Úspěšný případ rakoviny slinivky

10.11.2019 | MUDr. Tomáš Lebenhart | tomas@lebenhart.cz | Případy | 2 komentáře

Tak pointu už znáte, ale přesto stojí za to si případ přečíst. Posílí důvěru v homeopatii i v to, že terapeuti – ať již lékařsky vzdělaní či nikoliv, jsou zde proto, aby konali zázraky… a také v to, že nemoc či „nepřízeň osudu“ nemusí být nutně hrozbou a neštěstím, nýbrž naopak – šancí!

Dnes 57letá žena obdržela v roce 2012, ve svých padesáti, dg. carcinoma caudis pancreatis, čili rakovina slinivky břišní (její štíhlejší části nazývané ocas). Jde o jednu z nejméně příznivých onkologických diagnóz. Pětileté přežití je velmi vzácné, vyléčení raritní. Ale JE možné! Nemoci předcházel nesmírně komplikovaný a emočně vyčerpávající rozvod. Tedy přímý opak radosti ze života, což slinivka symbolizuje.

Podstoupila operaci, což vzhledem k takřka kašovité struktuře tohoto životně důležitého a citlivého orgánu s několika biologickými funkcemi, nebyl snadný výkon. Nicméně se podařil. Následovala chemoterapie. V následujících letech musela podstoupit další operace. Byla jí odňata štítné žláza (symbol ochrany – štít) pro Hashimotovu strumu a nefunkčnost. Dále žlučník pro kameny (zkamenělý potlačený vztek) a sleziny – a to preventivně (čemuž ani já moc nerozumím). Slezina je centrum protivirové imunity a jedno z míst krvetvorby. Rozvinul se těžký diabetes s nutností aplikace inzulínu.

V roce 2016 diagnostikován metastatický proces v játrech. Naštěstí lokalizovaný do jednoho laloku. Operace jater s následnou sérií chemoterapie. Játra jsou centrem protinádorové imunity. Také detoxikují toxiny, zejména chemické. Chemoterapie tedy tento klíčový orgán oslabuje, proto tak málo funguje.

V červnu 2018 recidiva meta zbytku jater. Znovu připomínám, že žena je t.č. zdráva! Aby se vám to nečetlo tak ztěžka… V prosinci téhož roku dorazila ke mně. Něco se v ní vzepřelo a připustila si možnost se uzdravit! Potřebovala v tomto směru podporu. Do té doby slyšela jen strohá statistická data a řeči o času, který jí zbývá… I já jsem připustil možnost uzdravení. Co si člověk nepřipustí, prostě nebude – a naopak. Čím více lidí včetně nemocného samého si připustí uzdravení, tím je reálnější. Tedy žádný zázrak. Prostá realita. Realita ovšem také je, že v takovém stavu si uzdravení NIKDO nepřipustí. Pacient, ošetřující lékaři, blízcí lidé i širší okolí. Nikdo! Jak se pak takový člověk může uzdravit?

Nasadil jsem protokol Dr. Ramakrishnana, tedy plussingové použití dvou homeopatik v potencích 200C. Střídavě po týdnu. Viz kniha Dr. Ramakrishnana: Homeopatická léčba rakoviny (Alternativa). Zvolil jsem Ceanothus americanus – s afinitou ke slinivce i játrům a Scirrhinum – což je nosoda právě z karcinomu jater. Mimo homeopatika jsem přidal fytolinii – piperin a curcumin v patřičných dávkách. Jde o čisté výtažky z pepře a kurkumy. Kurkumin dokáže ničit rakovinové buňky (!) a piperin tento účinek ještě zesiluje. Ideální je užívat piperin asi 20 minut před kukruminem. 3x denně. Dále jsem přidal Coriolus versicolor – což je latinský název houby, které se čínsky říká Yunzhi, český botanický název je outkovka pestrá a anglicky pro zajímavost turkey tail, krocaní ocas. Stručně hlavní indikace z lékopisu TČM: Nádorová onemocnění, stavy po radiaci a chemoterapii, oslabená imunita, přehřátí jater… Např. v Koreji extrakty této léčivé houby užívá 70% pacientů s rakovinou.

Paní ještě souběžně podstupovala chemoterapii. Kontrola u mě v březnu 2019. Cítí se lépe a přibrala několik kilo. MR jater zobrazila mírné zmenšení metastáz. Další kontrola v květnu. Další zmenšení (CT) a zlepšení trávení. Chemo pokračuje, ale je mnohem lépe snášena. Místo piperinu s curcuminem jsem doporučil doplněk – CA REgener (Health-detox), který obsahuje mimo piperinu a curcuminu také korejský červený ženšen, sibiřskou chagu, shitake a kyselinu l-ascorbovou a extrakt z heřmánku.

Zatím poslední kontrola: 20.9.19: Na MR břicha NIC! Nikde nic. Totéž prokázal Bicom. Cítí se velmi dobře. Má svoji původní váhu, normálně jí, tráví a vylučuje. Má dobrou energii, je veselá. Jen ti onkologové ji trochu dělají starosti. Velmi se podivovali nad negativními výsledky, ale naléhali na ni, že ještě není vyhráno, ať předčasně nejásá. Že se choroba může kdykoliv vrátit. Naléhal jsem na ženu, ať přijme, že se uzdravila! Myslím, že to přijala. Bude dále docházet na kontroly na onkologii i ke mně. Ne tak často již. Ceanothus 200 a Scirrhinum 200 jsem doporučil užívat klasicky, a to tři kuličky jednou týdně – střídat. Dále již jen Shitake a přes zimu vitamin D3 + K2 MK-7. D3 v dávce 2-5000 IU denně udržuje v zimním období imunitu na vysoké úrovni – a to nejen protiinfekční, ale i protinádorovou. K2 účinek D3 potencuje.

Dodávám, že paní ještě paralelně docházela ke katolickému faráři, který s ní rozmlouval a dodával jí optimizmus. Cítila z něj sílu a oporu. To je velmi důležité. Také její ošetřující onkolog na Homolce (i když skeptický) s ní jednal vždy přívětivě a věnoval se jí. Toto jsou velmi příznivé okolnosti. Není tedy jisté, jakou roli sehrála dvojice homeopatik. Možná klíčovou, možná podružnou – kdo to může vědět… Důležitý je výsledek! A ten se dostavil. To je konec kazuistiky. Mám pocit, že paní přijala a pochopila a propustila traumatizující téma tam, odkud přišlo. TO JE léčba. Co k tomu přispělo, není až tak důležité…

Plán: Pokud půjde vše dobře (věřím, že ano), přechod ke konstitučnímu homeopatiku, ev. připojení autopatie z prány. Čaj Manjistha (Everest-ayurveda) na podporu stabilizace cukrovky, jediného pozůstatku tohoto životního dramatu. Zde jsem sám skeptický – po několika letech aplikace inzulinu, zda se beta buňky slinivky vzpamatují… ale nevylučuji ani tento zázrak…

Rakovina a moje homeopatická metoda – Dr. A.U. Ramakrishnan

rakovina-a-moje-homeopaticka-metoda-velkyRakovinu je možné zlepšit, zmírnit a vyléčit homeopatickými léky. Je také možné provádět její prevenci, zejména v rodinách, kde se rakovina vyskytla. Známý indický lékař Dr. A.U. Ramakrishnan vyvinul metody použití homeopatických léků k praktickému dosažení těchto cílů. V nakladatelství Alternativa před lety vyšla jeho kniha „Homeopatický přístup k léčbě rakoviny“, světově rozšířená publikace, která však již není na trhu. Místo ní  je zde kniha nová,  obohacená o mnoho nových zkušeností.

Knihu můžete objednat zde

Diskuze k článku (2 komentáře)

Pavlina (28.5.2022 v 21:08)

Dobrý den, prosím můžete mi poradit maminka ma rakovinu slinivky s mtz.jater. můžete mi poradit jaké homeopatika by jste doporučili.
Děkuji moc

Pavel z Blaníku (21.2.2022 v 8:10)

Vážený a milý Pane Doktore,

ani nevíte jakou mám radost, že jsem měl možnost číst tento váš článek! Mám toho na srdci více, v tuto chvíli, protože jsem oslabený („obdržel“ jsem nachlazení), napíšu jen:
Skvěle!
Jen tak dál!
Buď(me) zdráv(i)!

S úctou a láskou,
Pavel z Blaníku, t.č. bdící

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.