Pokud chcete napsat příspěvek, musíte se nejdříve zaregistrovat.
   
 • 31. 1. 2004
  Další kurz autopatie I. se bude konat na jaře 2004. Více zde.
   
 • 30. 1. 2004
  K dispozici ke stažení jsou další dvě starší čísla časopisu Homeopatie 
  (č. 36 a 37)
   
 • 29. 1. 2004
  Počátkem července se opět koná tradiční Letní praktický seminář homeopatie pořádaný Homeopatickou Akademií.  Bližší informace naleznete zde zde.
   
 • 29. 1. 2004
  Pro zlepšení orientace byla upravena hlavní stránka Homeopatie.cz. Nyní uvidíte všechny novinky, které na webu přibyly, přímo zde.
   
 • 29. 1. 2004
  Updatován seznam homeopatů.
   
 • 9. 1. 2004
  Upozorňujeme na nově vzniklý server věnovaný autopatii na nadrese www.autopatie.cz Autopatie je metoda celkového pozitivního ovlivňování lidského organismu, od spirituální sféry až po tělesné orgány, vyrůstající na základech klasické homeopatie.

 

   Připravil filipc@volny.cz