Holčičí Chamomilla

5.5.2016 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Případy

hp-lektor-valaskovaNedávno jsem byla požádána, jestli bych našla lék pro malou holčičku, která se začala počůrávat. Maminka, která u holčičky od miminka používá „bezplenkovou“ metodu, začala pracovat. Je hodně perfekcionalistická a v práci chtěla fungovat na 100%. Holčička do práce chodí s ní – je to vlastně taková kavárna pro mámy s dětmi. Holčička je tam sice mezi dětmi, ale spíše pobíhá za matkou. Když chce na nočník, přinese ho k mámě, ale pak se vyčůrá vedle nočníku. Dříve fungovalo chození na nočník velmi dobře, holčička skutečně pleny nepotřebuje a své „svěrače“ ovládá velmi dobře.

O dívence jsem mimo tuto „schválnost“ nic moc nevěděla. Ptala jsem se na další okolnosti. Často se stávalo, že přišel nový zákazník, máma začala rychle připravovat občerstvení a v tu chvíli potřebovala holčička na nočník (neměla dost pozornosti?). Pak jsem přišla na kávu já s dcerou. Zkoušela jsem na ní mluvit, ale to se jí rozhodně nelíbilo, nechtěla se mnou komunikovat. Jakmile si matka sedla, holčička přišla a chtěla nakojit. Pozorovala jsem je a uvědomila jsem si, že má červenou tvářičku. Byla jsem moc zvědavá, jestli ta druhá bude také tak červená – nebyla. Ptala jsem se matky, jestli je to tak normálně. Nejprve to přisuzovala poloze při kojení, ale to by bylo přesně opačně (k mámě se tiskla druhou tváří). Doporučila jsem tedy Chamomillu 30C.

Podle maminky byla reakce skoro okamžitá, holčička přestala dělat „schválnosti“, víc se zapojila do dětské společnosti a přestala tak „pronásledovat“ maminku a vyžadovat pozornost pro sebe.

512px-Chamomile@original_sizeChamomilla je bylinka – heřmánek pravý z čeledi složnokvětých. Bylinkáři ji velmi dobře znají, používají ji v čajích jako sedativum, má spasmolytický účinek, snižuje horečku, zlepšuje hojení ran, používá se jako přírodní prostředek na zesvětlení vlasů. Bohužel je to ale v poslední době i veliký alergen, takže opatrně s dětskými čaji, kde je velmi často obsažen.

V homeopatii se nejčastěji používá na problémy s denticí (růstem zoubků), může pomoci snížit horečku, která často souvisí s problémy kolem zoubků nebo s rozrušením, velikým vztekem, hněvem. Pomáhá také při problémech se zánětem středouší. Děti, které ji potřebují, se zlepšují nošením a chováním v náručí.

Homeopatická materia medica dětských typů

homeopaticka-materia-medica-detskych-typu-velkyMUDr. Kateřina Veselá

Kniha podává obrazy homeopatických léků, doplněné o poznatky autorky z její vlastní bohaté praxe. Obohacuje je zejména o zvláštnosti dětského věku v jednotlivých vývojových obdobích. U každého léku je nejprve popsán obecný obraz homeopatického typu, a pak následují příběhy vyléčených dětských i dospělých pacientů. Kniha je určena zejména pro odbornou, ale i pro informovanou širší veřejnost.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *