Jedlá soda pomáhá lidem s chronickým onemocněním ledvin

31.8.2009 | Filip Čehovský | filip.cehovsky@alternativa.cz | Metoda

Z internetového zdroje Natural News.com, 26.srpna 2009, S. L. Baker

Chronické onemocnění ledvin je závažný stav charakteristický trvalou ztrátou činnosti ledvin. Když jdou ledviny zničeny, nemohou orgány odstraňovat z krve odpadní látky a přebytečnou vodu tak dobře, jak by měly a výsledkem může být řada vážných, dokonce i smrtelných zdravotních komplikací. Nyní se však vědcům ve Velké Británii podařil průlom v léčbě pokročilého chronického onemocnění ledvin, přičemž se nejedná o nové drogy nebo vylepšenou chirurgickou technologii. Je to jednoduše denní dávka hydrogenuhličitanu sodného, anebo, jak ji obyčejně nazýváme, jedlé sody.

Mimo to, že ji používáme na všechno od pečení perníku a netoxické čištění až po úlevu při trávicích potížích či popáleninách od slunce, se nyní ukázalo, že jedlá soda zpomaluje ochabování činnosti ledvin při chronickém onemocnění ledvin.Dovídáme se to v časopise Journal of the American Society of Nephrology (JASN). „Tímto levným a jednoduchým způsobem se zlepší také nutriční stav pacientů, což se výrazně promítá do zvýšené kvality života a pozitivních ekonomických i klinických výsledků,“ řekl výzkumný pracovník Magdi Yaquoob, MD, z Royal London Hospital ve svém mediálním prohlášení.

Jedná se o nesmírně důležitý objev, protože chronické onemocnění ledvin je narůstající zdravotní problém jak ve Velké Británii, tak v USA. Podle Národního zdravotního institutu (National Institutes of Health) se v USA mezi lety 1990 a 2000 počet lidí s chronickým onemocněním ledvin závislých na dialýze nebo transplantaci zdvojnásobil na 380 000. Pokud bude tento trend pokračovat, do roku 2010 bude trpět vážným selháním ledvin 700 000 lidí.

Dr. Yaqoob provedl studii na 134 pacientech s chronickým onemocněním ledvin a nízkou hladinou bikarbonátu, stavem označovaným jako metabolická acidóza. Jednu skupinu těchto pacientů léčil malými denními dávkami sody bikarbony ve formě tablet jako doplňkem k obvyklé péči. Výsledky? Míra snižování funkce ledvin se u těchto pacientů dramaticky zmenšila. Celkově byla míra snižování funkce ledvin o dvě třetiny pomalejší než u pacientů, kteří nedostávali hydrogenuhličitan sodný. „Ve skutečnosti byla míra snižování funkce ledvin u pacientů, kteří užívali hydrogenuhličitan sodný, podobná normálnímu snižování této funkce podmíněné věkem,“ uvedl Dr. Yaqoob.

U pacientů užívajících sodu bikarbonu se také snížilo riziko vzniku akutního renálního selhání (ESRD), v důsledku kterého musí lidé s CDK pravidelně podstupovat dialýzu. K tomu se pacienti užívající sodu zlepšili v některých nutričních parametrech. Přesto, že se u nich zvýšila hladina sodíku, nebyl zaznamenán vyšší krevní tlak.

Pacienti s CDK mají obvykle nižší hladinu bikarbonátu, což může vést k celé řadě dalších problémů. „Je to první provedená kontrolovaná randomizovaná studie svého druhu,“ uvádí Yaqoob. Jednoduchý lék jako hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda), vhodně použitý, může být velmi účinný“.

NIH odhaduje, že 20 milionů Američanů má významně sníženou funkci ledvin, přičemž i malý pokles funkce ledvin může u člověka dvakrát zvýšit riziko kardiovaskulárního onemocnění. Mnoho lidí prodělá infarkt nebo mozkovou mrtvici aniž by si uvědomovali, že mají onemocnění ledvin. Naštěstí existuje mnoho přírodních způsobů léčby, které mohou pomoci předcházet, léčit a bojovat s onemocněním ledvin. V první řadě například vyhýbáním syceným perlivým nápojům snížíte okolnosti přispívající k rozvoji CDK. Jak jsme uvedli v Natural News již dříve, u diabetiků se pro prevenci vzniku onemocnění ledvin osvědčilo několikrát týdně konzumovat ryby.

Více informací na:

http://jasn.asnjournals.org/
http://kidney.niddk.nih.gov/Kudiseases/pubs/chronickidneydiseases/

Poznámka české redakce:

Upozorňujeme na tematickou souvislost s přednáškou Robina Murphyho, N.D. na Homeopatické akademii v r. 2008 (PDF, 1 286 kB), kdy upozornil na význam jedlé sody jako prostředku při léčbě překyselení organizmu a souvisejících onemocnění, v první řadě rakoviny.

Jedlá soda se osvědčuje jako velmi účinná podpůrná metoda k homeopatické léčbě.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *