Bez bolesti po operaci s použitím homeopatie

28.12.2020 | Elaine Lewis, DHom, CHom | autori@homeopatie.cz | Homeopatika, Metoda, Nemoci

Článek rozebírá nejdůležitější homeopatické léky používané po prodělané operaci (ale i úrazech), jejich klíčové symptomy rozhodující pro jejich podání, způsob jejich podávání a v jakých potencích je potřeba je podat. Je psán tak, aby i naprostý začátečník nebo „zvídavý nadšenec“ mohl homeopatikum po prodělaném chirurgickém zákroku podat a měl dobré výsledky. V navazujícím článku pak uvedeme konkrétní případ, kdy byla homeopatie podávána po těžké operaci srdce a kdy pacient díky ní prošel rekonvalescencí bez bolestí a komplikací.

Bez bolestí po operaci? Ale ano, i tak to může být! Mně se to podařilo! OK, byla to operace zubů, ale operace je operace, že?

Jaká je asi pravděpodobnost, že někdo bude úplně bez bolestí po prodělané operaci aniž by používal narkotika? Tak nízká, že pokud to oznámíte celému světu, nikdo nebude věřit, že je to možné! Ale já jsem zde, abych vám řekla pravdu! (Mohla jsem si to všechno vyzkoušet už daleko dříve, ale celou dobu jsem tvrdohlavě používala potence 30C, které jsou obecně příliš nízké na to, aby vyřešily takový nápor bolesti vzniklé tak závažným fyzickým traumatem! Umíte si asi představit moje rozčarování, když jsem stále slyšela příběhy lidí, kteří dokázali být po operacích bez doprovodných bolestí díky homeopatii! To je důkaz toho, že pověst, že fyzické problémy vyžadují nízké potence, prostě není pravdivá. Pokud je fyzická obtíž intenzivní a čerstvá – což je případ operace – jsou potřeba vysoké potence!)

Prodělala jsem hodně traumatizující dentální operaci, která zahrnovala i několik stehů. Když bylo po operaci, tak jsem si ze svého auta vzala tubu Arnicy 200C, ale nemohla jsem odšroubovat uzávěr. Víčko se zaseklo a já se nebyla schopná dostat dovnitř. Jediné, co mi v tu chvíli zbylo, byla Arnica 10M. Lidi, to mě vyděsilo! Arnica 10M? Je to bezpečné? Může to v téhle potenci způsobit zhoršení? Ale protože jsem nic jiného neměla, vzala jsi to. Neuvěřitelné bylo, že jsem vůbec nezaznamenala, kdy přestal působit novocain. Absolutně jsem neměla žádné bolesti! Jaká to pro mě byla lekce o potencích! Po nějaké době, když se bolest začala ozývat, tak jsem zopakovala dávku a bolest zase ihned zmizela. Ani jsem nebyla nateklá! Podle poučení, které jsem v nemocnici dostala, měl být otok nejhorší druhý den, ale já jsem nebyla oteklá vůbec. Úplně normálně jsem snědla večeři, šla jsem normálně spát a druhý den se probudila jakoby se nic nestalo!

Lidi, na potenci fakt záleží! Budu potřebovat Arnicu 10M, pokud si narazím palec? Ne, 30C bude v takovém případě naprosto stačit.

Takže si pojďme popovídat, co je potřeba dělat po prodělané operaci:

Phosphorus

Pravděpodobně první věc, kterou budete po operaci v celkové anestézii řešit, je nevolnost po anestézii. Podání Phosphorus 30C nebo 200C tento problém vyřeší. Obvykle pacient v tuto dobu chce vodu nebo led, což je indikace, že Phosphorus je správný lék.

Arnica

Poté, co jsme se zbavili nevolnosti, je na čase použít naší velkou zbraň – Arnicu 10M! Samozřejmě, pokud chcete, můžete zkusit Arnicu 200C, prostě jen abyste vyzkoušeli, co se stane … ale já osobně jsem přesvědčená, že tato situace žádá super vysoké potence (Vysvětlení pro začátečníky – „M“ potence jsou vyšší než „C“ potence. Začínají na 1M a jdou až do CM (= 100M). Ale jen vyjímečně jsou potřeba vyšší potence, než 10M). Arnica je na jakékoliv poranění, zhmožděninu a bolestivý problém. Také zmenšuje otok. A mimochodem, vezmete jí jednorázově a čekáte, co se stane. A u takovéto potence by se něco stát mělo! Pokud dosáhnete zlepšení, neberte si daší dávku dokud nedojde k relapsu. A nikdy nepodávejte Arnicu před operací – jako příklad uvádíme zkušenost s touto chybnou praxí popsaný v příspěvku Avril:

Nikdy nedoporučuji podávat Arnicu PŘED operací, protože si myslím, že potlačuje účinky anestezie. Nejsem si jistá, jestli všechny homeopatické léky mají podobný efekt, ale věřím, že Arnica zastavuje krvácení tím, že uzavírá žíly. A díky tomu, že omezí průtok krve cévním řečištěm, tak i účinně zabrání tomu, aby se správně rozdistribuovalo použité lokální anestetikum. K těmto závěrům jsem dospěla sama na základě několika mých osobních zkušeností.

První zkušenost jsem učinila když jsem si nechávala odstranit a nahradit amalgámové plomby. Před zákrokem jsem si vzala dvě dávky Arnicy 30C, přesně jak bylo doporučeno v knížce, kterou jsem četla. Poté, co mi zubař aplikoval lokální anestézii, ke mně neustále chodil a kontroloval mě, ale znecitlivění se nedostavovalo. Takže mi dával další a další injekce anestetika a nechával spoustu času, aby zabralo, ale stejně jsem pořád plně cítila všechno a žádné znecitlivění se prostě nedostavilo. Po čase mi zubař oznámil, že mi víc anestetika dát nemůže, že by to už nebylo bezpečné, a že budeme muset zákrok provést při plném vědomí. Myslím, že podaná Arnica trochu zmírnila bolest, protože jsem celkem v klidu přetrpěla vše, co mi dělal, ale v žádném případě jsem nebyla znecitlivělá. Po skončení zákroku jsem ani neměla obvyklý nateklý ret.

Arnicu jsem takto před zákrokem podala i své dceři před tím, než jí extrahovali zub. Měla přesně stejnou zkušenost a zubař si prostě myslel, že máme v rodině nějakou takovou zvláštnost.

Ale po několika hodinách, když účinek Arnicy odezněl, jsme obě byly náhle tak zaplaveny anestetiky, že jsme takřka nemohly pohnout jazykem a mluvit. Nikdy v životě jsem neměla pusu tak umrtvenou. Také bylo zajímavé, jak se toto znecitlivění u nás obou objevilo prakticky ve stejnou chvíli (Obě jsme si vzaly Arnicu ve stejnou chvíli). Vysvětluji to tak, že v okamžiku, kdy účinek Arnicy odezněl, se cévy otevřely a anestetikum bylo náhle rozvedeno tam, kde mělo původně účinkovat.

Několik dalších příhod, které změnily můj názor na podávání Arnicy před zákrokem, souvisely s mým druhým synem, Králem Úrazů Hlavy a Nehod. Z počátku jsem si myslela, že to byla jeho chyba, že pokaždé když skončil na pohotovosti díky zlomenině nebo vykloubené končetině, nebylo možné z něj dostat jedinou kapku krve. Sestřičky si tím vždycky lámaly hlavu, protože on vypadal že má nádherné zřetelné žíly. Vždycky svolali konsilium odborníků, zkoušeli mu dávat horké obklady, zkoušeli nabrat krev z různých míst, všechno bezvýsledně. A oni nemohli pokračovat v léčbě, dokud z něj nedostali ten drahocenný vzorek krve. Vždycky byli úplně bezradní, říkali, že něco takového nikdy neviděli. Nakonec po několik hodinách čekání konečně byli schopni krev odebrat. Nakonec jsem si uvědomila, že to celé dělala Arnica, kterou jsem mu podala ihned, jakmile se daná nehoda stala, a než jsme ho odvezli do nemocnice.

Takže od té doby, pokud mu neteče moc krve, tak čekám s podáním Arnicy až na chvíli poté, co mu v nemocnici vezmou krev. Samozřejmě, pokud jde o zranění, které hodně krvácí, je potřeba Arnicu podat ihned a ta zastaví krvácení ve většině případů do minuty.“

Tolik zkušenosti Avril.

Ale abychom neopomněli Arnicy druha…

Bellis perenis

Bellis a Arnica jsou obě kopretiny. Myslím, že dlužíme mnoho rodině kopretin za potlačení našich bolestí. Bellis perenis je pro hlubší operace, jako například císařský řez nebo operace střeva. Je na zhmoždění vnitřních orgánů. Bellis má také nespavost a neklid. Takže je dobré na Bellis pamatovat pokud je pacient neklidný, dlouho bdí a nedaří se mu zklidnit svou mysl aby mohl konečně usnout.

A teď co dělat pokud začnete mít ostré bolesti, prudké bolesti, řezavé bolesti? Na to je další lék:

Staphysagria

Jak krásná květina!

Tento lék je na bolestivě citlivé rány, zhoršené dotekem. Silné bolesti po operacích břicha a zácpa po operaci. V Murphyho Materii medice je psáno:

„Je to lék první pomoci na řezné rány a rány po ostrých chirurgických nástrojích a nožích.“

a také

„Kolika po operaci vaječníků nebo střeva.“

A je zde ještě něco dalšího pozoruhodného, je také dobrá na nevolnost po operaci. Ve skutečnosti na Staphysagrii pomyslete také u mořské nemoci nebo ranní nevolnosti.

Často mám problém rozlišit, kdy podat Staphysagrii a kdy našeho dalšího květinového přítele…

Calendula

V Allenových Klíčových symptomech se píše:

„Vnější zranění … potrhané a roztřepené rány. Po chirurgických zákrocích na podporu granulace, potlačení hnisání a znetvořujících jizev … Calendula je téměř specifickým lékem na čisté, chirurgické řezy nebo na tržné rány.“

Takže Calendula je na tržné rány, pořezání a odřeniny. Lze jí podávat jako homeopatikum v potenci, nebo externě jako hojivou bylinnou mast (Měsíčková mast).

Calendula je antiseptikum. A měli byste mít potence 30C a 200C. Murphyho Materia medica říká:

„Nejlepší přípravek na hojení ran… Calendula zabrání hnisání a zápachu, podpoří granulace tkáně a pooperační hojení. Lék číslo jedna na jakékoliv otevřené poranění a tržné rány. Jahr, který pobýval v Paříži v roce 1849, vyléčil pomocí Calenduly řadu střelných poranění s rozdrcenými kostmi a zachránil tak řadě vojáků jejich končetiny. Lék působil jako prevence hnisání a infekce. Nenahraditelný lék v porodnictví.“

Na Calendulu pamatujte v případě zranění očí, operací očí, poškrábané rohovky, cizích předmětů v očích. A v případě poranění očí uvažujte také o Aconitu. Také podávejte caledulu na vaginální trhliny po porodu.

Po operaci můžete být také vycévkováni, pokud je váš močový měchýř paralyzován. Je mnoho komplikací spojených s vycévkováním, které pokrývá jak Calendula tak Staphysagria.

Onemocnění po vycévkování – Calen, Staphysagria

Pálení po vycévkování – Calen, Staph, Cantharis

Poranění po vycévkování – Calen, Staph

Bolest po vycévkování – Calen, Staph, Canth

Zhoršení vycévkováním – Calen, Staph

Infekce po vycévkování – Staph, Pyrogen, Canth

Horečka po vycévkování – Aconite, Calen, Pyrogen, Staph

Ale, možná nebudete ani žádné cévkování potřebovat, protože existuje cesta, jak vyřešit pooperační paralýzu močového měchýře (nemožnost močit) a to pomocí…

Causticum

Causticum je známé na paralýzu jedné tělesné části. Ale Calendula je v té rubrice kupodivu také. Např. „Močový měchýř: paralýza, operace, po – Calendula, Causticum, Opium“

Na Causticum pomyslete v případě nemožnosti močit po prodělané operaci.

Pyrogenium

Pooperační horečka, otrava krve, septikemie. Budou vám zkoušet dávat antibiotika, ale já si radši vezmu Pyrogenium 200C nebo 1M, děkuji pěkně!

Hypericum

Deprese po operaci, a také, podobně jako Calendula a Staphysagria, velmi bolestivé tržné rány, zhoršené dotekem. Ale také kousnutí hmyzem, bodná zranění, poranění prstů na ruce a noze, bolesti hlavy od páteře, tetanus, poranění páteře, poranění nervů, zánět nervů, vystřelující bolesti, poranění mozku a míchy, otřes mozku, přílišná bolestivost, střelná poranění. Podejte na bolest po operaci, pokud je nesnadné odlišit od Calenduly, podejte obojí. Nemožnost se předklonit nebo chodit po poranění kostrče.

A teď jedna zajímavá příhoda. Před časem jsem prodělala zubní operaci a tak jsem si vzala mojí důvěrně známou Arnicu 10M. A nic moc se nestalo! Nevěděla jsem co dělat a proč Arnica nezabrala, tak jsem si vzala Hypericum 200C. A všechna bolest zmizela. Takže člověk nikdy s jistotou neví, že? Proto nikdy nechoďte na operaci jen s jedním homeopatickým lékem.

Ledum

Černé a modré modřiny po injekcích. Bolest po injekci. Proleženiny. Bodná zranění, pokousání zvířetem, pokousání hmyzem – především komáry. Podejte před a po vakcinaci – Ledum 30C.

China

Na Chinu pomyslete v případě bolestivých plynů po operaci. Také zdravotní potíže po operaci žlučníku.

Strontium carbonicum

Pooperační šok ze ztráty krve. Únava, extrémní vyčerpání nebo šok po operaci. Bolesti kostí.

Nux vomica

Asi si pomyslíte, „k čemu může být Nux vomica v pooperační péči dobrá?“. Možná vás překvapí, že může pomoci s nevolností po narkóze. Ve skutečnosti Nux vomica je užitečná pokaždé když je v případě použita nějaká droga a co může býl silnější drogou, než narkóza? Navíc mám pocit, že ve skutečnosti dostáváte celý koktejl drog před, během a po operaci, o kterých nemáte ani nejmenší povědomí. Kterákoliv z nich může způsobit problém.

Tady je další zajímavý příběh … ach ano, je to další z mé série zubařských příběhů. Po operaci, ať už bylo jejím cílem cokoliv (bylo jich tolik!) nechtěla zmizet bolest z místa vpichu injekce. Pochopitelně, vzala jsem Hypericum a Ledum a ani jeden z nich nepomohl. Už mi docházely nápady, když mi došlo, že by mohlo jít o Nux vomicu díky tomu, že to byla droga (novocain) která mi byla vstříknuta. A víte co? Měla jsem pravdu – Nux vomica 30C mě bolesti zbavila.

Bryonia

Bryonia je jedním z našich nejlepších léků na bolest. Obvykle jde o ostrou bolest a důležité je, že pacient se nemůže ani maličko pohnout aniž by to tu bolest zhoršilo. Pokud se s ním pokusíte pohnout, tak hlasitě protestuje. Takže pacient Bryonia se udržuje dokonale v klidu, nechce ani mluvit ani dýchat a může být také značně podrážděný.

Bryonia má také nevolnost, a zase sebemenší pohyb jí zhorší. Nemohou ani zvednout hlavu z poštáře aniž by se jim nepřitížilo. Pokud pacient leží naprosto nehnutě v bolesti a nedovolí si ani se pohnout, můžete se vsadit, že lékem je Bryonia. Na Bryonii pomyslete také v případě zlomených kostí a po operacích zlomenin.

Symphytum

Urychlí hojení zlomených nebo operovaných kostí.

 


Pokud budete některý lék užívat opakovaně, doporučuji rozpustit dvě pelety v malé láhvi pramenité vody a užívat podle potřeba po doušcích. Před každým užitím je potřeba láhev protřepat.

Také je na místě zmínit potřebu věnovat po operaci zvlášní pozornost zdravé stravě.

Zdroj: hpathy.com

Homeopatický domácí lékař – Dana Ullman

homeopaticky-domaci-lekar-velkyAmeričtí autoři, známí a velmi zkušení homeopaté, vytvořili knížku, která je praktickým, systematickým a detailním průvodcem při laické domácí léčbě. Dává přehledný a srozumitelný návod, jak postupovat při různých potíží ch, zdravotních situacích a nemocech dětí i dospělých. Radí, jaké homeopatické léky podávat , aby došlo k jemnému a nenásilnému vyléčení. Zasvěcuje do techniky homeopatické léčby. Ukazuje také, jak rozpoznat, kdy je problém vhodný k domácímu homeopatickému ošetření a kdy již vyžaduje také odbornou pomoc. Účinky léků jsou popsány přehledně a lze se v nich snadno orientovat. Knížka je rozdělena na patnáct kapitol podle všeobecného charakteru potíží, jako např. : Nehody a zranění, Horečky a chřipky, Nachlazení, Dětské nemoci, Zažívací problémy, Ženské problémy, Potíže mužů, Alergie, Bolesti hlavy, Kožní problémy, Emoční a spánkové poruchy… Tato čtyř set stránková publikace je nepostradatelným a kompletním pomocníkem každému, kdo chce zlepšovat zdraví své a svojí rodiny s pomocí jemně a přirozeně působících homeopatických léků. Není náhodné, že se knížka stala nejúspěšnější příručkou pro laickou homeopatickou samoléčbu na knižním trhu USA.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *