Gynekologické onemocnění

13.4.2015 | MUDr. Miroslava Střížová | autori@homeopatie.cz | Případy | 1 komentář

Žena narozená r. 1964 se přihlásila na homeopatické léčení v roce 2007. Je podnikatelkou, je vdaná a má  tři děti. Léčila se tři roky na gynekologii hormonální terapií pro silné menstruační krvácení. Po třech letech hormonální terapie jí byla doporučena operace pro myomy na děloze. S operací ale nesouhlasila. Současně ji trápily kožní změny, šupinatá kůže v obličeji a zvýšený krevní tlak. Mimoto trpěla syndromem chronické únavy a stěžovala si na špatnou paměť, v pylové sezóně měla alergii. Pro četné potíže užívala Nizoral. Kožní problémy mívala i dříve, na rukou mívala svědivé puchýřky.

Při prvním předepsání homeopatik jsem jí doporučila  Lycopodium 15 CH. K doporučení  tohoto léku bylo několik důvodů: špatná paměť zhoršená v poslední době, zaměstnává ji velká starost o rodinu, dále kožní změny podobné lupénce, velká únava po obědě, kdy si ráda zdřímne.

Na začátku léčení jsem jí doporučila jako druhý lék dscf9776Aurum muriaticum natronatum. Tento lék se mi osvědčil při léčení žen s myomatosní dělohou.

Měsíc po začátku léčení pociťuje více energie, není již tak unavená.  Ale jiné potíže zůstaly. Přiznala, že hormonální léčbu od gynekologa  nepřestala užívat. Proto jsem doporučila přidat k předchozím dvěma lékům lék Thuja 15 CH denně.

Po dvou měsících vysadila sama hormonální terapii. Na gynekologické kontrole po 3 měsících našel lékař dělohu zmenšenou, myomy jen velmi malé, z toho důvodu operaci nedoporučil. Pozval ji na kontrolu až za půl roku.

Pacientka užívala nadále doporučené homeopatické léky, po čase byl přidán konstituční lék pacientky Calcarea  phosphorica  15 CH, mimo jiné také jako pomoc při silném menstruačním krvácení. Následoval  lék Calcarea phosphorica  200 CH 1x měsíčně.

Krevní tlak, který byl původně zvýšený, se dostal do normy a gynekologické vyšetření r.2009 prokázalo jen drobné myomy. Operace není nutná.

www.mudrstrizova.cz

Homeopatická akademie

Homeopatická akademie logo maléTříleté studium určeno všem se zájmem o hluboké poznání tohoto celostně založeného oboru, bez ohledu na současné vzdělání a povolání. Poskytuje základ pro odbornou léčbu na vysoké úrovni, v rodině, v samo­léčbě i v profesionální lékařské a léčitelské praxi. Přednášky jeden víkend v měsíci. Přednáší Mgr. Jiří Čehovský a další zkušení homeopaté. Několikrát ročně se posluchači setkávají se známými osobnostmi homeopatie se zahraničí.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Diskuze k článku (1 komentář)

Nováková (16.5.2017 v 15:45)

Dobrý den,
potřebuji poradit. Vrací se mi gynekologické záněty skoro každý měsíc. Je to bílý, tvarohovitý výtok, Dále svědění a pálení. Používám probiotika na vkádání a na mazání. Nic nezabírá, Hlavně se výtok objeví po sexu. Dodržuji hygienu. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.