Akutní léčba průjmu u koně

4.8.2023 | Jitka Nekolová | jitka@nekolova.eu | Případy

O tom, že homeopatie výborně funguje i u zvířat, už byl podán nespočet důkazů. Následující řádky tento fakt opět potvrzují.

Jednoho dne jsem při kontrole pastviny zjistila průjem u některého z koní. Na několika místech byly „rozteklé koblihy“, jinde pak úplně tekutá hmota. Po chvíli jsem zpozorovala, že jedna z klisen kálí téměř jen vodu a případ tak začal nabírat jasnější obrysy.

Klisna, se kterou poskytujeme hiporehabilitaci, je posledních pár dní trochu unavená, vzhledem ke svému temperamentu až příliš klidná, jinak v dobré pastevní kondici. Je možné, že si prochází nějakým oslabením způsobeným horky a zároveň i využitím, v předchozím týdnu totiž navíc pracovala s dětmi v rámci letního tábora. Jelikož miluje rychlý pohyb, bývá pro ni takováto aktivita možná trochu psychicky náročná. V oblasti střev je slyšet hlasité „žbluňkání“. To je u koní do jisté míry normální, je to částečně známka dobré funkčnosti střev.

Už několikrát se mi v podobných případech vyplatilo podání léku Okoubaka. I když zde nacházíme dostatek symptomů, volím opět tuto „jistotu“ a dávám si tak možnost a čas na případné hledání přesnějšího léku. To nakonec nebylo potřeba, protože po odpoledním a večerním podání čtyř kuliček Okoubaka 9C bylo druhý den ráno už vše v naprostém pořádku. Stolice byla normální a klisna viditelně pookřála.

I přesto jsem ale na ten týden zrušila hiporehabilitaci a Okoubaku 9C jsem ještě ráno přidala do vody všem koním. Je to jeden z mnoha léků, který i pokud není indikován, tak neuškodí, a navíc může zmírnit průběh onemocnění u ostatních koní, pokud by bylo přenosné. Okoubaka je lék, který se vyplatí mít jak v humánní, tak i ve veterinární lékárničce.

 

Homeopatická akademie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *