Homeopatie, masopust a zažívání

5.2.2019 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Nemoci

Nacházíme se v období masopustu, tedy v období po skončení svátků vánočních a postní dobou. Počátek masopustu je daný na 6. ledna (Tři králové) a konec je stanoven na Popeleční středu, jejíž datum je závislé na datu Velikonoc. Masopustní zvyky mají zřejmě původ v oslavách konce zimy. Masopust pak představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Vrcholem je poslední čtvrtek v tomto období, který se nazývá Tučný čtvrtek a je spojený se zabíjačkou a hostinou….

A v tomto období můžeme potřebovat homeopatii. Jde o otravu jídlem, ale i různé problémy se zažíváním, které následují po přejedení, přepití.

Na lehčí formy zkaženého žaludku dobře funguje Okoubaka – tento malý lék má velmi široké spektrum použití. Velmi dobře funguje na „zkažený“ žaludek, ale s úspěchem ho používám na žaludeční problémy spojené s cestováním. Okoubaka také dobře působí na doléčení po dětských infekčních nemocech, podobně jako Sulphur iodatum

Na těžší formy pokaženého žaludku (i otravy) je skvělý lék Arsenicum album. Často stačí jedna dávka (2 kuličky) a klientovi se uleví.

Případ

Jednou mi volal člověk, kterého jsem nikdy neviděla, ale občas jsem mu radila po internetu. Volal, že jsou na zabijačce a on a jeho přítelkyně buď něco špatného snědli nebo kombinace jídla a pití způsobila, že je jim oběma hodně zle. Symptomy Arsenika byly zřetelnější u přítelkyně: neklid s touhou po teple, pálivé zvracení a touha po studené vodě, kterou ale ihned zvracela. Byla tak vystrašená, že až kolabovala. Důležité je, že měli u sebe Arsenicum album 9C a jak jsem se dozvěděla později, skutečně stačila jedna dávka a pak dieta.

Někdy může být lékem, který pomůže Ipecacuanha, lék s velikou nevolností, s pocitem žaludku jako na vodě. Tyto symptomy nezlepší zvracení a důležitý symptom je čistý jazyk. Ipecacuanha je lékem na mnoho akutních problémů, v povědomí ho znáte jako lék na kašel, ale Ipeca může být i lékem na krvácení, jak dobře věděli Indiáni.

Také mám dobrou zkušenost s homeopatickým Carbo vegetabilis. Carbo je spojeno se silnou nevolností, s bledostí a slabostí až kolapsem. Hodně říhání, které uleví.

Nux vomica – tento veliký polychrest velmi dobře užijete při akutní gastroenteritidě,  symptomy jsou často spojeny s křečemi, bolestivým zvracením nebo nucením na zvracení. Všeobecně potřebují Nux vomicu lidé, kteří mají sklony k různým dyspepsiím. Často pijí hodně kávy, alkoholu. Když jim není dobře jsou velmi podráždění. Zajímavé je, že i když tento lék často používám jako konstituční, při akutních stavech u mě není na prvních místech, ale určitě je mnoho homeopatů, kteří to mají jinak.

Domácí příručka homeopatie od A do Z

Americký homeopat Alan V. Schmukler má velké zkušenosti v léčbě a výuce a je také známým publicistou. Působí jako hlavní redaktor mezinárodního odborného časopisu Hpathy.com se sídlem ve Philadelphii. Jeho kniha přinese přehledně utříděné informace jak těm, kteří homeopatii již používají v rodině, při svépomoci nebo v profesionální praxi, tak i nováčkům, kteří teprve uvažují o uvedení této jemné a účinné metody do svého života.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.