Endometrióza

21.6.2020 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Případy

Dnešní povídání je o problému, který řeším v poslední době stále častěji – endometrióza. První informace o této nepříjemné nemoci pochází z poloviny devatenáctého století, různé statistiky uvádí, že se může týkat asi deseti procent ženské populace v reprodukčním věku. Žen ale přibývá, což je i moje zkušenost, a problém se může týkat i žen v období menopauzy. Veliký problém je, že endometrióza často způsobuje neplodnost, a to je i případ ženy, o které dnes vyprávím.

Asi před rokem za mnou přišla mladá žena s diagnostikovanou endometriózou, dostala hormony, které velmi špatně snášela, bolely ji žíly. V anamnéze měla i opakované záněty močových cest (cystitidy), na které brala mnoho antibiotik několikrát do roka. Byla už i po operaci vaječníků kvůli cystám. Důsledkem byl problém s otěhotněním. Zajímavé ale je, že tohle vlastně nebyly důvody, proč přišla.

Objednala se pro nedoléčenou borelii, antibiotika nezabírala a stále měla různé bolesti po celém těle, hlavně v oblasti pánve a kyčelního kloubu. Ani její spánek nebyl dobrý a brala na nespavost různé alopatické léky.

Říkala, že o společnost moc nestojí, má ráda ticho. Mluvila i o komplikovaném rozchodu s bývalým partnerem, měla jsem pocit, že se z toho „zranění“ ještě úplně nevzpamatovala.

Dostala Staphysagrii a k tomu kapky na borelii (nosoda borelie) s rozpisem na měsíc. Při kontrole za měsíc popisovala všeobecné zlepšení, jen se na několik dní opět objevila cystitida, užívala lichořeřišnici a vše se upravilo.

Pocit infekce, bolestí v žilách, ale vyšetření žil je v normě. Zlepšil se spánek – nemusela brát alopatické léky na spánek (tritico, lexaurin). Menstruace proběhla bez problémů.

Při kontrole za dva měsíce udává, že se cítí velmi dobře, nejlépe za několik let, jen menstruační cyklus se prodloužil na víc jak 30 dní.

Po pěti měsících se ozvala s tím, že se vrátily bolesti – různě po těle, opakuji Staphysagrii.

Po šesti měsících se ozvala, že je těhotná a má veliké problémy s nevolností. Dala jsem jí jen Staphysagrii v nízké potenci a všechno se rychle upravilo.

Na konci prvního trimestru zavolala, že krvácí – krvácení z placenty. Doporučila jsem Ipecucuanhu v nízké potenci, dvě kuličky do sklenice s vodou a popíjet přes den. Krvácení se zcela zastavilo, miminko je v pořádku.

Homeopatie pro těhotenství a porod

homeopatie-pro-tehotenstvi-a-porod-velkySoučasný americký lékař s bohatou praxí vytvořil názornou a velmi obsažnou příručku pro homeopatickou péči o zdraví a samoléčbu běžných nebo i méně obvyklých potíží, jaké se mohou vyskytnout v době těhotenství, při porodu a po porodu. Kniha obsahuje popisy hlavních léků a přehled obecných problémů v těhotenství a při porodu s odkazy na uvedené léky. Obsahuje rozlišovací znaky a ilustrativní případy z autorovy praxe. Kniha je určena jak pro nastávající maminky, tak pro profesionální homeopaty, kteří se s touto problematikou ve svých poradnách často setkávají.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *