Co mě naučila homeopatie aneb případ mého syna

11.4.2008 | Robert Morávek | autori@homeopatie.cz | Případy

Tento případ mi stále připomíná, jak moc může homeopatie znamenat a jaké síly a možnosti může probudit v lidském organismu. Nejde o to se naivně spoléhat na efekt placeba nebo na víra tvá tě uzdraví, protože to není homeopatie. Jak už to bývá, homeopatii často soudí lidé, kteří v odbornosti daného kritizovaného oboru či směru neoplývají hloubkou poznání a vědění. Sám jsem se před patnácti lety seznámil s homeopatií právě na základě neúspěšné homeopatické léčby mého vlastního zdravotního problému, který před tím nebyl ani klasickou medicínou léčitelný. Udělal jsem to, co jsem považoval za jediné správné, rozhodl jsem se, než homeopatii posoudím nebo odsoudím, že o ní musím něco skutečně vědět. A tak se také stalo. Po neúspěšných dvouletých snahách přihlásit se na studia homeopatie, která byla tehdy přístupná jen pro studenty s předchozím lékařským vzděláním, jsem mohl své amatérské studium homeopatie zahájit na Homeopatické akademii Mgr. Jiřího Čehovského. Díky za to. Stalo se to s čím jsem nepočítal. Jeden z prvních léků, které jsem podával, byl můj vlastní, který způsobil razantní pozitivní obrat jak v mém zdraví, tak v mé „nedůvěře“ v homeopatii.

A je tu také případ mého vlastního syna, kdy, jak se zdálo, okamžitá návštěva ambulance byla jediným řešením situace. Dvouletý Honza si při dovádění se starší sestrou vykloubil loket levé ruky. Nebylo to poprvé, bohužel měl klouby poněkud slabší a trpěl tudíž snadnou dislokací. Jedeme do nemocnice na chirurgickou nebo ortopedickou ambulanci. Jen jsem mu před tím „pro jistotu“ a hlavně z důvodu snížení bolestivosti úrazu a zabránění otoku, akutně podal Rutu graveolens v potenci 200CH. Neočekával jsem tedy žádný přímý terapeutický účinek léku. Rychle jsem se oblékal a po očku sledoval Honzu, aby si „něco“ neudělal. A on udělal. Dvě až tři minuty po podání homeopatického léku Ruta graveolens 200CH učinil něco, co bylo i pro mě šokující a nezapomenutelné. Dvouleté dítě si vykloubenou paži (na níž před tím pro bolest nešlo ani sáhnout) dalo před tělo na břicho, opřelo o hranu matrace postele a pak se přes ni převalilo na postel. V ruce zakřupalo a Honza si s potutelným úsměvem odešel hrát se sestrou, která mu před pár minutami způsobila tolik bolesti. Ruka byla vyléčená.

Mně nezbylo, než se zase převléknout zpátky a hodně přemýšlet o životě a pravdě skutečného poznání o homeopatii. Už víte proč to u mě vyhrála na celé čáře?

Takový bývá průběh úspěšné homeopatické léčby, zkrátka jako by se nic nestalo, žádné slzy, žádná bolest, je to zvláštní. Jako další a ještě nečekanější efekt jednorázového podání homeopatického léku Ruta graveolens 200CH je to, že Honza do současných devíti let již nikdy neměl nic vymknutého nebo vykloubeného. Pouze dostal opakovaně několikrát Calcareu phosphoricum na růstové bolesti v dolních končetinách. Ten, kdo haní homeopatii, se nikdy nezaobíral do hloubky praktickými a skutečnými homeopatickými případy.

Hahnemannovým životním úkolem bylo léčit, praktikovat a přinést světu homeopatii, jejíž terapeutické výsledky jsou absolutním důkazem o tom, jak účinná skutečně je. Nevidím důvod, proč a jak hluchoněmému vysvětlovat, k čemu je Bethowenova Devátá symfonie.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *