Calcarea carbonica – dva případy vyléčení

26.11.2021 | Dr. Howard Crutcher | redakce@homeopatie.cz | Nemoci, Případy, Z tisku

Slabé kotníky

Osmiletého chlapce mi asi před rokem přivedla jeho matka. Hned zkraje mě požádala, abych ji navigoval k  obchodníkovi s ortopedickými pomůckami, které pak chtěla připevnit na kotníky a nohy dítěte.

Byl to mimořádně ošklivý případ nohou do O a uvolněných kloubů. Špatné zuby. Kraniální kosti špatně vyvinuté. Pulsování mozku bylo zřetelně cítit při mírném tlaku rukou na několika místech lebečních kostí. Potivá hlava a ruce. Modré oči, světlé vlasy, zavalitý. Velmi inteligentní na svůj věk.  Řekl jsem matce, že bychom nejdříve zkusili konstituční léčbu, a kdyby neměla uspokojivý výsledek, tak mohou následovat mechanické podpůrné prostředky.

Dr. Pierson, který viděl chlapce jen zdálky, prohlásil: “To je nádherný případ Calcarey”. A to se potvrdilo. Několik dávek Calcarea carbonica, opakovaných v dlouhých intervalech, způsobilo perfektní vyléčení.

Viděl jsem chlapce nedávno, poté co uběhlo několik měsíců. Ani pečlivé vyšetření nedokázalo odhalit jedinou stopu deformity. Nohy jsou tak rovné, jak by si to příroda přála,  klouby jsou pevné a chlapcovy  pohyby jsou volné a lehké.

Zřetelně  tu vidíme, jakou hodnotu má náš zákon léčby u případů zjevně chirurgických. Soudím, že ortézy by mohly být škodlivé, zatímco similimum svým tajemným působením na vitální sílu přivodilo nádherný výsledek, který je v souladu s přírodními zákony.

Zvětšená žláza

Jednoho rána jsem šel cosi koupit do obchodu. Nějaký úředník, který tam čekal se mnou, si všíml mojí kabely a zeptal se, zda jsem lékař. Odpověděl jsem že ano, a to jej vedlo k tomu, že mi ukázal otok žlázy po straně krku, zhruba velikosti slepičího vejce. K tomu měl poznámku, že se chystá v blízké době navštívit známého chirurga, hned jak skončí doba dovolených, aby mu to operačně odstranil.  Dál mě informaval, že to je v podstatě tuberkulózní povahy a že ostatní žlázy v blízkosti “můsí jít pryč také”.  Moje touha vykonat službu lidstvu mě vedla k tomu, abych se vzdal svého nároku na mzdu. Řekl jsem mu: “Představte si, že byste mohl být vyléčen bez oparace, jak by se vám to líbilo?”

“Ale to se nemůže stát.”

“To se stát může. Avšak pokud se rozhodnete dát žlázy odříznout, pozor, aby s nimi nešla i hlava. Takže vám dám doplňující recept – vhodný homeopatický lék.”

Calcarea carbonica, jedna dávka velmi vysoké potence, vyléčila toho muže tak rychle, že vyvolala  pochybnosti o správnosti původní diagnózy.

Připustme však na okamžik, že diagnóza byla nesprávná – byl by to ten pravý důvod pro alopatického lékaře, aby ignoroval možnost léčit bez nože? Nepředepsal jsem pro jméno nemoci. Předepsal jsem pro pacienta – a vyléčil ho. To je ale v určitých kruzích podružná věc a hlavním hlediskem tam bývá dát  potíži odpovídající jméno a dál postupovat podle pravidel těžké kavalerie.

Přeloženo z časopisu Homeopathic World, September 1894

Advanced Studies Program in Homeopathy Prague

Mezinárodní studijní program pro pokročilé homeopaty

Homeopatická akademie logo maléÚčelem tohoto vzdělávacího programu je rozvíjet dál, i po ukončení základního studia homeopatie, znalosti a poznatky našeho oboru. Být v kontaktu s aktuálním stavem odborných znalostí, a to v mezinárodním kontextu. Dosáhnout mistrovského stavu vědomostí, předávaných předními světově známými učiteli homeopatie.

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *