Otázky a odpovědi

Než položíte nový dotaz, prosíme zkuste použít vyhledávání. Je velmi pravděpodobné, že obdobný dotaz již byl v minulosti zodpovězen. Vzhledem k velkému počtu dotazů může odpověď trvat delší dobu. Odpovídají lektoři Homeopatické akademie s dlouholetou praxí.

Odpovědi na dotazy ohledně zdravotního stavu mají obecný vzdělávací charakter a nejsou doporučením, jak si počínat v konkrétním případě. Nenahrazují v žádném případě jakoukoliv vhodnou odbornou péči.

červená kůže nad kotníky, křečové žíly

Dobrý den, mám dlouhodobé potíže se žílami, mám i na pravé noze odoperovanou křečovou žílu ( v roce 2014). Nosím elastické punčochy ale v tomto počasí je nošení punčoch nepříjemné. Mám nad kotníky červenou kůži jako spálenou, v lýtku na pravé noze mám křečové žíly vystouplé. levá noha je trochu lepší ale také je u kotníku červená. Kůže někdy hodně pálí. Lékař mi předepsal Detralex ale stav se příliš nelepší. Často mívám i oteklé kotníky. Mám sedavé zaměstnání ale snažím se pohybovat. Jednou týdně chodím plavat a jezdím na kole. je mi 61 let. Děkuji za odpověď.

Hezký den,zkuste hamamelis,aesculus nebo sarsaparilu.Můžete zkusit i autopatii. Myslím si, že nejvíc by vám pomohla konstituční homeopatie.Marie Valášková

strach ze selhání

Dobrý a krasný den,obracím se na Vás s prosbou výběru správného léku na mé potíže.
Je mi 60 let a vlastně celoživotně se dostavují v různých intervalech a intenzitách psychické potíže,které jsem řešila různými cestami. Obecně řečeno, připadám si slabá,neodolná zátěžím a bezpečně už vím, že příčinou je strach ze selhání.
Jsem celoživotně, až na občasné výjimky, jakoby zablokovaná a vím, jak si ten blok "vytvořím" svými neustále se opakujícími destruktivními myšlenkami. Prostě si nevěřím.
Jistě to vzniklo v dětství,kdy jsem žila jen s matkou jako jedináček a protože matka nikdy nebyla vyrovnaná a klidná a láskyplná a měla na mě vysoké nároky a já byla zcela jinak zaměřená, nedokázala jsem ji uspokojit.
V současnosti mám velmi krásný a klidný život, ale objevila se situace, kdy jsem opět "spadla" do svých myšlenkových vzorců , že něco nezvládnu. Vím,že to je velmi, velmi hloupé, ale prostě mi to tam NASKOČI ...a už mě to drtí,blokuje, omezuje.

Víte, dcera mě trochu znepokojila,že nesprávným výběrem léku lze něco pokazit, proto nechci vybírat sama, ale prosím o odbornou radu.
Děkuji za ochotu a věřím Vám.....D.Jírová

Hezký den, homeopatie by vám mohla pomoct vyřešit ty staré bloky. Doporučila bych vám autopatii nebo konstituční homeopatii, věk rozhodně není překážkou, máte před sebou ještě mnoho let a určitě bych ám přála klidný a spokojený život. Zkuste sedatif.Marie Valášková

Nadmerny stres a uzkost

Dobry den, ráda bych se informovala jestli bylo mozne aby jeste mi napsali jake homeopatka pouzit na vnitrni napeti, strach, uzkost, kdyz cloveka nebavi a netesi co dela ikdyz to mel kdysi rad a z nadmerneho stresu mu zacaly tiky zvukoveho charaktetu, je to jako skytavka a stala. Pan je podnikatel a v posledních letech mel konflikty v rodine a velke mnozstvi stresu. psychofarmaka brat nechce. Dekuji jestli odpovíte, byla bych Vam moc vdecna.

Hezký den,jestli jsem to dobře pochopila, dotaz pokládá někdo jiný, ne sám postižený. To je těžké, pan podnikatel třeba ani nemá potřebu to řešit. na zklidnění doporučuji sedatif.Marie Valášková

Obdobi vzdoru,vztekani

Dobry den,mam 15m dcerku a uz mesic se u ni projevuje jakesi období vzdoru.vzdy byla velmi klidne a hodne dítě, usměvavá.Ted se velmi změnila, neustale tzv.mrci vzteka se sama na sebe a hlavne i na mě, když něco neni pi jijim,ale i slaby naznak tak se zacne silene vztekat a dokonce zacala být ke me agresivni a skrabat,bouchat atd.projevuje se tal víceméně hlavne ke mě. Chapu ze asi nejake období a k tomu zrejme i zuby,ale dalo by se necim jeji stavit trochu zmirnit.i co zacala chodit tak je divoká a k nezastaveni,to by nevadilo.Ale musim přiznat ze ten celodenni negativismus je velmi vyčerpávající.

Hezký den,bohužel jste nenapsala/l, kdy toto období začalo. Začátek potíží by mohl být určující k výběru léku či metody.Marie Valášková

cysta v prsu v těhotenství

Dobrý den. V těhotenství se mi vytvořila v prsu malinká cysta. Můžu Vás poprosit,zda mi doporučíte nějaký homeopatický přípravek,který lze užívat po celou dobu kojení?Vznikla hormonální nerovnováhou. Děkuji

Hezký den,zkuste phytolaccu 9C.Výhodou homeopatické léčby je, že ji můžete užívat i při kojení.Marie Valášková

Úzkosti

Od lékaře homeopata mam doporucene užívani Serotoninum 9CH vzdy večer ve 21 hod.2 kuličky. Jaky mohu pozorovat účinek?
Dále mam při panice Gelsemium,Aconitum a Argentum nitricum vse 30CH rozpustit ve vodě a popíjet. Pokud pociťuji vnitřní neklid a třes tak si dát 3 kuličky Gelsemia a Argentum nitricum 30CH.
Takhle to uzivam 2 dny a došlo spíše ke zhoršení, v noci se stále budím,tělo me cele pali a projíždí jim horke jehličky.
Je to následkem léčby(zpočátku zhorseni) ?
Za jak dlouho mohu zacit pociťovat zlepšení stavu,da-li se to říci. Dekuji

Hezký den,ano homeopatické zhoršení se často objevuje na začátku léčby. Ve vašem případě bych ale nedoporučovala užívat všechny léky najednou, těžko se pak ukáže, který vám skutečně zabírá.Určitě bych spíš doporučovala konstituční léčbu – tedy podání jednoho určitého léky podle všech vašich symptomů.Marie Valášková

Strach z létání a žaludeční potíže

Dobrý den. Můj bratr má šílený strach z létání. Je mu 45 let. Za celý svůj život letěl cca 5x, naposledy před cca 17 ti lety. Dřív to šlo, létání se trochu bál, ale žádný extrém. Posledních 17 let ale vůbec nelétal, bál se a vždy cestoval raději autem aj. Před cca 2 měsíci se s manželkou rozhodli, že poletí všichni do zahraničí na dovolenou (v srpnu)…. Od doby, co vše rezervovali (cca duben), trpí můj brácha bolestmi břicha, má břicho často nafouklé, občasné průjmy apod. Byl snad na všech vyšetření, které jdou udělat, vše negativní. Pokaždé, když se ho zeptám, zda to nemůže být psychické, řekne, že je to možné a zmíní let, který ho čeká… Začínám si být jistá, že za jeho žaludečními potížemi je zmíněný „strach z létání“. Je nějaký homeo lék č.1, který je pro něj vhodný?Vím, že se doporučujue ARG N, ACONITE, ARSENICUM apod.. Jaký lék by byl nejvhodnější pro něj a jak užívat? Díky, Jana.

Hezký den,ne tento strach velmi často doporučuji argentum nitricum, ale pokud bratr nemá zkušenosti s homeopatií,pak bych doporučila sedatif nebo autopatii.Marie Valášková

Vaginální suchost

Dobrý den, prosím o radu.Trápí mě intimní problém. Je mi 41 let, jsem 2 měsíce po gynekologické operaci, kdy mi byla odebrána děloha a vejcovody (myomy a silné menstruační krvácení). Vaječníky mi byly ponechány. Cítím se dobře, vše dobře zhojeno. Trápí mě ale vaginální suchost a to i při milování (i když jsem vzrušená a orgasmu dosáhnu). Před operací jsem takový problém nikdy neměla, spíše naopak, někdy jsem byla vlhká až moc. Jsou nějaká vhodná homeopatika na tento problém? Také jsem se dočetla, že vaginální suchost muže být způsobena úbytkem estrogenu, ale nevím jestli to může být můj případ, když mi byly vaječníky ponechány? Lze homeopaticky dodat estrogen? Předem moc děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den. S pozdravem Katka

Hezký den,zkusila bych sepii, natrium muriaticum,murex.Homeopatický estrogen také existuje.Můžete zkusit i autopatii.Marie Valášková

saccharum officinale 6c

Dobrý den, nemohli byste mi moc prosím poradit, kde bych mohla koupit saccharum officinale 6c. I ze zahraničí.
Děkuji za odpověď

Hezký den,zkuste homeonitra@homeonitra.sk nebo remedia.at.Marie Valášková

Arnica Montana – ředění krve

Dobrý den,
měla bych na vás důležitý dotaz. Asi měsíc jsem užívala z lékárny homeo Arnica montana (15CH), 1x denně 5 kuliček, a to kvůli údajné rychlé rekonvalescenci po porodu, pro předcházení krvácení, pohomožděnin atd.

Dnes jsem se dočetla názor, že naopak Arnica ředí krev a může způsobit větší krvácení po porodu nebo po císařském řezu a nemá se preventivně užívat!
Dnes mám termín porodu a 7.8. naplánovaný CS - čeká se, zda porod přijde sám a nebo mě budou rovnou operovat.
Myslíte si, že jsem si braním Arnici mohla uškodit? Mohu případnou "škodu" ještě nějak napravit?

Děkuji moc za odpověď,
s pozdravem Petra Konopková

Hezký den, myslím že ne. Doporučuji arniku měsíc před porodem, přesně s indikací, jak píšete. Jen používám jiné ředění (nižší potenci), stačí i jen 1-2 kuličky.Marie Valášková