Crohnova choroba u dítěte – případ Belladony

26.10.2019 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Homeopatika, Případy

Belladonnu znají už posluchači prvního ročníku homeopatického studia, ale tento případ je nádhernou ukázkou, jak umí homeopatie dělat zázraky.

Asi před čtyřmi roky se objednala matka s malým chlapcem, který měl diagnostikovanou Crohnovu chorobu. Na počátku byla řídká stolice s příměsí krve, chlapec dostal kortikoidy. Změnila se konzistence stolice, ale krev tam byla stále. Vzhledem k tomu, že v tomto období matka přestávala kojit, uvažovala jsem i o tomto symptomu (odstavení, zhoršení z.) Chlapec hodně pil, hlavně v noci. S jídlem měl trochu problémy – nechtěl mléčné výrobky, měl rád maso i čokoládu. Nechtěl zkoušet nová jídla, neměl rád ovoce, jen banány, nevyžadoval sladká jídla (to je u dětí dost zvláštní). Rozhodně ale jedl hodně a rád, jídlo ho i „uklidňovalo“.

Už prodělal salmonelu ( v prvním roce). Stolice byla nejprve normální, ale asi půl roku před návštěvou u mě se objevily průjmy. Bříško bylo hodně citlivé, dítě odmítalo vyšetření bříška, nechtělo si dát na bříško sáhnout, ale nevypadalo to, že by měl křeče.

Spánek – neměl problém při usínání, ale k ránu ho nucení na stolici budilo. Přes den nespal, ale v poslední době se s tím u malých dětí setkávám dost často. Nevím jestli je to tak naší hektickou dobou….

Měl strach – obavy ze silných zvuků, z výšek – tedy spíš norma, nic zvláštního. Velmi intenzivní emoce.

Těhotenství proběhlo normálně, porod byl velmi rychlý, byl to druhý porod. Měl reakci na očkování proti spalničkám. Už od mala se projevoval spíš jako introvert – moc se nezapojoval do her s jinými dětmi. Špatně reagoval na jakékoliv změny. Dokázal být hodně vzteklý, pak byl i agresivní – kousal, bouchal.

Dostal Belladonnu 200C.

Reakce byla téměř okamžitá. Rychle se upravila stolice a také se zlepšil spánek (stolice ho už k ránu nebudila)

Velmi nápadná byla změna na psychické úrovni, na proměnu reagovalo jeho okolí, všimla si babička i dědeček i ostatní rodina….Upravila se komunikace s ostatními dětmi, se sestrou.

Upravil se i krevní obraz a zlepšila se i imunita.

Další dávku Belladonny ve stejné potenci dostal až ze pět měsíců, předcházelo tomu náročné vyšetření.

Belladonna je rulík zlomocný, jedovatá bylina. Belladonna je „krásná paní“ a v minulosti si ženy výtažek této byliny kapaly do očí, aby se jim rozšířily  zornice. Atropin, jedna ze součástí byliny se v oftalmologii používá dodnes.

Belladonna je asi spíš dětský lék, dospělí se už „umí“ více kontrolovat. Belladonnu víc používáme jako akutní lék – horečky, angíny, spála.

Dětské typy v homeopatii – Frans Kusse

Charakteristické duševní a fyzické vlastnosti padesáti šesti hlavních dětských lékových typů.

Dítě, jemuž celostně odpovídá určitý lék, detske-typy-v-homeopatiischopný vyléčit jeho chronické potíže a nedostatky, má specifické psychické a fyzické rysy tohoto svého (tzv. konstitučního) léku. Jde nejen o povahu, způsob chování a typický charakter nemocí, ale mohou to být i určité rysy tváře, barva vlasů či výraz. Na základě toho je možné správný lék, similimum, vybrat z desítek existujících možností. Rodiče uvítají možnost porovnat své dítěs předepsaným lékem, a tak se více dovědět o jeho povaze a potřebách. Kniha je ilustrována fotografiemi dětí, reprezentujícími vzhled daného homeopatického typu. Holanďan Dr. Frans Kusse je homeopatický lékař s rozsáhlou klinickou zkušeností a jeho popisy vycházejí ze současného stavu poznání o homeopatických lécích i z charakteru současných dětí a jejich nemocí.

Knihu můžete objednat zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *