Nepříjemný pohlavní styk

4.1.2024 | Dr. Kavita Chandak | autori@homeopatie.cz | Případy

Žena ve věku 29 let si stěžovala na hlenovitý výtok z pochvy a na plísňovou infekci v oblasti pohlavních orgánů, jež jí brání v tom, aby měla příjemný pohlavní styk. Před rokem se vdala a její manžel mi prozradil, že je to velmi přecitlivělá, ustrašená a snadno podrážděná osoba. Zmíněné potíže ji trápily již 3–4 měsíce a podstoupila kvůli nim alopatickou léčbu, ale následně již za lékaři nešla, jelikož měla dojem, že jsou to jen vyhozené peníze a potíže nakonec samy zmizí. Vysvětlila mi, že se rozhodla pro homeopatii, protože je levnější, a dále mi řekla, že je povinnost každého, aby myslel nato, za co utrácí peníze, neboť nikdo neví, co přinese budoucnost – co když bude někomu diagnostikována nějaká vážná nemoc, takže je třeba si hlídat současné výdaje. Doléhaly na ni nejrůznější obavy a nesnášela tmu, proto měla neustále rozsvícená světla. Měla tendenci ke zpomalení peristaltiky po kořeněných jídlech, ovoci a studených nápojích.

Analýza a vyhodnocení

Během pohovoru jsem si všimla, že jde o osobu přemýšlející o penězích, že je přímočará, rychle odpovídá a doléhá na ni velká úzkost ohledně budoucnosti.

Solanum tuberosum

Rubriky

  • Psychika – odpovídání – spěšné
  • Psychika – úzkost – ohledně budoucnosti
  • Psychika – úzkost – finanční záležitosti, ohledně
  • Psychika – nakupování
  • Psychika – strach – z chudoby
  • Konečník – průjem – ovoce – zhoršení

Předepsaná léčba

Bryonia alba 1M po níž se zlepšovala po dobu tří měsíců.

Kontrola po pěti měsících: Vaginální výtok, citlivost břicha a nejistota týkající se budoucnosti se do značné míry snížily, ale její strach ze tmy a plísňové infekce stále přetrvávaly.

Solanum tuberosum 200C (brambora), z čeledi lilkovitých, s tématem strachu, užitečný lék na F-F, tj. strach a houby („fear and fungus“), podávaný společně s placebem.

Během následujících kontrol se cítila dobře, svědění v tříslech bylo jen mírné, úzkosti týkající se peněz (což se týkalo její základní povahy) zanedbatelné. Po devíti měsících přestala lék užívat, protože byla zcela v pořádku.

Úryvek z knihy Homeopatická léčba ženských potíží, přeložila Monika Kittová.

Dr. Kavita Chandaková

Homeopatické léčení ženských potíží

V sobotu 20. 1. a v neděli 21. 1. 2024 bude na Homeopatické akademii přednášet indická lékařka Dr. Kavita Chandaková. Tato zkušená mezinárodní učitelka má co nabídnout nejen studentům homeopatie, ale i absolventům a praktikujícím homeopatům. Přednáška nás jistě obohatí o nové poznatky a prohloubí porozumění metodě. Nedávno vyšla v nakladatelství Alternativa její kniha Homeopatická léčba ženských potíží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *