Stravou proti Alzheimerovi a diabetu

13.9.2018 | Mgr. Tereza Ledererová | redakce@homeopatie.cz | Životní styl

Alzheimerova nemoc a diabetes jsou nemoci, u nichž si ani dobrý homeopat nemůže na začátku terapie klást za cíl úplné uzdravení klienta, ale spíše zlepšování stavu, případně zastavení progrese nemoci. Účinnost homeopatické léčby a celý proces uzdravování však může významně podpořit změna životního stylu, například odstranění špatných stravovacích návyků. Jak můžeme změnit životosprávu při boji s Alzheimerem nebo diabetem, případně co udělat pro jejich prevenci?

Ghí – přepuštěné máslo

Na první pohled jsou to dvě odlišné nemoci, z nichž jedna postihuje lidskou paměť a druhá se projevuje vysokou hladinou cukru v krvi a poruchou metabolismu cukrů. V posledních letech se však objevují výzkumy prokazující, že na vzniku Alzheimerovy choroby se podílejí stejné vlivy jako na vzniku cukrovky. Na spojitost mezi cukrem a Alzheimerem se poprvé přišlo v roce 2005, kdy tuto nemoc předběžně označili jako diabetes typu 3. Není tedy divu, že se lékaři a odborníci na výživu zabývají otázkou, zda platí u obou nemocí podobná doporučení v oblasti stravy a životního stylu, ale také otázkou, zda je možné se změnou stravování a životního stylu zcela vyléčit.

Průlomová je práce Dr. Dala Bredesena, mezinárodně uznávaného lékaře a ředitele centra pro výzkum Alzheimerovy demence na kalifornské univerzitě, jenž dokázal, že se Alzheimerově nemoci dá nejen předcházet, ale lze ji i výrazně zmírnit, a to přirozenou cestou, bez vedlejších účinků běžně používaných drog. Jeho klinické výsledky jsou vynikající – 6 z 10 klientů se vrátilo zpět do práce, u 9 z 10 klientů došlo ke zlepšování stavu. Ve své knize „The End of Alzheimer’s” prezentuje výsledky léčby lidí trpících Alzheimerovou nemocí pomocí speciální ketogenní diety a dalších strategií zdravého životního stylu.

Konopná semínka

Ketogenní dieta:

Jejím cílem je naučit tělo využívat jako palivo tuky místo sacharidů. Strava je zásadním prvkem při prevenci a léčbě téměř všech chronických degenerativních chorob včetně Alzheimera. Je důležité uvědomit si, že váš mozek nepotřebuje sacharidy. Zdravé tuky, jako nasycené živočišné tuky omega-3 živočišného původu, jsou mnohem zásadnější pro optimální fungování mozku.

Cyklická ketogenní dieta má dvojitou výhodu, protože nejen zlepšuje vnímavost vůči insulinu, ale snižuje i riziko Alzheimerovy nemoci. Vhodným životním stylem lze zvrátit i genetické predispozice člověka.

Když tělo spaluje tuky jako hlavní palivo, vznikají ketony, které se nejen efektivně zpracovávají a jsou kvalitnější výživou pro váš mozek, ale také způsobují méně škod způsobených produkcí reaktivního druhu kyslíku a volných radikálů. Keton zvaný beta hydroxybutyrát je také významným epigenetickým hráčem stimulujícím změny v DNA, čímž jsou redukovány záněty a zvyšuje se detoxikace a produkce antioxidantů.

Dávejte dobrý pozor, jaké druhy tuků jíte – vyhněte se všem transmastným kyselinám (trans tukům), především hydrogenovaným (ztuženým) tukům (např. margaríny), které jsou takto upraveny, aby se daly dlouho skladovat na pultech obchodů.

Avokádo

Zdravé tuky, které byste měli do stravy zařadit jsou v avokádu, másle, žloutku biovajec, kokosech a kokosovém oleji, mase pasoucí se zvěře, syrových pekanových a makadmiových ořechách. Dalšími zdravými tuky jsou kakaové máslo, Ghí, kvalitní živočišné oleje obsahující omega-3 mastné kyseliny jako je olej z krilu a malých mořských ryb. Velmi prospěšné jsou tuky obsažené v semenech (např. konopná, dýňová, z černého sezamu). Všechny tyto tuky je třeba konzumovat za syrova, tepelně neupravené a co nejčerstvější. K tepelné úpravě pokrmů je pak vhodné sádlo a lůj.

Na začátku ketogenní diety se tělo musí přeprogramovat na spalování tuků místo sacharidů. Nejlépe k tomu dle Bredesena přispějete zařazováním krátkých půstů nepřekračujících jeden den, později je možné držet i několikadenní půst.

Další strategie zdravého životního stylu:

  • optimalizace množství vitamínu D (nejlépe ze slunění) a Omega 3
  • optimalizace hladiny magnézia – jediná forma magnézia ve formě doplňku stravy, která je mozkem vstřebatelná, je magnesium treonát.
  • úprava střevní mikroflóry – vyhýbání se antibiotikům, fluorizované a chlorované vodě a zapojením přirozeně kvašených výrobků, případně užívat kvalitní probiotika
  • více spánku i pohybu
  • dostatek čerstvého vzduchu a kvalitní čisté vody
  • meditace – pomáhá zvládnout emoce a uvést psychiku do rovnováhy
  • detoxikace – zbavení těla toxických látek, hlavně rtuti a hliníku (Bredesen navrhuje optimální detoxikační postup)
  • stimulace mozku – učení se například nového jazyka nebo hře na nástroj podle vědců přispívá k obnově mozkových buněk
  • řada zdrojů uvádí kurkumin jako látku upravující hladinu cukru v krvi a zlepšující funkci mozku.

 Čemu se pokud možno vyhnout:

  • rtuti a hliníku – rizikem mohou být amalgámové plomby a vakcíny
  • průmyslově upravovaným potravinám a lepku – lepek způsobuje propustnost střeva a umožňuje pronikání bílkovin do krve, čímž se podporují záněty a autoimunitní poruchy, a ty pak přispívají k vzniku Alzheimerovy choroby. Nejlepší je jíst biopotraviny, abyste se vyhnuli herbicidům a pesticidům.
  • lékům na bázi statinů – patří mezi ně některé pilulky na spaní, některá antidepresiva, antihistaminika, prášky proti bolesti nebo proti inkontinenci
  • cizím elektromagnetickým polím vyzařovaným mobilními telefony, WIFI routery, modemy a dalšími bezdrátovými technologiemi. Způsobují nadměrnou produkci peroxynitrátů, které ničí mitochondrie v buňkách a tím celé buňky.

zdroje:
https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2018/02/22/link-between-sugar-and-alzheimers.aspx
https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2016/08/22/mct-oil-health-benefits.aspx

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *