Bez bolesti po operaci srdce díky homeopatii

2.2.2021 | Elaine Lewis, DHom, CHom | autori@homeopatie.cz | Případy

Elaine Lewis zveřejňuje rozhovor s Laurie o léčbě jejího syna.

Díky homeopatické léčbě náš 17 letý pacient s vrozenou srdeční vadou prošel bez potíží operací srdce!

Mému synovi Vladimírovi v 17 letech věku našli v srdci 3 otvory, které vyžadovaly chirurgický zásah.

Jaké symptomy vedly k objevu zmíněných tří otvorů?

Objevili je díky abnormálním EKG. Jelikož jsem před tím četla tvůj článek „Bez bolesti po operaci s použitím homeopatie!“ a protože z předchozí praxe jsem měla s většinou zmiňovaných léků zkušenost, cítila jsem se připravená na jeho nadcházející operaci.

Jediný lék, který jsem podala před vlastní operací, bylo Gelsemium 200C

Věděla jsem, že na něj můj syn bude reagovat dobře, protože jsem ho několikrát použila na jeho úzkost, kterou pociťoval před mnoha předoperačními vyšetřeními. Takže jsem mu Gelsemium podala den před operací a pak ještě znovu ráno těsně před operací.

Laurie, co indikovalo právě lék Gelsemium?

Spousta úzkosti když očekával nějakou proceduru a také měl strach z doktorů.

Nejprve jsem vyzkoušela Aconite, ale to nepomohlo ani trochu. Takže jak se všechna ta vyšetření blížila, zkusila jsem Gelsemium 200C a on se velmi uklidnil. Ale nakonec jsem pak potřebovala Gelsemium 1M, těch 200C nebylo dostatečné.

Lidi, tohle si prosím uvědomte. Je fajn mít lékárničku první pomoci v potenci 30C, ale pro takto extrémní případy to není dostačující. Takže je rozumné objednat si léky pro první pomoc také ve vyšších potencích.

Zaplaťbůh, že i přes současnou pandemii nám dovolili, mně a jeho otci, být v pooperačním pokoji celou dobu až do chvíle, kdy ho z nemocnice propustili. Vím, že je to velmi nezvyklé v současné situaci, když rodiny často nesmějí být se svými blízkými.

Děláš si legraci! Neslyšela jsem o žádné podobné vyjímce!

Myslím si, že to bylo možné jen díky tomu, že ta operace proběhla v dětské nemocnici.

Ach, dětská nemocnice, ano to je rozdíl.

A je tu ještě jedna věc, kterou je třeba připomenout – to, že v nemocnici podáváte nějaký homeopatický lék, musíte velmi pečlivě tajit. Můj muž musel často stát na hlídce, nebo se musel postavit tak, aby bránil ve výhledu personálu, když jsem synovi homeopatikum podávala.

Ano, máš pravdu! Překvapuje mě, že jste mohli být u syna celou dobu. A ano, je tam pořád někdo, kdo se motá kolem, žádné soukromí.

Nikdy jsem nikomu z nemocničního personálu nedovolila zjistit, že mám u sebe nějaká homeopatika, nebo že je dokonce synovi podávám. Tohle nebyla vhodná doba vysvětlovat jim výhody podávání homeopatie.

Samozřejmě, oni by ti ty léky sebrali.

Ano, byla jsem tam proto, abych synovi podle svých nejlepších znalostí pomohla s uzdravením, a ne abych musela odpovídat na nepříjemné dotazy nebo dokonce aby mě vyhodili. V těchto dnech nikdy nevíš!

Hned jakmile jsme k němu přišli na pooperační pokoj, podala jsem mu Phosphorus 200C. Já samozřejmě vím, že hlavní indikací je nevolnost a krvácení. Ale zjistila jsem, že také velmi rychle ukončil anestezii u mého syna. Doslova jsem mohla pozorovat jak během několika minut se uvolňuje jeho strnulost. Bylo to úžasné!

Aha, takže tohle dokáže Phosphorus! To je dobré vědět.

Po přibližně 15 minutách jsem mu podala Arnicu 10M. Na bolest.

V jeho případě ta zařízení na ucpání otvorů v jeho srdci byla implantována pomocí katetrizace srdce. Na řezech na jeho stehenní žíle a tepně nebyly žádné stehy, takže musel ležet natažený na zádech a bez hnutí 6 hodin. Dala jsem mu Calendulu 200C na urychlení hojení obou řezů.

Jeho první stížnost byla na bolest krku po intubaci. Zopakovala jsem Calendula 200C a pak už si na to více nestěžoval.

Laurie, co nám tohle říká o Calendule? Víme, že Calendula je skvělá na „pořezání a škrábance“, můžeme předpokládat, že ta dýchací trubice poškrábala jeho krk?

Ano, myslím že přesně tak to bylo.

Dál měl v té době spoustu obtíží s močením. Evidentně mu to vůbec nešlo. Já jsem před několika lety měla po operaci úplně stejný problém. Měla jsem pro tento případ u sebe Causticum 200C. Podala jsem mu jednu dávku a problém zmizel.

Jak rychle?

Řekla bych že tak po půl hodině.

Po přibližně 5 hodinách nastala komplikace, protože operační rána na žíle začala krvácet.

Dovol mi hádat, oni mu podali antikoagulant!

Samozřejmě. Po 45 minutách stlačování rány (nemohla jsem mu nic podat, protože tam byla pořád spousta lidí) ho znovu uložili do poslete na záda až do rána. Když konečně personál zmizel, podala jsem mu další dávku Phosphorus 200C abych pomohla zastavit krvácení a pak jednu dávku Nux-vomica 200C když jsem zjistila, že mu podali Heparin jako prevenci sraženin.

Jak jsi přišla na to že Nux vomica bude antidotovat Heparin?

Je známá na vyčištění ostatních drog a anestézie z těla, tak proč ne také Heparin?

Ano, samozřejmě, proč ne?

Podle mě to byla nejlepší dostupná volba, protože jsem nebyla schopná se dostat k Heparinu, abych z něj vyrobila homeopatikum.

Výborná informace o Nux vomice!

Jeho další velká stížnost byla na bolest v místech vpichů infuzí. Byly tři. To je běžné u většiny operací, ale dokud byl na JIP, tak mu je nemohli odstranit. První lék, který jsem mu na to podala, bylo Ledum 200C. Ale to nevypadalo, že pomohlo, tak jsem to změnila na Hypericum 200C a to pomohlo s většinou bolesti v těchto místech.

Musím dodat, že si nikdy nestěžoval na bolest v místěch operačních ran ani nikde jinde, jen v místech zmíněných infuzí. Jinak neměl vůbec žádné bolesti.

Nabízeli mu morfium?

Morfium ne, ale jiné léky proti bolesti ano. Skoro mu je nutili, ale on pořád dokola říkal, že je v pořádku.

Další vývoj byl, že začal pozorovat nepravidelný srdeční rytmus s dvojitými srdečními údery a velkými změnami v srdečním tepu v rozmezí od 75 do 105 úderů za minutu.

Ale doktoři nám vysvětlili, že to je celkem v pořádku a normální, protože ten chlapec celý život žil s neefektivně pracujícím srdcem a tělo se teď snaží přizpůsobit nové situaci. Mě tohle vysvětlení moc neuspokojilo, tak jsem tě kontaktovala (Elaine), jaké nejlepší řešení bys mi poradila. Zmínila jsi Spongii a já si vzpomněla, že mi kdysi velmi pomohla s mými srdečními palpitacemi, které jsem tenkrát měla. Podala jsem mu dávku Spongia 200C a všechny problémy se do 30 minut vyřešily.

Wow, pamatuješ se, jak jsem na Spongii přišla?

Ano, našla jsi jí v repertoriu pod „dvojitými údery srdce“.

Ach ano! Už si na to vzpomíánm! Jsem tak ráda, že jsem tuhle rubriku našla! Lidi vůbec neznají Spongii jako lék na srdce, je známá jen na suchý kašel.

Brzo ráno další den si mysleli, že znovu krvácel, ale ukázalo se, že je to jen trochu „staré krve“ z poslední epizody krvácení, které se tělo tímto způsobem zbavilo. Zajímavé je, že pokud by tahle krev zůstala, vytvořil by se veliký hematom. Připisuji Arnice, že se s tím problémem vypořádala. Doktoři ale chtěli, aby můj syn zůstal ležet na zádech bez hnutí dalších 6 hodin. Byl ve velmi dobré náladě v tu chvíli, zvláště když uvážíme, že nesměl vstát už celých předchozích 24 hodin.

On dostal jen jednu dávku Arnicy 10M?

Ano, dostal jen jednou Arnicu 10M. Neviděla jsem žádný důvod opakovat podání.

Stále dokola se ho ptali na bolest a jedna sestra to komentovala, že musí mít fakt vysoký práh bolesti.

Situace zůstávala víceméně stejná, kolem oběda 2. den mu dovolili se posadit o 30 stupňů. Zopakovala jsem Hypericum pro infůzní vpichy a Calendulu pro hojení jeho operačních řezů. Vypadaly perfektně a vůbec nekrvácely.

Nakonec později druhého dne mu dovolili vstát. Cítil se dobře a byl schopen si dojít na záchod a projít se kolem bez jakéhokoliv krvácení. V poledne následující den ho z nemocnice propustili.

Vrátili jsme se domů, kde si okamžitě začal stěžovat na zácpu. Což je naprosto běžné po operacích. Podala jsem mu dávku Nux vomica 200C a ta problém vyřešila. Ani nepotřeboval projímadlo. Lehl si a usnul, protože v nemocnici toho moc nenaspal.

Když se po 5 hodinách probudil, řekl mi, že má necitlivou část levé ruky. Nebyla to celá ruka a byl schopen cítit tlak a cítil píchání, ale neměl v té ruce cit. Myslela jsem si, že by to mohlo být od nervů, protože mohlo dojít k jejich poškození od vpichů injekcí, tak jsem mu podala další dávku Hyperica 200C. Ale to nepomohlo. Chvíli jsem počkala a pak jsme kontaktovali doktora, protože bylo nebezpečí vzniku sraženiny a mrtvice.

Proč tam bylo tohle nebezpečí?

To má co do činění s aplikovanými implantáty.

Aha. To zní divně, ale pokračuj prosím.

Po 15 minutách jsem mu zkusila dát Nux vomica 200C předpokládjíc, že by to mohly být nějaké zbytky léků, které mu podali. Prošlo dalších 15 minut a my jsme už byli na cestě zpět do nemocnice, když začal pociťovat necitlivost také v noze. Kontaktovala jsem tě, Elaine, a ty jsi doporučila Ledum 200C.

Pamatuješ se, proč jsem myslela, že to bude právě Ledum?

Tys mi to neřekla, ale předpokládám, že to bylo proto, že ten problém mohl být způsoben vpichem injekce, propíchnutím kůže.

OK, to dává smysl. Onemocnění z propíchnutí kůže – Ledum.

Podala jsem mu dávku a čekala. Během doby, kdy jsme čekali na pohotovosti, se necitlivost začala ztrácet. Byl pak prohlídnut doktorem a poslali nás domů.

Zaplaťbůh! Jinak byste strávili další noc v nemocnici, další sadu testů a co by pro něj nakonec mohli udělat?

Po dalších 2 hodinách doma a jednou zopakované dávce, se jeho noha a ruka vrátily do normálu.

Pak už nebyly žádné komplikace, operační rány se poměrně rychle zahojily. Poslední strup odpadl po 10 dnech a jeho lékařské prohlídky byly perfektní. Už jsem nemusela podávat žádné další léky.

 

Zdroj: hpathy.com

Homeopatické syntetické repertorium – Dr. Robin Murphy

homeopaticke_synteticke_repertoriumRepertorium, neboli tabulkový seznam znaků, symptomů a potíží a jim odpovídajících léků, je nepostradatelným nástrojem homeopata. Murphyho repertorium je standardní dílo moderní homeopatie. Přehledný důsledně abecední systém. V porovnání s Kentovým Repertoriem obsahuje navíc 39 000 rubrik a přes 200 000 přídavků v lécích. 70 kapitol. Současná terminologie. Nové léky.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *