Gynekologické onemocnění

13.4.2015 | MUDr. Miroslava Střížová | autori@homeopatie.cz | Případy | 2 komentáře

Žena narozená r. 1964 se přihlásila na homeopatické léčení v roce 2007. Je podnikatelkou, je vdaná a má  tři děti. Léčila se tři roky na gynekologii hormonální terapií pro silné menstruační krvácení. Po třech letech hormonální terapie jí byla doporučena operace pro myomy na děloze. S operací ale nesouhlasila. Současně ji trápily kožní změny, šupinatá kůže v obličeji a zvýšený krevní tlak. Mimoto trpěla syndromem chronické únavy a stěžovala si na špatnou paměť, v pylové sezóně měla alergii. Pro četné potíže užívala Nizoral. Kožní problémy mívala i dříve, na rukou mívala svědivé puchýřky.

Při prvním předepsání homeopatik jsem jí doporučila  Lycopodium 15 CH. K doporučení  tohoto léku bylo několik důvodů: špatná paměť zhoršená v poslední době, zaměstnává ji velká starost o rodinu, dále kožní změny podobné lupénce, velká únava po obědě, kdy si ráda zdřímne.

Na začátku léčení jsem jí doporučila jako druhý lék dscf9776Aurum muriaticum natronatum. Tento lék se mi osvědčil při léčení žen s myomatosní dělohou.

Měsíc po začátku léčení pociťuje více energie, není již tak unavená.  Ale jiné potíže zůstaly. Přiznala, že hormonální léčbu od gynekologa  nepřestala užívat. Proto jsem doporučila přidat k předchozím dvěma lékům lék Thuja 15 CH denně.

Po dvou měsících vysadila sama hormonální terapii. Na gynekologické kontrole po 3 měsících našel lékař dělohu zmenšenou, myomy jen velmi malé, z toho důvodu operaci nedoporučil. Pozval ji na kontrolu až za půl roku.

Pacientka užívala nadále doporučené homeopatické léky, po čase byl přidán konstituční lék pacientky Calcarea  phosphorica  15 CH, mimo jiné také jako pomoc při silném menstruačním krvácení. Následoval  lék Calcarea phosphorica  200 CH 1x měsíčně.

Krevní tlak, který byl původně zvýšený, se dostal do normy a gynekologické vyšetření r.2009 prokázalo jen drobné myomy. Operace není nutná.

www.mudrstrizova.cz

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Diskuze k článku (2 komentáře)

Myom (9.2.2020 v 17:54)

Dobrý den,
mám dotaz podstoupila jsem laparoskopické vyšetření dělohy. Našli mi myom tak prosím o radu čím bych zmenšila nebo odstranila myom. Jaká homeopatika by jste mi doporučila.
Předem děkuji Lohniská

Nováková (16.5.2017 v 15:45)

Dobrý den,
potřebuji poradit. Vrací se mi gynekologické záněty skoro každý měsíc. Je to bílý, tvarohovitý výtok, Dále svědění a pálení. Používám probiotika na vkádání a na mazání. Nic nezabírá, Hlavně se výtok objeví po sexu. Dodržuji hygienu. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *