Strach nad Evropou

3.6.2011 | Mgr. Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz | Životní styl

Tak zněl dnes, 2. června 2011, titulek jedné z televizních stanic, když hovořili o tom, že za poslední více než týden zemřelo na jakýsi okurkový průjem 17 lidí v celé Evropě. Moderátoři televizních novin, kteří jsou vždy ochotni dělat grimasy a gesta, jaká jim nařídí režisér, se tvářili, jakoby komentovali dopad atomové pumy na Staroměstské náměstí. Celkem průjmem onemocnělo 1 200 lidí, z nichž větší část se již uzdravila. Řekněme, že na tuto nemoc nyní umírají 2 lidé denně. Přitom celkově v EU umírá pravidelně každý den asi 15 000 lidí, samozřejmě, jak jinak, na nějaké nemoci nebo také na lékařské chyby, které např. V USA tvoří podle lékařských statistických zdrojů druhou nejvýznamnější příčinu smrti, se stovkami mrtvých denně. V EU to jistě není jinak. Ty však televizím a novinám nijak hrozné nepřipadají a nejsou komentovány. Stejně jako právě probíhající epidemie rakoviny (dostává ji během svého života každý třetí občan EU), bronchiálního astmatu, parazitóz, např. kandidy nebo chlamydie pneumoniae, která se podle nejnovějších přírodovědeckých poznatků významně podílí na rozvoji cévních nemocí. Alergií trpí čtvrtina občanů, velmi významné procento trpí psychickými poruchami… V EU je zdravé jen menší procento lidí, mnohem větší je množství těch, kdo mají dlouhodobé chronické a často nevyléčitelné nemoci. A tito nemocní by se mohli jednoho dne začít ptát, proč se zdravotnický průmysl nestará o prevenci těchto nemocí, proč nedělá prakticky nic, aby tyto morové rány moderní doby zastavil. Upřímná odpověď by pak asi zněla, že účinnou prevenci zdravotnický průmysl provádět nemůže, protože by se tím utlumil jeho vlastní rozvoj a s přibývajícím množstvím zdravých lidí by se dostal do ekonomické krize. Jelikož je dnes zdravotnický průmysl mocenským hráčem č. 1 v Evropské unii, zorganizuje raději z času na čas dobře organizované PR kampaně o zástupných tématech podružného významu, jako byla vloni prasečí chřipka. V nich vyhlásí bojové podmínky, válku bakteriím, virům, či jiným nepřátelům, rozšíří atmosféru strachu a běda, když se někdo vzepře karanténním či jiným opatřením. Běda poslancům, kteří nebudou souhlasit s navýšením toku státních peněz do zdravotnického průmyslu, zaměřeného na boj proti zlým bytostem, virům a bakteriím. Hlavně nenaslouchat nám, homeopatům, kteří tvrdíme, že ta nejúčinnější prevence spočívá v ošetřování narušených jemných energií, naší vitální síly nebo prány. A když už mluvíme o břišních onemocněních, je dobré si připomenout historii. V 19. století se vlivem špatných hygienických podmínek, zejména městského obyvatelstva, objevilo několik epidemií cholery. Například v roce 1854 vypukla taková epidemie v USA. Mortalita byla tehdy 60 % u případů léčených standardní medicínou, zatímco mortalita při použití homeopatik (nejvíce se používalo potencované Cuprum, Camphor ma Veratrum album) byla 3 % neboli 20× nižší! Myslete na homeopatii, páni novináři, vždy když píšete o střevních infekcích.

Vzpomínám si na skvělou sci-fi ze sedmdesátých let od jistého pana Hougrona – Znamení psa. Pojednává o městě, kde jsou obyvatelé drženi ve velkém strachu z příšer, které město ohrožují, veškeré finance a celý společenský život směřují k obraně města – a samozřejmě, demokracie může být libovolně oklešťována. Nakonec se ukáže, že příšery byly pouhými roboty, vytvořenými vládci tohoto města, aby mohli šířit atmosféru strachu a dobře ovládat své podřízené spoluobčany. Neříkám, že předmětné zmutované bakterie e-coli byly vytvořeny zdravotnickým průmyslem – i když, kdo ví? Ale určitě byly vytvořeny „úplatnými novináři“ (termín s oblibou používaný naším panem prezidentem), kteří chtějí vytvářet strach z relativně nepodstatných věcí, zatímco velmi podstatná témata, týkající se našeho zdraví, záměrně opomíjejí.

Uzdrav se s autopatií – Jiří Čehovský

uzdrav-se-s-autopatii-druhe-vydani-velkyUčebnice autopatie. Obsahuje stručný a přehledný systém JAK NA TO při domácím i odborném používání autopatie. Přináší popis téměř stovky případů odstranění nebo výrazného zlepšení tzv. “nevyléčitelných” chronických nemocí, které se běžně vyskytují v naší populaci. 

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *