Aconitum na úzkost, při šoku a chřipce

27.4.2016 | Melanie Grimes | autori@homeopatie.cz | Popisy léků

aconitum-napellus_843Aconitum je homeopatický lék, který se vyrábí z rostliny aconitum napellus (oměj šalamounek). Rostlina je také známá jako mnichova kápě nebo vlčí mor a jako Aconitum napellus je uvedena v homeopatické materii medice. Historicky se používala k výrobě otrávených šípů a homeopatický lék z ní v roce 1805 udělal Samuel Hahnemann, zakladatel homeopatie. Byl to jeden z jeho prvních léků, který vyrobil tak, že vložil celou rostlinu do alkoholu, aby vyrobil tinkturu. Tu pak zředil a protřepal, aby vytvořil homeopatickou potenci.

Hlavní použití
Aconitum se používá k léčbě symptomů velkého strachu a úzkosti a u plicních onemocnění a při porodu. Symptomy se objeví náhle a vymizí rychle. Nervy jsou předrážděné a bolesti intenzivní. To může vést k bolestem hlavy z krve v hlavě. Aconitum se také používá k léčbě nachlazení a chřipky, obzvlášť když je nástup symptomů rychlý po pobytu venku na chladném vzduchu. Aconitum je také dobrým lékem k léčbě dny.

Psychické obtíže a citová hnutí
Aconitum je báječným lékem pro léčbu emočních šoků a trýznivých strachů. Pacient, který potřebuje Aconitum, je neklidný a může křičet, naříkat, kousat si ruce nebo nehty. Cítí se tak, že chce zemřít, nebo se smrti bojí a může mít rozšířené zornice. Aconitem lze také dobře léčit panické záchvaty. Pacient, který potřebuje Aconitum, může trpět fobiemi jako je strach z výšek, z davů, budoucnosti, dotyku ostatních – doprovázené neklidem.

Nachlazení a chřipka
Chřipka, která vyžaduje léčbu homeopatickým lékem Aconitem, nastupuje náhle a rychle, obzvlášť po pobytu venku v chladném větru. Suchý kašel, který může znít štěkavě, doprovází horečka a pálení na hrudi. Pacient může mít přerušovaný spánek. Obličej je střídavě horký a bledý. Má žízeň na studené nápoje, i když nemá chuť k jídlu a chce pít jen vodu. Při horečce nechce, aby se ho někdo dotýkal, protože má přehnaně citlivou kůži. Hrdlo může být zarudlé a horké s pocitem sucha a dušení při polykání.

Zhoršení a zlepšení
Typ Aconitum se zlepší na čerstvém vzduchu a teplým potem. Zhoršení v davech nebo přeplněných vydýchaných místnostech a v noci.

Žaludek a trávení
Aconitem se léčí zvracení, které je doprovázeno intenzivní spalující žízní. Mohou mít obrovskou chuť na pivo, ale zhorší se po ledově vychlazených nápojích. Mohou zakoušet projektilové zvracení a břicho je citlivé na dotek. Mléko jim nedělá dobře, ale víno zlepšuje. Aconitum je užitečným lékem při otravě jídlem a střevní chřipce.

Ústa a zuby
Aconitum může léčit bolesti zubů, obzvláště ty s pulzující bolestí nebo skřípáním. Dásně se mohou zanítit a v ústech je pak pocit sucha a pálení.

Aconitum je užitečný lék, který patří do každé domácí lékarničky.

http://www.naturalnews.com

Advanced Studies Program in Homeopathy Prague

Mezinárodní studijní program pro pokročilé homeopaty

Homeopatická akademie logo maléÚčelem tohoto vzdělávacího programu je rozvíjet dál, i po ukončení základního studia homeopatie, znalosti a poznatky našeho oboru. Být v kontaktu s aktuálním stavem odborných znalostí, a to v mezinárodním kontextu. Dosáhnout mistrovského stavu vědomostí, předávaných předními světově známými učiteli homeopatie.

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *