Homeopatická první pomoc

5.9.2018 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Nemoci, Případy

Léto máme už skoro za sebou, letos bylo opravdu teplé, sluníčka bylo hodně a s tím i spojené problémy.

Na spáleniny od sluníčka je vhodný sol – homeopatikum vyrobené ze slunečního světla, dalším účinným lékem na symptomy spojené se sluncem je natrium muriaticum – to je skvělý lék při alergické vyrážce ze slunce, ale také na opary, které se objevují po slunění. Natrium je i lékem na bolesti hlavy (bolesti jsou spíš pravostranné, tepající) ze slunce, tady je dalším lékem glonoinum – bolesti jsou spíš levostranné, bušící.

Pokud se symptomy objeví náhle, je nejlepší použít aconitum nebo belladonnu, která má typicky zarudlou tvář a může mít i prudkou bolest hlavy (podoba s glonoinem).

Největším lékem na drobné poranění, úrazy, krvácení je arnika montana – doporučuji ji brát si ji všude sebou. Arnika je vhodná i při otřesu mozku, i v situaci, kdy budete volat sanitku, pokud podáte arniku, budou následky zranění rychleji ustupovat. Opravdu stačí podat 1-2 kuličky a někdy je nutné i opakování. Také můžete použít i kuličky rozpuštěné ve vodě.

Arnika je také dobrým lékem i na „unavené“ svaly, zvláště pro ty, kteří se v průběhu roku moc nehýbou a pak sednou na kolo a chtějí zlomit všechny rekordy. Někdy arnika ale nefunguje tak, jak bychom si přáli, a pak je dobré podat bellis perenis (sedmikráska). Mnoho z vás teď třeba namítne, že bellis většinou nemáme u sebe, ale sedmikrásky najdeme skoro všude na loukách a můžete si udělat slabý roztok, který bude fungovat podobně.

Jednou jsme trávili dovolenou na kolech s partou cyklistů a jedna žena si ošklivě zranila okolí kotníku o pedál kola. Nebyla to otevřená rána, ale veliká modřina. Měla strach, že druhý den se nevejde do boty, protože okolí začalo rychle otékat. Dala jsem jí 2 kuličky arniky 9Ch a ze dvou kuliček jsem udělala roztok ve vodě a udělala obklad. Ještě jednou jsem dávku opakovala po několika hodinách. Ráno byla noha téměř v pořádku (paní absolvovala další trasu na kole). Předtím nic o homeopatii nevěděla a teď je z ní veliký fanda.

Léto je také dobou, kdy hodně času trávíme na chatách, chalupách. Tam na nás také čekají různá drobná zranění – třeba zapíchnutá tříska. Skvěle funguje myristica sebiflera, které se také někdy říká „homeopatický nůž“, funguje také na zarostlé nehty, zarostlý chloupek v okamžiku, kdy postižené místo začne hnisat, podebere se. Podobně účinkuje i silicea, ale ta je víc známá a tak jsem dnes zvolila tento malý lék, který dokáže zázraky.

Jedna žena, která trpěla na zarůstání nehtů na palci u nohy se snažila místo uvolnit a poranila si nehtové lůžko, které začalo hnisat. Palec byl rudý, horký a oteklý, celé místo bylo velmi citlivé na dotek. Dostala 2 kuličky myristiky a doporučení, jak si udělat obklad. Druhý den se již mohla obout a během několika dní byl palec zcela zdravý.

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *