Tři případy diabetu, jeden lék

8.1.2012 | Marie Valášková | valaskova43@seznam.cz | Případy | 13 komentářů

Prvním je příběh mladé ženy, která dostala poměrně rozsáhlý srdeční infarkt. Bylo jí 45 let. Díky včasnému zásahu její příbuzné se jí dostalo rychlé lékařské péče a příhoda proběhla téměř bez následků. Při vyšetření jí ale byla zjištěna vysoká hladina cukru, okamžitě dostala inzulín, který si aplikovala 4× denně. Kontaktovala mne její známá, která homeopatii užívá. Nemocná homeopatii neznala, moc jí nevěřila a konstituční lék nechtěla. Chtěla se ale zbavit injekcí, které ji omezovaly, musela si také pravidelně měřit hladinu cukru a držet dietu.

Doporučila jsem jí Syzygium jambolanum, zpočátku 9CH – 1× denně po dobu jednoho týdne. Velmi rychle se jí stabilizovala hladina cukru, předtím hodně kolísala i přes dietu, kterou dodržovala. Další týden jsem doporučila Syzygium, již jen 2× týdně, ve stejné potenci. Hladina cukru se dál. stabilizovala. Pak již Syzygium brala jen 1× týdně. Na kontrole po dvou měsících byly výsledky natolik uspokojivé, že jí odebrali dvě dávky inzulínu. Píchala si tedy již jen ráno a večer. Stále si měřila hladinu cukru 1× denně, výsledky byly velmi dobré, téměř na horní hranici normy. Vzhledem k tomu, že si stále kontrolovala hladinu cukru a také proto, že občas nedodržela dietu, doporučila jsem jí Syzygium brát podle potřeby 1× za 10–14 dní. Hladina cukru se držela v mezích normy, pokud občas stoupla, bylo to díky dietní chybě, kterou sama přiznala.

Při kontrole za jeden rok dopadly všechny testy tak dobře, že jí inzulín odebrali úplně. Doporučena byla jen dieta. Dnes si bere Syzygium 1× měsíčně, pokud někdy zapomene, hladina cukru se zvedne, myslím si, že dost často porušuje dietu.

Další případ, kdy velmi dobře zabralo Syzygium jambolanum je starší žena, které byla při vyšetření zjištěna vysoká hladina cukru. Odmítla alopatickou léčbu, že bude držet dietu a zkusí alternativní léčbu. S homeopatií nikdy žádnou zkušenost neměla, ani jí moc nevěřila, nedůvěra ke všemu byl její hodně silný symptom. Doporučila jsem Syzygium 9CH 2× týdně, pak jen 1× týdně. Při kontrole za měsíc měla glykemii úplně v normě. Dietu nedržela skoro žádnou.

Mám přítelkyni – veterinářku, která měla starého psa s cukrovkou, pes už byl velmi zchátralý a nemocný a i jemu Syzygium pomohlo a upravilo hladinu cukru.

Syzygium jambolanum je rostlina z čeledi Myrtaceae – strom, který má velmi sladké plody, vypadají jako fíky. Ze stejné čeledi je i Eugenia jambosa, ta působí na uhrovité akné, které se zhoršuje kolem menstruace, nejlépe zabírá u mladých žen kolem puberty. O Syzygiu říká Boericke ve své Materii medice (nakl. Alternativa): „Jeden z nejúčinnějších léků při diabetes mellitus. Žádný jiný lék nepůsobí tak rychle pokles nebo vymizení glykosurie. /…/ Téměř specifický lék na diabetes mellitus a inspidus.“

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Diskuze k článku (13 komentářů)

Patrícia Vargová (20.12.2023 v 20:11)

Dobrý deň, zaujímal by ma ten prípad so psíkom. Tiež mám psa diabetika na inzuline a neznáša to veľmi dobre. Už je taký chudý, že neviem ako mu mám už ten inzulín pichať. Je to ešte v podstate mladý pes a zdravý. Len ta cukrovka ho ničí. č znamená to číslovanie 9ch a ako sa tie homeopatiká užívajú?

Za skorú odpoved veľmi pekne dakujem.

Pavel Kábrt (28.8.2018 v 7:46)

Dobrý den,mám diabetes , do teď jsem bral Stadamed 500 1x ráno. Nyní po kontrole jsem měl glyk.10,6 a lékař mě změnil léky na Glucophage 2x denně 1 tabletu. Dále beru léky Piramil 10 mg na vysoký tlak a Godasal . Můžu brát Syzygium s těmito léky? Děkuji za odpověď. Pavel

Eva (12.7.2018 v 17:41)

Dobrý den,můj syn má diabet 1 stupně od 16 let,nyní mu je 38 let.Pomůže mu lék Syzygium jambolanum?

ell (12.7.2018 v 9:43)

zdravim,mam glyk.hemoglobin kolem 50,Syzygium se prosim uziva soubezne s leky ,které beru? siofor…a jakou davku bych mela brat?…dekuji :-)

turek (23.4.2018 v 11:15)

Dobrý den,prosím vás kde můžu koupit Syzygium jambolanum 9CH,děkuji
Jiří

Honza (10.2.2018 v 18:19)

Franto, měl byste si najít jinou „homeopatičku“, protože homeopatika na cukrovku zabírají velmi dobře. Sám mám mezi svými klienty několik případů cukrovky prvního i druhého typu, kde homeopatie výrazně zlepšila nejen cukrovku, ale i celkový stav klientů. Skutečným problémem jsou neschopní „homeopaté“, kteří nemají ponětí o tom, jak homeopatii správně praktikovat. Léky se nesmí předepisovat „na nemoc“, ale klientovi přímo na míru, tedy celostně. Toto zvládne pouze školený homeopat, nikoliv ten, kdo se homeopatii naučil z příruček či na školení jisté nejmenované farmaceutické firmy.

Franta (14.11.2017 v 11:33)

Nenechte se oblbnout homeopatička mi řekla že homeopatika cukrovku neléčí
bohužel

Marie (3.9.2017 v 20:33)

Dobrý den,
rok mám diabetes II. typu na inzulínu 4 * denně , 3 * po 1 j (což je symbolická dávka)a před spaním 6 j. výška 165 cm a váha 64 kg.
Našla jsem, že existuje homeopaticky zpracovaný Insulin D3 nebo CH30, chtěla bych to vyzkoušet, ale nemůžu ho nikde vyhledat.
Nyní užívám asi měsíc Eugenia jambosa, bez žádného efektu, užívám 3 krát denně 5 tobolek před jídlem..

Iva (29.5.2017 v 20:22)

Dobrý den, máme desetiletou fenu, u které veterinář čerstvě diagnostikoval cukrovku a nasadil 2x denně inzulin. Jak bych jí měla Syzygium často podávat? Děkuji Vám za odpověď.

Petra (18.4.2017 v 14:13)

Dobrý den, mám gestační diabet nyní na dietě, nicméně první těhotenství končilo na inzulínu. Největším problémem je ranní glykémie (občas až 6,2, jen výjimečně se vejdu do normy 5,1). Dietu dodržuji. Mohla bych vyzkoušet také stejný lék nebo je pro těhotné jiná alternativa? Případně jaké je u tohoto léku riziko transplacentarního prenosu a posléze i riziko pro plod?

MARIANA (21.1.2017 v 15:40)

Dobrý den,prosím vás kde můžu koupit Syzygium jambolanum 9CH ,
Moc děkuji za odpovědí ŠTILLEROVA

Jirka (6.3.2016 v 11:17)

Janě: No přece, to je právě jasně uvedené v tom článku.

Jana Medunová (1.11.2015 v 20:08)

Dobrý den, je mi 51 let. Letos mi byl diagnostikován diabetes II. typu (glykémie na lačno 7 -8). Byl mi předepsán lék Metformin-Teva XR 500 mg (1x denně). Chtěla bych vyzkoušet Syzygium jambolanum. Jaké dávkování a ředění byste mi doporučili? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *