Dětské typy v homeopatii – Frans Kusse

21.9.2016 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Ostatní

Před prázdninami vyšla v Alternativě kniha o léčení dětí homeopatickými konstitučními léky. Frans Kusse popisuje celkem 56 konstitučních dětských typů.

Za těch více jak 20 let vydalo nakladatelství Alternativa mnoho odborných knih a také několik, které se zabývají homeopatickým léčením dětí. Například Homeopatie pro děti od autorů G.Pinta a M.Feldmana nebo Studánky – obrazy dětských konstitučních typů od Dr. Vl. Petrociho a další.

V nově vyšlé publikaci jsou velmi pěkně popsány léky, které běžně dětem, ale někdy ani dospělým, při konstituční léčbě nepodáváme. U mnoha léků je uveden i konkrétní případ úspěšného použití léku. U několika případů jsou doloženy i fotografie. Všichni, kdo se jen trochu o homeopatii zajímají, vědí, že úspěšné podání homeopatika je odlišné u dětí a u dospělých pacientů. Odebírání případu u dětí má svá specifika. Důležitá je poznámka autora o tom, komu je kniha určena – rodičům, prarodičům, všem kteří se zajímají o homeopatii a chtějí pomoci svým dětem při různých akutních problémech – chřipce, průjmu, prořezávání zoubků apod.. Připomíná, že „laici“ by se nikdy neměli sami pouštět do léčení chronických chorob.

Mě osobně asi nejvíc zaujal popis léků Borax, Saccharum, Lithium Metallicum Lithium Phosphoricum.

Borax, lék pro děti, které hledají vlastní identitu – zde vidí souvislost s původem Boraxu – soli, která pochází z horských jezer Tibetu, a tak děti, které by ji mohly potřebovat hledají klid a harmonii tibetských horských jezer.

Lithium metallicum – nerost s vysokou koncentrací energie, lék, který se v alopatii předepisuje na maniodepresivní stavy. Dítě, které by mohlo potřebovat tento lék, často pláče. Pokud vyšetřujete plačící dítě, jistě vás napadá Pulsatilla, ale mne napadlo, zda by některá z mých „Pulsatil“ nepotřebovala Lithium.

Lithium phosphoricum – sloučenina lithia a fosforu je neklidný lék, a proto velmi vhodný pro děti s hyperaktivitou (ADHD). S tímto problémem se setkáváme stále častěji, a tak Lithium phosphoricum určitě najde místo ve vašich lékárničkách.

Saccharum officinale – lék, který v poslední době používám stále častěji, snad i díky skvělému popisu od T. Smitse. Sladká chuť, cukr a jeho spotřeba v moderní společnosti dramaticky narůstá a s tím je spojeno mnoho problémů, otázkou je, proč tak strmě narůstá spotřeba cukru. Saccharum mohou potřebovat i dospělí, často s poruchou příjmu potravy. Já mám podobně jako autor zkušenost, že děti, které potřebují tento lék, mívají často problém s pokožkou a trpí ekzémem.

Dětské typy v homeopatii – Frans Kusse

Charakteristické duševní a fyzické vlastnosti padesáti šesti hlavních dětských lékových typů.

Dítě, jemuž celostně odpovídá určitý lék, detske-typy-v-homeopatiischopný vyléčit jeho chronické potíže a nedostatky, má specifické psychické a fyzické rysy tohoto svého (tzv. konstitučního) léku. Jde nejen o povahu, způsob chování a typický charakter nemocí, ale mohou to být i určité rysy tváře, barva vlasů či výraz. Na základě toho je možné správný lék, similimum, vybrat z desítek existujících možností. Rodiče uvítají možnost porovnat své dítěs předepsaným lékem, a tak se více dovědět o jeho povaze a potřebách. Kniha je ilustrována fotografiemi dětí, reprezentujícími vzhled daného homeopatického typu. Holanďan Dr. Frans Kusse je homeopatický lékař s rozsáhlou klinickou zkušeností a jeho popisy vycházejí ze současného stavu poznání o homeopatických lécích i z charakteru současných dětí a jejich nemocí.

Knihu můžete objednat zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *