Hekla lava (Hecla)

16.3.2006 | Ing. Libor Jakubčík | ljakubcik@seznam.cz | Homeopatika | 145 komentářů

Pozn. red.: Článek o léčbě patní ostruhy pomocí autopatie nalezneze zde

Rád bych se podělil o zkušenosti s několikaletým a velmi úspěšným používáním malého léku, jakým je Hekla lava. Heklu lze zařadit mezi specifika pro stomatologii a s účinkem na zuby, čelisti a tváře.

(Specifika jsou léky, určené pro první pomoc a pro stavy, kdy potřebujeme ihned léčit velmi bolestivé onemocnění – aniž si klademe za cíl konstituční léčbu).

Pacientkou byla moje žena, která po extrakci horního levého premoláru (4. zub vlevo nahoře) trpěla dlouhodobě bolestí levé tváře. Bolest zasahovala do tváře, do ucha a občas až ke kořeni jazyka. Kavita po odstraněném zubu byla trvale velmi bolavá a skousnutí bylo problematické. V dásni  v místě vytrženého zubu  se opakovaně tvořil bolestivý absces, který sice měnil velikost, ale neuzrával.

Souhrn symptomů:

 • bolest čelisti
 • bolest tváře po extrakci zubu
 • bolest ucha po extrakci zubu
 • nepořádek v nervech po extrakci zubu (bolest u kořene jazyka)
 • kavita po zubu bolestivá
 • absces v dásni

Stav pacientky dokonale odpovídal obrazu léku Hekla lava popsaném v materiích medikách. Opakovaným podáním v potenci 30C došlo rychle k ústupu bolestí tváře i kavity a trvalému vyléčení abscesu. (Bolestivost plně a trvale ustoupila již během jedné hodiny.)

Asi po půl roce došlo u pravého horního řezáku k silné a nesnesitelné bolesti obroušeného pahýlu pod umělou korunkou. Heklu jsem měl připravenou fluxním ředěním v potenci 150C. Opakovaným podáním (2× po 30 minutách) došlo k úplnému a trvalému ústupu bolesti za ¾ hodiny.

V současnosti úspěšně používám Heklu v ředění 30C a 150C (fluxně) jako lék první pomoci při akutní bolesti zubu (bolest při kazu; bolest při vypadlé plombě; bolest zubního nervu).

Nejlepší popis léku je v The Guiding Symptoms od Constantina Heringa. Symptomy jsou uvedené ve 2°. Do tohoto popisu jsem doplnil i údaje z jiných materií medik a článků – v závorce je původ informace.

SMYSLY

 • Závrať, při jakémkoli pohybu nahoru, dolů, do stran.

HLAVA

 • Chronická bolest hlavy.
 • Akutní mastoitida; ucho; rozkladný zánět kostí – hrozící – 1°. Typická indikace – předchozí chirurgický zákrok [Sušický, Valentová].

TVÁŘ

 • Faciální neuralgie nebo bolest hlavy vyvolaná nepořádkem v zubních nervech nebo zubní bolestí (kaz).
 • Růst polypů začínající v antrum Highimorii (tj. čelistní dutině) a zasahující do sousedních struktur tak, že dochází k deformaci tváře,vytlačování očí ven, ucpávání nostril tak, že dýchání a žvýkání je silně omezeno; epistaxe; bolest hlavy.

ZUBY A DÁSNĚ

 • Bolest zubů, když jsou zuby citlivé na stlačení.
 • Bolest zubů s otokem čelisti. Bolest po extrakci zkažených zubů moudrosti, proměnlivá lokalizace bolesti do hlavy a tváře, takže nemůže jíst a spát.
 • Neuralgie způsobená drážděním od zkaženého zubu. Neuralgická bolest v kavitách po extrahovaných zubech. Silná bolest po extrakci molárů v horní čelisti, která brání doteku.
 • Absces v dásni od zkaženého zubu.
 • Bolest hlavy způsobená abscesem v dásni nebo zraněním dásně nebo antrum Highimorii.
 • Absces bývá doprovázen velkým tvrdým otokem [Morrison].

HRUDNÍK

 • Bolest mezižeberních svalů.

KRK A ZÁDA

 • Zatvrdnutí a prosáknutí krčních uzlin (řádky, perličky).

DOLNÍ KONČETINY

 • Nemoci kyčlí.
 • Výrůstky na holeni, velké, s trvalou bolestí, která znemožňuje práci; nekróza kostí dolních končetin.
 • Bolest po operaci kostí na nohou.
 • Ostruha patní kosti – lze léčit i bez ozařování a operace [Blackieová].

VZTAHY

 • Mangialavori: Hekla patří mezi siliková remedia (Sil, Bambus, Equisetum, Hekla, Sphingurus).
 • Boericke: Srovnej – Sil, Merc, Phos, Conchiolinum, Amphisbaena (afinita k čelistem), Slag.
 • Scholten: Hecla obsahuje Fluoratum.
 • Ramakrishnan: Hekla lava je hlavním lékem na rakovinu kostí, sarkomy, osteoklastomy, myelomy, Ewingův sarkom a další kostní nádory. Je neocenitelným lékem na akutní i chronickou myeloidní leukémii.

LITERATURA:
Hering, C.: The Guiding Symptoms of our Materia Medica
Boericke, W. a O.: Homeopatická materia medica s repertoriem, Alternativa 1999
Scholten, J.: Homeopatia a minerály, Modrý Peter, 1997
Morrison, R.: Klíčové a potvrzující symptomy homeopatické materie mediky, Alternativa 2001
Sušický, A., Valentová, I.: Homeopatická akutní terapie mastoitidy u dětí
Ramakrishnan, A. U., Coulterová, C.: Homeopatický přístup k léčbě rakoviny, Alternativa 2005
Blackieová, M.: Homeopatie – královská léčba, Alternativa

Pozn.: lékárna HELIOS nabízí Heclu v potenci 6X–50M.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Diskuze k článku (145 komentářů)

Eva Fitříková (22.5.2024 v 8:23)

Heklu užívám 3týden na patní ostruhu a konečně zabrala děkuji moc za rady na teto stránce můžu jen doporučit

Jozefina (28.11.2023 v 8:24)

Dobrý deň , chcem sa spýtať, môžem heklu ľavú používať aj keď nejde o ostrohy na pate, ale je to zápal a je to fasciaDakujem

Michaela Maturová (15.10.2023 v 20:13)

Dobrý den, trápí mě patní ostruha.Chtěla bych vyzkoušet homeopatika Hekla lava,ale nevím si rady s dávkováním a jak dlouho mohu užívat.Moc děkuji za informace.

Zuzana (5.12.2022 v 9:24)

Dobrý den, jsem 3 měsíce po radioterapii patní ostruhy, ale bohužel stále při vyšší námaze poté nemohu minimálně den došlápnout na patu. Mám ji oteklou a na dotek citlivou přes klenbu až ke kotníku.
Bylo mi doporučeno zkusit užívat homeopatika Hekla lava, ovšem nejsem si jistá dávkováním.
Můžete mi prosím poradit?
Děkuji velmi.

Martina (3.5.2022 v 8:08)

Zdravím, moc prosím o radu. Manžel má patní ostruhu, poměrně velké bolesti, než to tzv. „rozchodí“. Jak silnou dávku Hekly a jaké dávkování by měl zvolit? A také jak dlouho může Heklu užívat. Moc Vám děkuji za cennou radu.

Zuzana Stupavská (28.3.2022 v 5:25)

Dobrý deň. Užívam cca 3 týždne Hekla Lavu 9 aa rada priznávam, že konečne noha-ostroha bolí menej. Prosím Vás, ako dlho mám Heklu brať? Kedy budem môcť ( som učiteľka 1.stupňa a tam chodiť treba ve+a…) ísť na väčšiu túru bez následnej bolesti. Ďakujem. S pozdravom Z.Stupavská

Katarína (16.11.2021 v 13:16)

Dobrý deň, hľadám odpoveď na užívanie Hekla lava. Trápia ma pätné ostrohy na oboch nohách. Absolvovala som liečbu ožarorom a razovymi vlnami. Na SR žiadne injekcie neaplikujú ako tu čítam. Bohužiaľ po roku a pol sa mi problémy vrátili. Som si zakúpila Heklu 5ch, ale čo tu čítam sú aj iné. Ako to správne užívať? Ďakujem za odpoveď. Katarína

Kombinace Hakla (13.11.2020 v 18:37)

Dobrý den,pane Jakubčík,
měl bych dotaz ohledně kombinace Hakla 15 s Arnikou Montana CH30. Patni ostruhu mám na ústupu,ale mam bolesti šlachy na vnější straně chodidla a v oblasti achylovky ( pravděpodobně z přetěžovani z důvodu ostruhu). A ještě bych měl dotaz ohledně kombinace výše zmíněných hemeopatik s CBD olejem s konopí.
Děkuji
S pozdravem
A.Kožušník

ostruha levé paty (7.10.2020 v 18:04)

Dobrý den,
byl mi lékařkou doporučen přípravek Hekla lava na patní ostruhu, ale jaké je přesné dávkování? V lékárně mi neporadili. Děkuji.

Operace páteře a hekla (10.2.2020 v 8:01)

Dobrý den , prosím o radu, jdu na operaci bed. páteře, je možné Heklu použít ? Nebo můžete mi doporučit vhodné homeopatikum ? Docela mám obavy , byla mi diagnostikována fibromyalgie, mám bolesti v celém těle,bolí mne pocitově kosti i svaly. Pálí kůže . Vše začalo po pádu na záda. Děkuji Vám za radu.

Monika (3.12.2019 v 20:04)

Dobrý den pane Libore.Potrebovala bych poradit mam patni ostruhu a docela dost boli byla jsem na ultrazvuk a teď mi pichali injekce trosku se to zlepšilo.prosim vas jake tabletky hekla lavy bych si měla koupit a jaké je prosim dávkování děkuji za odpověď

Patni ostruha (3.12.2019 v 20:01)

Dobrý den pane Libore.Potrebovala bych poradit mam patni ostruhu a docela dost boli byla jsem na ultrazvuk a teď mi pichali injekce trosku se to zlepšilo.prosim vas jake tabletky hekla lavy bych si měla koupit a jaké je prosim dávkování děkuji za odpověď

Gabriela Knapová (12.9.2019 v 10:18)

Dobrý den, před třemi týdny jsem začala užívat Hekla lavu 9CH na patní ostruhu. Magistra v lékárně mi doporučila 2x denně 5 kuliček a toto dávkování dodržuji. Při klidovém režimu je bolestivost zanedbatelná a nijak mě neomezuje. Ale já si ráda vyrazím na delší procházku s hůlkami a to se stav vždycky hodně zhorší a trvá den i déle, než se podrážděná pata zase zklidní. Můžete mi poradit? Musím procházky úplně zrušit, nebo stačí třeba dva dny místo Hekla lavy 9CH vzít Hekla lavu 30C?

Dáša Besedová (27.7.2019 v 16:49)

Prosím ,aké homeopatiká sú vhodné na haluxy / vbočený palec/ pravá noha? Počula som,že je dobrá calcarea fluorica 9 CH ,alebo by bola lepšia Hekla Lava,alebo iné homeopatikum?Ďakujem.

Petr (28.6.2019 v 12:28)

Článek o léčbě patní ostruhy pomocí autopatie:
http://www.autopatie.cz/ostruha-na-pate

Božena (9.3.2019 v 16:48)

Na ostruhu na patě jsem brala HEKLA LAVA D6 2x denně 5 kuliček asi měsíc a již několik let mám klid.

Michal (5.3.2019 v 7:53)

Dobrý den, již nějakou dobu uživám Hekla lava ch9 na patní ostruhu, bohužel bez výrazneho účinku. Měl bych vyzkoušet jinou potenci. Děkuji,Pokorný

Milada Zadinova (18.2.2019 v 21:12)

Dobrý den, čeká mě operace zvaná neurovaskularni dekomprese ( mám neuralgii- neurovaskularni konflikt ), operaci bych se , pokud bych věděla , ze mi homeopatika pomůžou , rada vyhnula. Dekuji za rychlou reakci. S pozdravem Milada

Mirek Freissler (18.10.2018 v 11:27)

Dobrý den, asi rok mám patní ostruhu a plantární fascitidu, dlouhodobě mám bolestivé a někdy oteklé achilovky, Téměř se nedá na nohu našlápnout, prosím, jak postupovat s homeopatiky. Zatím jsem bral 3dny Heclu 30 a 10 dnů Ruta 30+Rhus 30, Vše beru 2xdenně po 1-2 kuličkách .
Děkuji

Magda (29.8.2018 v 6:54)

Dobrý den,potřebovala bych poradit jaké homeopatiky bych měla užívat na kostní výrustky na ramenním kloubu(RTG potvrzeno)chodím na rehabilitace ,které moc nepomáhají a přesto bych chtěla
vazkoušet homeopatika.Moc děkuji za odpověď.

Radmila Haviarová (26.6.2018 v 12:30)

Dobrý den, mám arabskou kobylku. Po staré zlomenině kopytní kosti se jí vytvořil kostní výrůstek na kopytní kosti ( potvrzno rentgenem ) a po větším zatížení kulhá. Chtěla bych použít Hekla lavu 9CH na rozpouštění a současně jí i ulevit od bolesti. Můžu zkombinovat s Hypericum perforatum 9CH a podávat současně a nebo raději podat akutně Hekla lavu 30CH a následně pokračovat dlouhodobě s ředěním 9CH na rozpuštění výrůstku? Na homeopatika reaguje dobře, podávám naředěné v převařené vodě stříkačkou na sliznice. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. R.H.

Jitka Čejková (17.6.2018 v 16:02)

Dobrý den, na patní ostruhu mi byla doporučena homeopatem Hekla Lava 5 CH 3×3 kuličky. Zde na těchto stránkách čtu o ředění 9 CH, případně 15 CH nebo 30 CH při silných bolestech. Jaké ředění je tedy správné používat? Na čem záleží? Je tedy možné začít ředěním 5 CH a dále zkusit silnější? A dále bych se chtěla zeptat, v jakém smyslu pomáhá Hekla Lava na chronickou myeloidní leukemii, jak je uvedeno v článku v sekci vztahy a případně v jakém ředění a dávkování. Děkuji za odpověď Čejková

Helena (3.6.2018 v 20:43)

Dobrý den, na pravé noze mě bolela pata při chůzi, nechtěla jsem jít k doktorům. Náhodně jsem o tom mluvila s masérkou a ta mi doporučila Hekla Lavu, že s tím má dobré zkušenosti u klientů. Dávkování č. 9 3x denně 5 kuliček, č. 15 2x denně 5 kuliček a č. 30 1x denně 5 kuliček (kuličky nechat rozpustit v puse, 15 min. před a po nic nejíst, nepít, nečistit si zuby). Začala jsem brát č. 9, v patě mi občas škubalo, řezalo, pak jsem začala brát č. 15 a pata bolela občas, nyní beru třetí lahvičku č. 30, pata bolí málo a jen někdy, to je moje zkušenost. Jsem zvědavá, až doberu třetí lahvičku, jaký bude stav paty, ale už nyní cítím, že se to hodně zlepšilo. Helena

Hana (9.5.2018 v 11:30)

Dobrý den, zaujala mě zde informace o homeopatikum Hekla Lava , manžel má problém s patní ostruhou a k doktorovi ho nemůžu dostat, občas ho to bolí, občas je klid, poradíte mi kde ji koupit a hlavně kolikátku, čtu tady 9,15.30.Upozorňuji, že manžel na vše potřebuje vyšší dávku, jinak lék např.na bolest u něj moc nezabírá, při tom žádné nepoužíva?— děkuji za informaci Hana

Věrka K. (4.3.2018 v 18:18)

Dobrý den, moje lékařka mi na patní ostruhu poradila zkusit Hekla lavu 9ch – 3 kuličky denně. Nebavily jsme se však jak dlouho můžu brát. Beru druhou tubičku, bolest paty mám však stále. Zajímalo by mě, jak dlouho, kolik tubiček je možné brát a kdy nemá smysl v léčbě pokračovat, pokud to nezabírá ? Děkuji.

Věra (26.2.2018 v 6:32)

Dobry den prosim jaké homeopatka brat na bolesti zad a mužů brat 2druhy naráz?Děkuji

Helena (18.1.2018 v 18:05)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by hekla lava nepomohla i na forestierovou nemoc, kterou mám v pokročilém stadiu na celé páteři a hlavně krční páteři. Děkuji moc za odpověď.

erik (12.11.2017 v 11:53)

dobry den,chcem vas poprosit o odpoved,ake davkovanie hekla lava mam pouzit pri patnej ostrohe na obidvoch nohach liecene uz vyse roka nic nepomaha razova vlna,laser,ozarovanie rontgenom,tejpovanie.dakujem za odpoved

danka (7.11.2017 v 12:52)

Dobrý den, prosím o radu, jestli je možné, že by homeopatikum Hekla Lava mohlo pomoci s výrůstky na krční páteři. Mám pár výrůstků vnějších i vnitřních. Nijak nebolí, ale působí problémy tím, že při ulehnutí na pravý bok se mi motá hlava, je mi zle od žaludku a pokud bych tak usnula, problémy pak přetrvají i pár dnů. Lékař mi doporučil operaci, na kterou se mi zatím nechce. Děkuji za odpověď.

Nikola (2.11.2017 v 8:41)

Dobrý den, chci se zeptat, je možné užívat i v 3.trimestru těhotenství na bolest zubů? Předpokládám, že ano, jen bych ráda měla jistotu.
Moc děkuji za odpověď
Hezký den, Nikola

Lenka (13.9.2017 v 21:28)

Hezký večer,
mám na levé ruce na žíle lipom,pomohla by mi nějaká homeopatika? Z čeho se tvoří?
Předem děkuji za radu.
S pozdravem Lenka

Jitka.b (25.8.2017 v 17:41)

Dobry den,mam patni ostruhu,beru heklu lavu 15ch,co mi doporucila v lekarne,davkovani,ktere mi doporucila bylo zvlaštni,tak sem to začla brat 3kuličky 2 krat denne,jak tu nejcasteji pišete?noha pořad boli jak čert!Mam to dávkovani nechat a brát to tak kazdy den az do ústupu bolesti?pata boli uz vic jak 1.5 roku.diky

Pavel (15.8.2017 v 6:50)

Dobrý den bolí mně patní ostruha koupil jsem si Heklu ch30beru jí asi týden a zatin bez účinku jak dlouho jí mohu brát?Děkuji

Lada (2.7.2017 v 20:18)

Dobrý den, s velkou radostí jsem hltala všechny příspěvky a myslela jsem, že se konečně zbavím strašné bolesti paty kvůli ostruze. Tak jsem zakoupila lék Hekla Lava 30CH a podle návodu pana Jakubčíka užívala. Bolest ja stále stejná, takže z vlastní zkušenosti přidávám příspěvek, že asi všem tento lék nepomůže. Zklamalo mě to, neboť bolestí trpím již skoro 3/4 roku .

Zuzana (1.7.2017 v 0:34)

Dobrý večer, moje maminka, 83 let, utrpěla zlomeninu lýtkové a holenní kosti. Operace proběhala až za týden po úrazu, noha byla oteklá. Kosti jsou zdrátované. Po 3 měsících pobytu v nemocnici následovala kontrola, která konstatovala nekrózu kosti v místě zlomeniny. Noha je stále oteklá. Co by ji pomohlo? Doktoři tvrdí, že jí musejí vyoperovat drát a zrekonstruovat koleno, které špatne chirurgicky ošetřili. Děkuji za odpověď.

Janka (23.5.2017 v 16:11)

Dobrý deň, chcem sa opytat od koľkých rokiv je vhodné užívať tento liek. Pscientka ma 15 rokov ,je pozuvanie lieku dovolene? Ďakujem za odpoveď

Libor Jakubčík (14.3.2017 v 22:11)

Pro Michaelu: Myslím, že by nejvhodnějším řešením byla Arnica podaná jeden den před zákrokem a pak po zákroku – jeden až dva dny. Možná potence je 15 až 30C. Hekla by připadala v úvahu, pokud by místo po vytrženém zubu bolelo velmi dlouho nebo by bolest vystřelovala do tváře.

Michaela (13.3.2017 v 15:09)

Dobrý den, za 14 mi celá zákrok na zubní chirurgii. Budou mi vyndavat zub moudrosti, který ještě nemám úplně cely vylezly. Co byste mi doporučili na bolest a zmírnění krvácení. Co brát před zákrokem a co po zákroku. Děkuji za odpověď

Libor Jakubčík (18.1.2017 v 20:56)

Pro Markétu: Myslím, že Hekla by mohla být vhodná a mohla byste zkusit postup uvedený pro patní ostruhu. Postup jsem podrobně popsal u předcházejících dotazů. Budu rád, když mi napíšete na mail na začátku článku, jak Hekla fungovala.

Marketa Z. (17.1.2017 v 23:35)

Dobry den. Pred rokem mi pod nehtem na malicku u nohy vyrostlo cosi, co kozni Dr. 2x neuspesne vypalovala dusikem jako bradavici. Pokazde to znovu narostlo.Pote mi na Chirurgii strhli nehet, cosi vyrizli skalpelem a poslali do laboratore, kde zjistili exosthozu- kostni vyrustek. Jsem 3 mesice po zakroku a vyrustek mam opet. Neboli to, ale nechci to. Ted mi Dr navrhl ortopedcky zakrok, ze to vyseknou dlatem. Je, prosim, vhodna Hekla? Pripadne v jake potenci a jak uzivat? Muze se ten vyrustek pri uzivani Hekly ztratit? DEKUJI ZA ODPOVED.

Helena (3.1.2017 v 21:09)

Dobrý den,
lze použít hekla lavu na kalcifikace na kyčelním kloubu? Jaký byste v tom případě doporučil postup. Děkuji

Helena (16.12.2016 v 0:54)

Dobrý den, chci zkusit heklu na ostruhy, ale chtěla bych se zeptat, jak je to s pitím kávy během dne.

Libor Jakubčík (18.11.2016 v 15:37)

Pro Jitku Válkovou: Můžete zkusit brát Heklu 9CH – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Možná pro vás bude vhodnější 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat (ta lahvička vám bude stačit na jeden den a každý den použijte novou). Užívání bude trvat delší dobu – měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí. To, že daná potence (tedy to číslo co je za názvem léku) pracuje poznáte podle toho, že se bolestivost zmenšuje. Opakované podání Hekly v nízké potenci 9CH případně rozpuštěné ve vodě umožní nastartování uzdravování kosti. Když bolest ustoupí není už třeba Heklu brát a příležitostně je možné nechat si udělat kontrolní RTG paty. Nebo naopak ji můžete kdykoli vzít znovu.
Řešení k úlevě bolestivého stavu (když fakt nelze došlápnout) je Hekla 30C – a brát ji stejným způsobem místo Hekla 9CH (tedy rozpuštěnou ve vodě) podle potřeby do ústupu silné bolesti. Délka, za kterou bývá pociťovatelné zlepšení je čistě individuální – od několika dní do několika měsíců.
Tento postup můžete zkusit a budu rád, když mi napíšete na mail uvedený na začátku článku po jaké době vám Hekla zabrala.

Jitka Válková (18.11.2016 v 13:31)

Jitka
Dobrý den,také prosím o radu. Je mi 57 let a patní ostruhy na obou končetinách jsem léčila poprvé před 22 lety-úspěšně mi zabrala až léčba ozářením. Celých těch 20 let jsem o patách nevěděla , až před rokem a půl se bolest ozvala znovu.Mám na obou končetinách výrustky 7 mm a celou tu dobu postupuji veškerou dostupnou terapii -včetně rázové vlny a obstřiků bez efektu. Přečetla jsem si na internetu u léčbě homeopatiky, zašla do lékárny.kde mi doporučily Heklu 5 CH 2x denně 5 kuliček. Mám využívané 2 balení a další jsem dokoupila.Pak dle rady lékárnice pokračovat ve stejném dávkování 9Ch.Zatím efekt moc nepociťuji-poraďte mi prosím jak postupovat v léčbě dál.Jsem už zoufalá, zabírají jen léky na bolest. Děkuji Válková

Libor Jakubčík (16.11.2016 v 16:07)

Pro pí. Illichovou: S léčením Bechtěrevovy nemoci zkušenosti nemám. Na ošetření zubních kanálků bych použil před i po ošetření Heklu – samozřejně je možné použít i Arniku případně Hypericum.

ILLICHOVÁ (15.11.2016 v 10:03)

Dobrý den,
prosím o radu. Máte zkušenost s léčením Bechtěrevovy choroby, aby se zabránilo postupujícímu tuhnutí páteře, nebo je to na konstituční homeopatickou léčbu?

Druhý dotaz, co byste použil před ošetřením zubních kanálků a uzavřením zubu?

Moc díky,s pozdravem Illichová

Libor Jakubčík (6.11.2016 v 22:22)

Pro Michaelu: Můžete zkusit brát Heklu 9CH – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Nebo je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Užívání bude trvat delší dobu – měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí. To, že daná potence (tedy to číslo co je za názvem léku) pracuje poznáte podle toho, že se bolestivost zmenšuje. Opakované podání Hekly v nízké potenci 9CH případně rozpuštěné ve vodě umožní nastartování uzdravování kosti. Když bolest ustoupí není už třeba Heklu brát a příležitostně je možné nechat si udělat kontrolní RTG paty. Nebo naopak ji můžete kdykoli vzít znovu.
Řešení k úlevě bolestivého stavu (když fakt nelze došlápnout) je Hekla 30C – a brát ji stejným způsobem místo Hekla 9CH podle potřeby do ústupu silné bolesti. Délka, za kterou bývá pociťovatelné zlepšení je čistě individuální – od několika dní do několika měsíců.
Tento postup můžete zkusit a budu rád, když mi napíšete na mail uvedený na začátku článku po jaké době vám Hekla zabrala.

Michaela (6.11.2016 v 11:26)

Dobry den, mamka ma nekolik let ostruhu, ktere se neumi zbavit, procetla jsem si Vase prispevky ohledne Hekly, ale nejak jsem z toho neporozumela, ktere homeapitikum je nejvhodnejsi, zda Hekla 9ch nebo 30ch. Jaky je v tom vlastne rozdil. Dekuji moc za odpoved. Michaela

Libor Jakubčík (26.10.2016 v 21:08)

Pro Radku: Prosím přečtěte si moje odpovědi nad tímto dotazem.

Radka (26.10.2016 v 19:59)

Dobrý den,mam ostruhy na obou patách chtěla bych vyzkoušet Heklu,ale nevím jakou si koupit a jak ji užívat.. můžete mi poradit? děkuji

Libor Jakubčík (21.10.2016 v 22:37)

Pro Lenku: Můžete zkusit Hekla 30C – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Ta bude působit na vlastní zub a okostici. Na zánět měkké části dásně se mi osvědčilo současně s Heklou vzít i Hepar sulph. 30C (nebo 15C) stejným způsobem a Pyrogenium 30C. Budu rád, když mi napíšete na mail v záhlaví článku, zda vám kombinace Hekla +Hepar + Pyrogenium pomohla.

Lenka (21.10.2016 v 18:55)

Dobrý den,pod zubem s kořenovým ošetřením a korunkou se mi vytvořil váček a hnis vytéká dásní
ven. Zub je bolestivý, pokud prochadnu, např.po běhu v chladnu nebo jízdě na kole. Vlevo jsem už takto přišla o sedmičku dole, nyní se jedná o šestku v pravo. Přestala jsem po 7 letech i běhat, aby se to vyléčilo. Jde to i jinak, než vytržením? Pokud se zánět nevyléčí, bolela by mě nejspíš i čelist pod čepem a náhradou, pokud si ji nechám udělat..Jaké dávkování Hekly lava zkusit? O zuby pečuji, jím zdravě…Děkuji

Zdeňka (21.10.2016 v 13:53)

Děkuji.

Libor Jakubčík (21.10.2016 v 10:59)

Pro Zdeňku. Po přerušení uzdičky u lékaře není Hekla vhodná. Volil bych Arniku k omezení bolestivosti narušeného/zhmožděného místa, zrychlení léčení a omezení otoku.

Zdeňka (21.10.2016 v 10:08)

Dobrý den, pane Jakubčíku,
mohla bych také, prosím, poprosit o radu? Mám syna, kterému bude brzy 5 let a paní logopedka zjistila, že má přirostlý jazyk a uzdičku. Chtěli jsme to původně nechat, zda bude zvládat i tak, ale obávám se, že asi ne. Proto zvažuji zajít k lékaři na zákrok a chtěla bych poté pomoci homeopatiky. Doporučoval byste také Heklu nebo něco jiného?

Děkuji za váš čas a za radu.

Přeji hezký den.

Zdeňka

Libor Jakubčík (21.9.2016 v 22:42)

Pro Jarku: Děkuji za dobrou zprávu ohledně Hekly. Podle místa problému bych spíš než na kostní výrůstek řešitelný Heklou uvažoval s problémem klenby nohy. Proto si myslím, že Hekla v tomto případě nebude úspěšná. Z homeopatik bych spíš volil Arniku (pokud je problém ve svalech chodidla) nebo Rutu případně Rhus (pokud budou problémem šlachy chodidla). Tento problém ve šlachosvalovém aparátu chodidla může nastat např. při přetížení během chůze, sportu; při změně nebo nevhodné obuvi, nepříjemném stání…

Jarka (21.9.2016 v 15:23)

Dobrý den pane Jakubčíku,

musím potvrdit vynikající účinek Hekla lavy na patní ostruhu. V léte 2015, po obstřiku paty, se mi stav zhoršil. Odjela jsem s bolestmi k moři a začala užívat Hekla lavu 5 CH. Do 14 dnů bylo po bolesti. Poslední den, před ústupem trápení, bolest jakoby kulminovala, nemohla jsem udělat ani krok. Ukrutná bolest trvala asi 5 hodin a poté se stal snad zázrak, náhle bylo po všem. Nicméně… v červnu 2016 jsem po tůře začala mít bolesti jinde, pod prsty u nohy, našlapuji jakoby na něco tvrdého, nevím, zda je tam malý neurom nebo výrůstek, vyšetřené nemám. Ultrazvuk momentálně rozbouřil. Bude Hekla lava vhodná i na tento úsek nohy? Děkuji Vám

Libor Jakubčík (31.8.2016 v 21:58)

Pro Ivanu:
Dobrý den,
pokud máte oteklou dáseň tak bych spíš volil Arniku 30CH. Arnika je skvělá po extrakci zubu – hojí a zklidňuje zhmožděnou a šitou měkkou tkáň a omezuje krvácení. Měly by stačit 2- 3 kuličky 2- 3 krát denně (obvykle stačí pár dní). Kuličky se nezapíjí a nechají se rozpustit v ústech. Chvilku před užitím (10-15 minut) nejíst, nepít a nekouřit – to samé po vycucání kuliček.
Pokud by po 2-3 dnech i přes braní Arniky bylo místo bolestivé, tvrdé nebo by bolest vyzařovala do tváře je vhodná místo Arniky Hekla 30CH. A vzít ji stejným postupem.
Pokud bolestivost ustoupí už další kuličky neberte.
Co se týká výtoku z nosu po/při kloktání šalvějí po delší době by mohla být alergická reakce na šalvěj (zvlášť pokud je výtok z nosu vodovaný, čirý). Zkusil bych šalvěj vysadit .
Budu rád, když mi napíšete na mail v záhlaví článku, jak Arnika nebo Hekla na váš problém reagovaly.

Ivana (31.8.2016 v 20:03)

Dobrý de pane Jakubčíku,
před měsícem jsem byla trhat 2 zuby, šlo o poměrně složitý zákrok. Chodím co 14 dnů na kontrolu, kde se zjistilo, že rána je špatně zašitá. Stále se čeká, že se rána sama zacelí, jinak půjdu zpátky na šití. Cítím , že místo je oteklé, nebolí, při kloktání šalvějí, mi teď po měsíci vytéká z nosu. Prosila bych radu.
Děkuji.
Ivana

Libor Jakubčík (29.7.2016 v 21:27)

Pro Silviu: Hekla je prostředek, který má vliv na kostní výrůstky. Proto by měl pomoci i vám. Dávkování je popsané v mé předchozí odpovědi (např. pro Marcelu). Jen připomínám obecné zásady použití homeopatika – kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Nebo je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Když bolest ustoupí není už třeba Heklu brát a příležitostně je možné nechat si udělat kontrolní RTG paty. Nebo naopak ji můžete kdykoli vzít znovu. Zánět je velmi široký pojem, ale pokud je způsoben drážděním okolní měkké tkáně kostními výrůstky měla by Hekla tento problém, vyřešit. Budu rád, když mi napíšete na mail uvedený na začátku článku jak Hekla ve vašem případě účinkovala.

silvia (29.7.2016 v 7:21)

Dobrý deň pol roka má boli ľavá päta (dôsledok behu),bola som u ortopeda,na rontgen,je tam zápal a maláostroha.Absolvovala som 5 obstrekov,bolesť je menšia ale este to boli.Objednala som si Heklu lavu 30ch,môžte mi povedať dávkovanie,hlavne koľko dni to mám užívať,a či tento liek je len na ostrohu alebo aj na ten zápal.Dakujem

Libor Jakubčík (26.7.2016 v 14:00)

Pro Marcelu: Můžete zkusit Heklu 15CH (nebo 30CH), 2krát denně 3 kuličky – několik dní po sobě. V jednom případě u sportovce došlo k odstranění ostruhy (a tedy vymizení bolesti) po 4 měsících braní Hekly 15CH 2krát denně 2kuličky.

Marcela (26.7.2016 v 13:29)

Dobrý den, pane Jakubčíku,
navazuji na korespondenci z 23.6.
Již měsíc beru Hekla lavu 5 ch 3 kuličky 2x denně, dodržuji omezení vhodná při užívání homeopatik. Ale úleva zatím nepřišla. Dnes jsem opětovně vzala 1. dávku hekla lavy 30ch (předpokládám, že budu brát 3 dny). Mám již za sebou i léčbu ultrazvukem. Ale bolesti přetrvávají. Mám užívat nadále heklu 5 ch? Může se užívat dlouhodobě? Nebo máte jiné doporučení?
Děkuji předem za odpověď.
Marcela

Libor Jakubčík (25.7.2016 v 20:57)

Pro Karin Krumlová:
Můžete zkusit Hekla 30C – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Ta bude působit na vlastní zub a okostici. Na zánět měkké části dásně se mi osvědčilo současně s Heklou vzít i Hepar sulph. 30C (nebo 15C) stejným způsobem a Pyrogenium 30C. Budu rád, když mi napíšete na mail v záhlaví článku, zda vám kombinace Hekla +Hepar + Pyrogenium pomohla.

Karin Krumlová (25.7.2016 v 14:04)

Dobrý den,
prosím o radu v oblasti stomatologie.
Od února jsem měla 2 záněty zubu č. 5 vlevo nahoře. Po proříznutí dásně a nasazení antibiotik se zánět vždy sklidnil, ale k povaze problému se lékař rozhodl pro chirurgické odstranění zánětu, u kterého zjistil, že chronický zánět zasáhl i okolní zuby č. 4 a 6, které mi postupně léčí. Po operaci jsem měla další antibiotika. Nyní má můj zubař dovolenou a mně se opět udělal váček a bílý vřídek nad těmito třemi zuby, v místě nad jizvou po chirurgickém zákroku. Pokud si na postižené místo nezatlačím, tak mě to nebolí, ale otok jde vidět i zvenku na tváři. V lékárně jsem si koupila šalvěj, kterou si ústní dutinu vyplachuji. A podle příručky Boironu „Homeopatie ve stomatologii“ jsem si koupila Hepar sulfuris calcareum 15CH a k tomu i Hekla lava 9CH, obojí střídám a beru 4x denně. Můžete mi prosím napsat, zda je to takto v pořádku případně mi poradit, co a jak brát. Nerada bych dostala další antibiotika. Moc děkuji a přeji krásné léto.

Libor Jakubčík (11.7.2016 v 20:06)

Pro Blanku: To že pociťujete mírné zlepšení znamená, že na Heklu reagujete a něco se děje. Můžete zkusit zvýšit potenci – Hekla 15CH a brát stejným způsobem (2krát denně 3 kuličky). Budu rád, když mi napíšete na mail uvedený na začátku článku jak Hekla 15 CH zabírá.

Blanka (10.7.2016 v 22:25)

Dobrý den,začala mi bolet pata a tak jsem si hned koupila Heklu 9 CH o které jsem se dočetla na těchto stránkách.Již jsem využívala 2 balení 2x 3 kuličky. Pocituji jen mírné zlepšení.Mám pokračovat a jak dlouho?
Děkuji za odpověď.

Libor Jakubčík (6.7.2016 v 21:53)

Pro Zuzanu: Dobrý den, pokud jste zkoušela Heklu 9 a 30 podle postupů, které jsem uváděl v této diskuzi k článku po dobu 2 měsíců a nepocítila jste sebemenší zlepšení, znamená to, že Hekla není pro vás vhodným řešením. Pokud by pro vás měla být správným řešením, musí se objevit nějaké zlepšení při 9 nebo 30 potenci. Ve vyšší potenci (200C) se nechá Hekla objednat ze zahraniční lékárny (jsou uvedeny na této stránce v záložce Homeopatické zdroje).

Zuzana (6.7.2016 v 14:02)

Dobrý den, mám ostruhu na obou patách přes 2 roky. Absolvovala jsem snad všechnu dostupnou léčbu včetně Hekly 9CH i 30CH (i dlouhodobě – 2měsíce). Nic nepomáhá. Je Hekla dostupná a vhodná ve větším ředění? V jakém a jak dlouho? Děkuji.

Libor Jakubčík (27.6.2016 v 11:30)

Pro Ivu: To že se bolest trochu zmírnila, znamená, že na Heklu reagujete – ale problém vyřešený není. Myslím, že by bylo užitečné brát Heklu 9CH jak je uvedeno v příspěvcích výše – Rozpustit 2-3 kuličky v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Užívání bude trvat delší dobu – měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí. To, že Hekla v dané potenci pracuje poznáte podle toho, že se bolestivost zmenšuje. Opakované podání Hekly v nízké potenci – 9CH rozpuštěné ve vodě umožní nastartování uzdravování kosti. Když bolest ustoupí není už třeba Heklu brát nebo naopak ji můžete kdykoli vzít znovu a příležitostně je možné nechat si udělat kontrolní RTG paty. Budu rád, když mi napíšete na mail uvedený na začátku článku po jaké době vám Hekla zabrala.

Iva (27.6.2016 v 9:42)

Dobrý den, mám patní ostruhu, 2x jsem absolvovala léčbu rázovou vlnou, ale bolest se vždy rychle vrátila. Teď jsem vyzkoušela Heklu 30 CH, po třech dnech užívání 2x denně 3 granule se sice bolest trochu zmenšila, ale trvá. Co mám dělat dál? Mám začít užívat třeba Heklu 9 nebo 15 CH? Čeká mě dovolená s náročným chozením a dost se toho děsím. děkuji.

Libor Jakubčík (25.6.2016 v 15:25)

Pro Alici: Můžete zkusit brát Heklu 9CH (co už máte) – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Nebo je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Užívání bude trvat delší dobu – měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí. To, že daná potence (tedy to číslo co je za názvem léku) pracuje poznáte podle toho, že se bolestivost zmenšuje. Opakované podání Hekly v nízké potenci (5 nebo 9CH) případně rozpuštěné ve vodě umožní nastartování uzdravování kosti. Když bolest ustoupí není už třeba Heklu brát a příležitostně je možné nechat si udělat kontrolní RTG paty. Nebo naopak ji můžete kdykoli vzít znovu.
Řešení k úlevě bolestivého stavu je Hekla 30C – a brát ji stejným způsobem místo Hekla 9CH, ale s opakováním 2 až 3 dny po sobě (nebo podle potřeby do ústupu silné bolesti).
Tento postup můžete zkusit a budu rád, když mi napíšete na mail uvedený na začátku článku po jaké době vám Hekla zabrala.

Alice (24.6.2016 v 16:04)

Dobrý den, mám patní ostruhy na obou patách, bolestmi trpím už asi půl roku. Opichy zabíraly jen krátkodobě a ozařování mi nedoporučují. Nyní mám po 10 ultrazvucích a popravdě nevidím žádný efekt. Od kamarádek jsem zaslechla o výborných výsledcích s užíváním homeopatik Hekla lava. Zašla jsem si tedy do lékárny pro tato homeopatika, že mám patní ostruhy a magistra mi tedy přinesla lísteček s užíváním Hekly. Bylo na něm: 9CH první balení 2krát denně 5 kuliček, poté druhé balení 9CH 1 krát denně 5 kuliček, potom 15CH 2 krát denně 5 kuliček a 15CH 1 krát denně 5 kuliček a poslední 30CH 1 krát týdně 5 kuliček. Byla jsem z toho zmatená, protože jsem netušila, že je tolik druhů. Magistra mi doporučila zakoupit první dvě balení 9CH a ještě tu 30CH co je jednou týdně. Nyní jsem si pro zajímavost začala hledat na netu užívání těchto homeopatik, protože jsem dost dobře nechápala, proč mám užívat tolik druhů s různými čísly a s různým dávkováním. Po přečtení komentářů na vašich stránkách v tom mám ještě větší zmatek, skoro všude se zmiňujete o 9CH s užitím jen 2 až 3 kuliček a 30C na dva až tři dny po 2 až 3 kuličkách a pak už neužívat, tu mi vůbec nenabízela a o té 15CH co mi zase nabízeli v lékárně, se nezmiňujete vůbec. Poté jsem na jiných stránkách četla, že veškerá homeopatika stačí užívat jen jednu kuličku, větší množství nemá žadný význam, že to není jako klasické léky. Můžete mi prosím objasnit, jak to tedy je ? Opravdu nyní nevím, jakou Heklu a jaké množství tedy užívat. Děkuji předem za odpověď 

Libor Jakubčík (23.6.2016 v 13:08)

Pro Marcelu: Můžete zkusit brát Heklu 5CH – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Nebo je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Užívání bude trvat delší dobu – měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí. Řešení k úlevě bolestivého stavu je Hekla 30C – a brát ji stejným způsobem ale s opakováním 2 až 3 dny po sobě (do ústupu silné bolesti).

Marcela (23.6.2016 v 10:21)

Děkuji moc za odpověď. Výrobce BIORON, Messimy Francie Hekla lava 5 ch. Užívám 2x denne 5 granulí. Je to v pořádku? Ale již jsem si objednala v lékárně 30 C. Jaký byste tedy doporučil následující postup léčby ?

Libor Jakubčík (22.6.2016 v 20:32)

Pro Marcelu: Zkuste prosím napsat písmeno za názvem Hekla lava 50. (Neznám výrobce, který by tuto potenci vyráběl v řadě D nebo C). Protože ostruhy jsou léčení na delší dobu (běžně měsíc) osvědčilo se časté opakování nízkých potencí, nebo podání ve vodě. To jsem popsal např. v odpovědi pro Šárku – tam navržený postup můžete zkusit a budu rád, když mi napíšete na mail uvedený na začátku článku, jaká potence a po jaké době vám zabrala.

Marcela (22.6.2016 v 11:53)

Dobrý den, prosím o pomoc. Mám ostruhu na spodní části paty. Již druhým týdnem beru hekla lavu 50 2x denně 5 kuliček. Ale ke zlepšení nedošlo. Vy předepisujete nižší dávkování. Udělala jsem chybu v dávkování? Nebo jak mám postupovat dále? Děkuji moc za odpověď.

Libor Jakubčík (11.6.2016 v 15:24)

Pro Jindru Kolářovou: Hekla je prostředek, který má vliv na kostní výrůstky a novotvary nebo degeneraci kostí. Proto by měl pomoci i vám. Dávkování je popsané v mé předchozí odpovědi (např. pro Šárku). Budu rád, když mi napíšete na mail uvedený na začátku článku jak Hekla ve vašem případě účinkovala.

Jindra Kolářová (10.6.2016 v 21:28)

Dobrý večer,
prosím o Váš názor, zda by Hekla a v jakém ředění a užívání pomohla na výrůstky
na kloubech palců dolních končetin. Zatím k žádné deformaci prstů nedochází, ale někdy bolí
a je to dost nepříjemné. Chodím ráda tančit i sportovat a tento stav mi vadí.

Budu Vám vděčná.

Děkuji, Jindra

Libor Jakubčík (2.6.2016 v 20:41)

Pro Šárku: Myslím, že Heklu můžete klidně vyzkoušet – nic tím nemůžete zkazit.
Je možné brát Heklu 5CH (nebo 9CH) – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Nebo je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Užívání bude trvat delší dobu – měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí. Řešení k úlevě bolestivého stavu je Hekla 30C – a brát ji stejným způsobem ale s opakováním 2 až 3 dny po sobě.
Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, po jaké době došlo ke zlepšení.

Šárka (2.6.2016 v 17:03)

Dobrý den,
mám velké ostruhy na obou patách. Bolestmi trpím rok. Opichy zabraly pouze na krátkou dobu. Ozařování mi lékař nedoporučil. Teď už mně bolest jde až prstům. Po chvilce sezení nebo ráno se vůbec nemohu postavit na nohy. Když to rozchodím je to dobrý, ale pořád se to opakuje po klidu. Už nevím co s tím. Pomohla by mi Hekla? Moc děkuji za radu, už jsem fakt zoufalá. Šárka

Libor Jakubčík (9.5.2016 v 13:18)

Pro Markétu N:
Dobrý den,
pokud vás bolí rána po vytržení a máte oteklou dáseň tak bych spíš volil Arniku 30CH. Arnika je skvělá po extrakci zubu – hojí a zklidňuje zhmožděnou měkkou tkáň a omezuje krvácení. Měly by stačit 2- 3 kuličky 2- 3 krát denně (obvykle stačí 2 dny). Kuličky se nezapíjí a nechají se rozpustit v ústech. Chvilku před užitím (10-15 minut) nejíst, nepít a nekouřit – to samé po vycucání kuliček.
Pokud by po 2-3 dnech i přes braní Arniky bylo místo bolestivé, bolest by vyzařovala do tváře je vhodná místo Arniky Hekla 30CH. A vzít ji stejným postupem.
Pokud bolestivost ustoupí už další kuličky neberte.
Budu rád, když mi napíšete na mail v záhlaví článku, jak Arnika nebo Hekla na váš problém reagovaly.

Markéta N. (9.5.2016 v 11:49)

Dobrý den, mám vytržené dva zuby nahoře vpravo 4a6, po cca týdnu stále bolí a dásně mám oteklé, dostala jsem doporučení na heclu, můžete i prosím poradit, jak jej užívat? Děkuji :-)

Valéria (9.4.2016 v 17:13)

Ďakujem za odpoveď a určite dám vedieť ako ďaleko sme počas užívania Hekly pokročili.
Prajem pekný deň

Libor Jakubčík (6.4.2016 v 23:11)

Pro Valérii: Osggot Schlaterova choroba jako aseptická nekroza kosti je léčitelná přípravkem Hekla lava. Hekla je schopna řešit řadu kostních hypertrofií nebo nekroz, výrůstků… Můžete zkusit brát Heklu 5CH (nebo 9CH) – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Je také možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Užívání bude trvat delší dobu (nejdřív patrnou změnu předpokládám za 1 měsíc) – jak se situace vyvíjí vám řekne lékař při kontrole .Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, po jaké době došlo ke zlepšení.

Valéria (5.4.2016 v 21:30)

Dobrý deň
Môjmu synovi dnes po úraze nohy zistili Osggot Schlaterovu chorobu. Má 15 rokov a aktívne športuje, venuje sa ľadovému hokeju. Nikdy pred úrazom sa na bolesť v kolene nesťažoval a bojíme sa toho, že by musel s hokejom skončiť. On však takéto riešenie nechce ani pripustiť. Myslite, že by mu Hekla mohla pomôct?
S pozdravom Valéria

Ivana (31.3.2016 v 21:48)

Dobrý den,
Pane Jakubčíku, moc děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat na to, na jakém principu Hekla funguje. V současnosti mě bolest neobtěžuje, ta byla jen ve stadiu akutního zánětu, nyní se jedná o nepříjemný pocit překážky v kloubu a obavu z toho, že se kalcifikát stále zvětšuje.
Přeji hezký den,
Ivana

Libor Jakubčík (29.3.2016 v 21:37)

Pro Ivanu: S kalcifikátem v rameni nemám zkušenosti. Můžete zkusit Heklu podle dávkování v předchozí odpovědi a podle ustupující nebo neustupující bolesti poznáte jestli je to vhodné homeopatikum nebo nikoli. Pokud by po přibližně měsíci nedošlo k sebemenší změně k lepšímu nebude pro váš problém Hekla vhodná. Pokud bolesti vymizí můžete si nechat udělat kontrolní vyšetření (třeba RTG) pro porovnání se stávajícím stavem. Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, zda vám Hekla pomohla.

Libor Jakubčík (29.3.2016 v 21:36)

Pro Dana: Myslím, že tento problém může Hekla řešit. Je možné brát Heklu 5CH (nebo 9CH) – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Užívání bude trvat delší dobu – měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí. Řešení k úlevě bolestivého stavu je Hekla 30C – a brát ji stejným způsobem ale s opakováním 2 až 3 dny po sobě.
Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, po jaké době došlo ke zlepšení.

Ivana (28.3.2016 v 21:39)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se Heklou dá léčit kalcifikát v rameni (o velikosti 2,5 cm) a na jakém principu vlastně tento přípravek funguje (zdali jen tlumí bolest, nebo může i rozpouštět samotný kalcifikát).
Přeji hezký den,
Ivana

Dan (28.3.2016 v 20:56)

dobrý den, mám dotaz na patní ostruhu na zadní části paty, pod achylovkou, tedy ne ze spodu paty.Vznikla tam zvápenatělá tvrdá boule, při sportu někdy bolí. Může Hekla tento ,,výrůstek,, odstranit/rozpustit nebo bude působit pouze na bolest?díky za odpověď

Lucie (12.3.2016 v 20:21)

Dobrý večer,
moc děkuji za radu a podporu. Heklu beru druhý den a cítím, že je to lepší. V pondělí jdu opět na kontrolu, tak pak ještě napíši, zda ustoupil i zánět.
Děkuji
Lucie

Libor Jakubčík (10.3.2016 v 17:44)

Pro Lucii:
Myslím, že Hekla pomůže – vhodná by byla Hekla 30CH (volně bez předpisu v lékárně), 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Opakovat 2 až 3 dny po sobě nebo do ustoupení bolesti.
Je také možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat.
Zánět, který neustupuje po dezinfekční vložky by bylo podle mě možné řešit současným podáním Pyrogenium 30CH (volně bez předpisu v lékárně) – stejné dávkování jako u Hekly. A rozhodně bych volil vyplachování úst tinkturou šalvěje nebo měsíčku (k dostání bez předpisu v lékárně).
Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, jak Hekla reaguje.

lucie (10.3.2016 v 14:46)

Dobry den, chtela jsem Vas poprosit o nazor,zda je mozne uzivat Heklu i pri problemy se zubnimi kanalky. Vzdy mi je zubar vycisti, ale po tydnu s desinfekci je infekce stale pritomna, tak mi to opet vycisti a stale se to opakuje. Druhy zub je jiz vyplnen, RTG v poradku, ale po mesici zub stale citim, neboli, jen vim, ze ho mam. Dekuji moc za odpoved. Luci P.

Libor Jakubčík (17.2.2016 v 21:17)

Pro Pavlínu: Díky za zprávu k Hekle – odpověď na gangliomy najdete v mailu.

PAVLÍNA (16.2.2016 v 10:34)

DOBRÝ DEN PSALA JSEM VÁM UŽ 27.10.2015 OHLEDNĚ OSTRUH PO VYBRÁNÍ 2BALENÍ HEKLA LAVA 5CH A JEDNOHO 30CH SE BOLEST UPLNĚ ZASTAVILA RÁNO MŮŽU NORMÁLNĚ VSTANOU A HNED JIT NESNESITELNÉ BOLESTI VYMIZELY.PROTOŽE MĚ BOLÍ ZUB TAK JSEM ZNOVU ZAČLA BRÁT 3DNY HEKLU 30CH,ALE CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT JESTLI JE NĚCO NA Gangliony VÝRUSTKY V ZÁPĚSTÍ NA RUKOU. RUCE JSOU DOST BOLESTIVÉ.DĚKUJI

Eva Nosková (23.1.2016 v 19:02)

Velmi děkuji za Vaši odpověď.

Libor Jakubčík (23.1.2016 v 17:58)

Pro Evu Noskovou: Specifikum (tedy homeopatikum,. které léčí konkrétní stav nebo obtíž bez ohledu na ostatní) pro lipomy neznám. Myslím, že pro lipomy je vhodnější konstituční předepsání homeopatika..

Eva Nosková (22.1.2016 v 19:35)

Moc děkuji za odpověď. Pokud se jedná o lipomy, existuje nějaký homeopatický lék, který byste v tomto případě doporučil?

Libor Jakubčík (22.1.2016 v 16:57)

Pro Evu Noskovou. Hekla lava je vhodná na kostní výrustky, ale v popisu léku nejsou tukové bulky (lipomy) – není proto pro ně vhodná.

Eva Nosková (22.1.2016 v 7:35)

Dobrý den, zabírá Hekla lava i na kostní výrůstky nebo tukové bulky, tzv. lipomy?

LIbor Jakubčík (6.1.2016 v 17:30)

Pro Ing. Petr Kout – Hekla má v popisu i obecné kostní výrůstky, proto si myslím, že by mohla fungovat. Podání bych volil stejně jako v případě patní ostruhy (viz odpovědi v diskuzi výše).
Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, jak Hekla reaguje.

ing.Petr Kout (6.1.2016 v 10:58)

Fungovala by Hekla na bolesti způsobené výrůstky na lokti?

ing.Petr Kout (6.1.2016 v 10:54)

Fungovala by Hekla na výrůstky na lokti?

Libor Jakubčík (20.12.2015 v 23:05)

Pro Janu Matoušovou:
Můžete zkusit Hekla 30C (lze objednat v lékárně bez předpisu) – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Opakovat 2 až 3 dny po sobě. Pokud bolestivost ustoupí uždalší kuličky neberte.
Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Pokud potřebujete nutně pít – např. když dělá potíže cucání kuliček, je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat.

Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, jak Hekla reaguje.

Jana Matoušová (19.12.2015 v 22:15)

Dobrý den, mám letité problémy s bolestmi pat. V poslední době tedy především s patou na levé noze, absolvuji vždy nějké injekce, dojde ke zlepšení, které trvá třeba půl roku, někdy déle, někdy kratší dobu, ale pak se bolest vrací. Před lety jsem absolvovala i rázovou vlnu, po nějaké době, kdy bolest nepřešla, hloubkové ozařování. V letošním roce opět asi od jara bolest, injekce, pak pár měsíců bylo vše v pořádku, poté opět bolest, v současné době chodím na rázovou vlnu, bolest zatím pokračuje. Náhodně jsem objevila tyto stránky a měla bych zájem zkusit uváděný lék Hekla lava. Můžete, prosím, poradit, jak ho užívat? Děkuji za odpověď , Matoušová

Libor Jakubčík (23.11.2015 v 20:04)

Pro Anitu:
Homeopatik, které mají v popisu bolest hlavy je přibližně 250 – proto výběr podle zkráceného popisu není možný. Můžete si v seznamu na této stránce najít homeopata (třeba v blízkosti svého bydliště) a s ním problém vyřešit.

Anita (22.11.2015 v 21:27)

Děkuji,nevíte které homeopatikum by bylo vhodné?Před 7dny mi trhali zub moudrosti,ale hlava mě bolela už čtyři měsíce před tím.Po vytrhnuti mě hlava bolí ještě intenzivněji než před tím.

Libor Jakubčík (21.11.2015 v 17:02)

Pro Anitu:
Heklu používám řadu let velmi úspěšně – ale pouze k řešení zubních problémů nebo pro řešení tzv. patní ostruhy. Bolest hlavy sice materie medica uvádí, ale je to bolest od zubů (kaz) nebo nepořádku v zubních nervech po stomatologickém zásahu. Proto by Hekla nebyla pro tento obecný popis bolesti hlavy správným homeopatikem.

Anita (20.11.2015 v 14:42)

Dobrý den,už 4mesice mě bolí hlava od rána do vecera.Byla jsem na všech neurologických vyšetření.Nic mi nezjistlili.Zacla jsem chodit soukrome na biorezonanci,kde paní zjistila že mám NEURALGIE-drazdeni mozkových nervu a blokády krční páteře.Může mi Hekla na tento typ bolesti hlavy pomoci?Už jsem zkoušela snad všechno a pořad se trapim.Děkuji za odpověď Kolářová

frantík (8.11.2015 v 22:08)

věř a víra tvá tě uzdraví!!!!! mám prokázanou patní ostruhu / snímkem /. budu tu zázračnou heklu snídat , obědvat, večeřet a to by v tom čert byl , aby mi nepomohla, když vám pomáhá .F

Pavlina (7.11.2015 v 15:55)

Dobrý den pane Frantík tak to asi máte jiný problém s patou ja beru Heklu 5Ch jak mi bylo doporučeno asi 1tyden a tedy je to znatelne lepsi a mám s patami 20let problemy a už jsem prošla kde jakou léčbou.

frantík (1.11.2015 v 21:53)

Vážený pane, beru ten váš zázračný lék již tři dny a pata bolí stále jako čert. Docela pěkně balamutíte veřejnost. F.

Libor Jakubčík (28.10.2015 v 14:13)

Je možné brát Heklu 5CH – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Kuličky se nezapíjí a cca 10 minut před a po vycucání nečistit zuby, nekouřit a nejíst. Pokud potřebujete nutně pít – např. když dělá potíže cucání kuliček, je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat. Užívání bude ale trvat delší dobu – měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí.
Je výhodnější si v lékárně objednat Heklu 30C – a brát ji stejným způsobem ale s opakováním 2 až 3 dny po sobě. To je řešení k úlevě bolestivého stavu.
Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, jakou potenci Hekly jste použila a po jaké době došlo ke zlepšení.

Pavlina (27.10.2015 v 19:27)

Dobrý večer i ja mam dlouholete bolesti asi 20let problemy s ostruhami rehabilitace ,ruzne masti,3krat opakovane na obě nohy ozářky,ktere mi už nedoporučuji kvůli velkým dávkam,dále na řadu sly opichy pat to taky jen na chvili ještě mi doporučuji razovou vlnu nebo operaci, ale dnes jsem nějak najela na Vaše stránky a v lékárně mi nabídli Hekla lava 5ch nějaké malé kuličky ze jine o kterých vy pišete nemaji mam tedy tyto a ptam se jak je mám uživat.Děkuji za radu už fakt nevím co si vzit.

Libor Jakubčík (23.10.2015 v 21:17)

Je možné brát Heklu 9C – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech delší dobu. Měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí.
Heklu 30C – stejným způsobem ale s opakováním 2 až 3 dny po sobě – bych volil k řešení k úlevě bolestivého stavu.
Není na co čekat – klidně Heclu ihned použijte (raději bych volil Hecla 30CH).
Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, jakou potenci Hekly jste použila a po jaké době došlo ke zlepšení.

Ivana Kladivová (23.10.2015 v 20:15)

Dobrý den, půl roku bojuji s bolestmi paty (ostruha), mám za sebou dvě série USG , čekám na ozáření a chtěla bych zkusit Hecla lava 9ch (mám zakoupeno) Jak ji mám brát a můžu ji brát i při léčbě ozářením ? Nebo mám ještě počkat s nějakou metodou? Děkuji.

Libor Jakubčík (19.10.2015 v 21:21)

Pro Sashu
Můžete zkusit Hekla 30C – pro malé dítě je výhodné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat (třeba novým brčkem jako z pitíčka). Mělo by stačit podání v průběhu jednoho dne.
Na anemii je ferrum phos. dobrou volbou – ale nepíšete, jestli anemie je určená jen podle vzhledu, nebo máte k dispozici krevní obraz.
S použitím Hekly u haluxu nemám zkušenost a ani v literatuře jsem na léčení haluxu Heklou nenarazil.
Budu rád, když mi napíšete na mail v záhlaví článku, jak Hekla na váš problém reagovala.

Sasha (19.10.2015 v 15:18)

Dobry den, moje trileta dcera si stezuje na bolest dasnicka az u nosu nad zkazenym zoubkem. Podle rtg je koren v poradku a kaz je povrchovy. zacala jsem ji davat Heklu 9ch pri bolesti, vzdy po chvilce ustoupi. Boli ji to jen kdyz zacne byt unavena. Vcera ji to pred nocnim spankem nebolelo, jen pres den. Dcera je lehce anemicka, odmita mi asi 2 mesice jist maso. Na to ji davam ferr phos Schusslerovku.
Jak byste navrhl lecbu prosim? A jeste, pomaha Hekla na haluxy?
Dekuji.

vanda (29.9.2015 v 5:20)

Dobý den,chtěla bych se podělit o zkušenost s Hekla lávou.Trpěla jsem šílenými bolestmi patních ostruh na obou nohou.Nemohla jsem chodit,stat uz jsem si nevěděla rady.Vyzkoušela jsem ledacos,od vyrobku z lékarny i babské rady a nic nepomáhalo.Jednou jsem trefila v lekarně na magistru,která mi poradila Hela lavu -že prý to pomáha a lidí si jí berou na patní ostruhy.Já s homeopatiky neměla zkušenost,tak jsem to vyzkoušela.Díky této paní bolesti ustoupily.Je to zázrak.Musím ještě dodat ,že mé bolesti trvali así rok a pul a stále se stupnovali.Hekla zabrala takřka hned asi po týdnu jsem měla nové nohy!Můžu všem doporučit kdo si už nevi rady s bolestmi patnich ostruh.

Vlasta Špičková (27.9.2015 v 12:52)

Moc děkuji za odpověď :-)

Libor Jakubčík (26.9.2015 v 8:48)

Dobrý den – mohla by vám pomoci odpověď uvedená nad vaším dotazem.
Homeopatické kuličky je třeba brát tak aby v ústech chvilku před a chvilku po braní (tedy asi 5 až 10 minut) nic nebylo. Tedy žádný další lék. To rozpouštění je proto, aby se informace z kuličky dostala přes sliznici v ústech do těla.
Pokud z jakéhokoli důvodu nemůžete nechat kuličky v ústech rozpustit, je možné 2 až 3 kuličky rozpustit v lahvičce 0,2 až 0,3 l balené neperlivé vody a z ní v průběhu dne usrkávat.

Vlasta Špičková (25.9.2015 v 8:40)

Dobrý den chtěla bych se zeptat mam take patni ostruhu užívam hekla lava 9 ch asi 14 dni a bolest trva …je mozne ze nezabíra tim ze ji zapijim vodou??? a nenechavam rozpustit v ustech??? nebo si mam koupit radeji silnejsi nez ustoupi bolest a pak se vratit k 9ch moc dekuji za odpoved Vlasta

Libor Jakubčík (24.9.2015 v 22:03)

Je možné brát Heklu 9C – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech delší dobu. Měsíc a déle – do úplného vymizení bolestí.
Heklu 30C – stejným způsobem ale s opakováním 2 až 3 dny po sobě – bych volil k řešení k úlevě bolestivého stavu.
Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, jakou potenci Hekly jste použila a po jaké době došlo ke zlepšení.

Pavla Šubrová (24.9.2015 v 21:02)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám ostruhu na patě, ale ne ze spodu, ale zezadu, ta mi dráždí achilovu šlachu a bolí to v botě jako čert (bolest asi půl roku) absolvován ultrazvuk..Píšete užívat Hekla lava 30C, 3 dny po sobě a pak už ne, pokud to nepomůže, můžete se užívat dlouhodobě dokud bolest nezmizí? Nebo je lepší pro dlouhodobější užívání ředění 9? Poraďte prosím děkuji

Libor Jakubčík (11.9.2015 v 20:07)

Můžete zkusit Hekla 30C (lze objednat v lékárně bez předpisu) – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Opakovat 2 až 3 dny po sobě. Pokud bolestivost ustoupí už další kuličky neberte.
S rázovou vlnou zkušenosti nemám.
Budu rád, když mi napíšete na mail, který je na začátku článku, jak Hekla reaguje.

Alena Švejdová (11.9.2015 v 9:04)

Dobrý den mám patní ostruhy 2 na každé patě. nosím speciální vložky.
Po zlomenině kotníku se mě ,ale zhoršili bolesti když jsem začala chodit.
Na RHB kam chodím mi nabízí rázovou vlnu ,ale bojím se bolestí.
Zkusila bych Hekla ,ale nevím jakou si mám zakoupit.
poradíte mě prosím.děkuji

Libor Jakubčík (10.9.2015 v 15:57)

Můžete zkusit Hekla 30C (lze objednat v lékárně bez předpisu) – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. (samozřejmě to můžete zkusit i s Hekla 9 – ale pokud to nebude úspěšné volil bych raději potenci 30). Opakovat 2 až 3 dny po sobě. Pokud bolestivost ustoupí už další kuličky neberte. Homeopatické přípravky nemají na kojení vliv.
Budu rád, když mi napíšete na mail v záhlaví článku, jak Hekla reaguje.

Daniela (8.9.2015 v 16:03)

Dobry den.Už asi 2 tydny mě boli pata.Dočetla jsem se že to muže byt ostruha na patě.Mužu používat Hekla lava9 když kojim 11 měs. ditě?A v jakem množství?Děkuji za odpověd.Buriánková

Jana (27.8.2015 v 9:55)

Děkuji za rychlou odpověď. Kocoura to právě na dotek stále bolí, takže uvidím odpoledne, až přijdu z práce. Pokud by to nebylo odpoledne lepší, myslíte, že mám zkusit ještě něco jiného?

Libor Jakubčík (27.8.2015 v 8:54)

Pro Janu – myslím, že Silicea a Pyrogenium jsou správnou volbou. Bylo by dobré je zopakovat ještě několikrát – musí být vidět, že se otok stahuje a rána se hojí a taky že kocoura nebude dotek v místě abscesu bolet.

Jana (27.8.2015 v 8:21)

Dobrý den, potřebovala bych poradit s lékem pro starého kocoura. Zřejmě poté, co se drbal blechy v tříslech a poranil si tam kůži, se mu u pravého stehna vytvořil absces, ze kterého začal vytékat nejdříve hnis, pak si to kocour opět rozdrbal, tak mu začala téct i krev. Včera jsem mu podala Siliceu a Pyrogenium. Dnes ráno měl otok trochu menší. Mám pokračovat v podávání těchto léků nebo mi doporučíte něco jiného? Děkuji.

Libor Jakubčík (17.8.2015 v 17:05)

Dávka homeopatického přípravku je 2 až 3 kuličky (podle výrobce 5 kuliček). Dávkování Hekly je možné přizpůsobit bolestem – tedy při silné bolesti (klidně i s ibalginem) je možné brát po ½ hodině až jedné hodině a při ústupu bolestí brát 2 až 3krát denně do úplného ústupu.

Kateřina Hejná (16.8.2015 v 19:20)

Dobrý večer, tak Arnica zabrala, rána se zatáhla a téměř nekrvácela. Ale bolí to i 4 den ve tváři. Nevím, za jak dlouho účinek Hekla nastoupí, ale po jedné kuličce téměř žádné zlepšení a čekat na další jsem nevydržela a vzala si Ibalgin, jinak bych asi nespala.

Kateřina Hejná (11.8.2015 v 22:25)

Děkuji, pěkný večer.

Libor Jakubčík (10.8.2015 v 14:15)

U Hekly i Arniky bych použil potenci 30C. Hekla při bolesti před vytržením zubu by měla stačit 2 až 3krát denně. Arnika by měla stačit před trháním večer před a ráno před po jedná dávce a potom 2krát denně přibližně dva dny (aby zhmoždění po trhání nebolelo a rána se rychle zavřela).
Pokud by po vytržení bylo místo bolestivé, bolest by vyzařovala do tváře… (viz článek) je vhodná místo Arniky Hekla 2 až 3krát denně.

Kateřina Hejná (10.8.2015 v 13:43)

Děkuji za odpověď, jak často je potřeba Hekla a Arniku brát?

Libor Jakubčík (10.8.2015 v 12:19)

Pokud máte Heklu k dispozici klidně ji můžete použít teď – je to bolest od zkaženého zubu. Arnika je skvělá po extrakci zubu – hojí a zklidňuje zhmožděnou měkkou tkáň a omezuje krvácení. Arniku bych ale určitě vzal i před extrakcí (den předem) jako přípravu před traumatem.

Kateřina Hejná (10.8.2015 v 11:22)

Dobrý den, ve středu mě čeká vytržení zubu moudrosti kvůli kazu, bolí už teď. Doporučil byste Hekla užívat po vytržení nebo už teď? Standardně se doporučuje Arnica. Moc děkuji Kateřina

Libor Jakubčík (9.8.2015 v 17:54)

Můžete zkusit Hekla 30C – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Na zánět měkké části dásně se mi osvědčilo současně vzít i Hepar sulph. 30C stejným způsobem po dobu 2 až 3 dnů. Pokud bolestivost ustoupí už další kuličky neberte.
Budu rád, když mi napíšete na mail v záhlaví článku, jak Hekla na váš problém reagovala.

Milena Urbaňova (8.8.2015 v 23:50)

Dobry den, mam zanet dasni nad 4 pod mustkem. Jak mam uzivat Heklu.
Diky za Vasi odpoved.

Libor Jakubčík (3.8.2015 v 18:01)

Můžete zkusit Hekla 30C (lze objednat v lékárně bez předpisu) – 2 až 3 kuličky ráno a 2 až 3 kuličky odpoledne nechat rozpustit v ústech. Opakovat 2 až 3 dny po sobě. Pokud bolestivost ustoupí už další kuličky neberte.
Budu rád, když mi napíšete na mail v záhlaví článku, jak Hekla reaguje.

Iva Frelová (3.8.2015 v 13:47)

dobrý den, jak používat Heklu (ředění a dávkování) při akutní patní ostruze (2 dny bolesti)?
Děkuji za radu.

Libor Jakubčík (9.6.2015 v 9:16)

Heklu používám řadu let velmi úspěšně – ale pouze k řešení zubních problémů nebo pro řešení tzv. patní ostruhy. Bolest mezižeberních svalů sice materie medica uvádí, ale Hekla je spíš pro kostní a stomatologické problémy. Pro případ namožených mezižeberních svalů bych zkusil spíš uvažovat o Arnice.

Terka (21.5.2015 v 10:10)

Dobrý den, přítel má namožené mezižeberní svaly.pomůže mu Hekla lava a jak silné ředění a dávkování. Děkuji a přeji pěkný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *