Kvíz: Bart Simpson – jaký lék by si zasloužil?

6.3.2021 | Elaine Lewis, DHom, CHom | autori@homeopatie.cz | Metoda

Homeopatická teorie je košatá a tak myslím, že ledaskdo ocení možnost se trochu té šedé teorie naučit zábavnou formou. Homeopatka Elaine Lewis se svými studenty někdy dělá kvíz, kdy se studenti snaží určit konstituční lék, který odpovídá některé známé filmové postavě. A tentokrát se podívali na nechvalně známého Barta Simpsona ze seriálu The Simpsons.

 

Jedna má klientka, která má dojem, že její vlastní rodina je dokonalou kopií Simpsonových, mě požádala, abych udělela kvíz na téma „Jaký lék je Bart Simpson?“

Bart je nejhorší noční můra všech rodičů! Je hyperaktivní, má potíže udržet pozornost, nedaří se mu dobře ve škole a je mu to úplně jedno. Má sklon dostávat se do problémů. V zadní kapse kalhot nosí prak. Každý díl seriálu začíná Bartovo trestem za nějakou neplechu ve škole (na tabuli 100x opisuje „Už nikdy nebudu …“). V kostele se vždycky hrozně nudí, pokud zrovna neprování reverendu Lovejoyovi nějakou neplechu (jako třeba záměnu chvalozpěvu za rock-n-roll).

V díle, který si na ukázku pustíme (díl „Bart Gets An F“, česky „Bart propadá“), vidíme na začátku Barta, jak přednáší referát o knize, kterou nikdy nečetl. Je mu učitelkou vážně sděleno, že by zítřejší test z koloniální Ameriky měl udělat, jinak bude opravdu ve vážných potížích.

Po škole Bart stráví hodiny v herně, kde hraje hry plné násilí, pak přide domů, kde během sledování brutálních kreslených seriálů v televizi vypije plechovku limonády. Sní večeři a pak se svým otcem, Homerem Simpsonem, hodiny sledují hloupý film o gigantické opici řádící jak zběsilá. Nakonec, před spaním, se Bart začíná učit. O dvě vteřiny později tvrdě usíná.

Další den, protože Bart věděl, že se neučil, tak ve třídě simuluje zánět slepého střeva a je poslán k doktorovi. A nakonec je poslán domů. Oklamal všechny, kromě jeho sestry Lisy. Bart jí říká, aby neměla obavy, že telefonoval svému nejlepšímu kamarádovi Milhousovi „Jaké byly odpovědi na dnešní test?“ Ale co nevěděl bylo, že Milhouse ten test neudělal. Takže hádáte správně, ani Bart ten test neudělal.

Je zavolán školní psychiatr a Bartovo rodiče. „Je to lajdák a je na to hrdý“ zjišťuje psychiatr. Poté, co ještě něco poznamenává o nízké úrovni Bartovo pozornosti, Homer odpadá a už nic víc neslyší. Nakonec psychiatr říká „Já myslím, že Bart by měl opakovat 4. třídu“. To Barta tak rozruší, že prosí o opravný test.

Snaží se přimět svého chytrého spolužáka, Martina Prince, aby mu pomohl ten test udělat. Říká „Pokud mi pomůžeš ten test udělat, tak já zařídím, aby se ti ostatní děti už nesmály“. A aby dokázal, že se mu ostatní smějí, Bart Martina dvakrát strčí a on upadne a ostatní děti se tomu smějí.

A tak to začíná. Martin se pokouší ukázat Bartovi, jak se má učit. Nejdřív vidí, že Bartovo pokoj je plný nepořádku, tak mu pomůže uklidit. Bart Martinovi vysvětluje, že správný děcka sedí v autobuse vzadu, ne vepředu – stejně tak v kostele a ve škole. A že dělají hloupé věci, jako třeba že strčí nic netušícího chlapce do dívčí koupelny.

Samozřejmě celý plán vzal za své, když se Martin vzmužil a rozhodl se, že už dál nebude za hlupáka, řekl, že kašle na učení a utekl s chlapcem, který se mu vždycky smál, do video herny. Bart opět osaměl. Začal dělat jedinou věc, kterou uměl, začal se modlit za nějakou přírodní katastrofu, která by zavřela školu.

Další den sněžilo. Bart se učil opravdu poctivě, dokonce se plácal po tváři, aby se udržel soustředěný, ale nemělo to žádný smysl. V testu obdržel 59 bodů. Učitelka říká „Je to další F, Barte, uvidíme se opět ve čvrté třídě!“ Bart křičel. A říká „Teď vím, jak se George Washington cítil, když se v roce 1754 vzdával francouzům!“ To učitelku překvapilo. „Cože?“ povídá, „to je dost dobré pro další bod navíc!“ Změnila Bartovo skóre na 60- (D-mínus). Bart byl v extázi. Běžel domů a zpíval „Prošel jsem, udělal jsem to, mám D-mínus!!!“

Takže přátelé, to je celé, projděte si to, vypište si důležité znaky, najděte pro ně rubriky, repertorizujte a vyberte lék.

Pozn. překladatele: v originále je odkaz na probíraný díl, ale ten už dávno nefunguje. Asi není problém tento konkrétní díl dohledat, ale myslím, že na nalezení léku stačí uvedený popis.

Zdroj: hpathy.com

Vyřešení bylo původně v dalším článku, ale pro přehlednost jej uvádíme v následujícím pdf dokumentu, který otevřete rozkliknutím a budete si moci tak ihned ověřit svojí repertorizaci:

Lék pro Barta Simpsona-řešení.pdf


 

HOMEO – homeopatický software

Homeo pyramida s názvemPoznávací znak profesionála – lékaře, lékárníka a léčitele. Užitečný pomocník pro samoléčbu, spolehlivý průvodce studentů homeopatie. Velký rozsah odborných textů, pokročilé možnosti analýzy. Snadné intuitivní ovládání. Kompletně v českém jazyce!

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.