Homeopatie – obnova pouta lásky

16.7.2021 | Dr. Kavita R. Chandak | autori@homeopatie.cz | Případy

Nejdřív bych chtěla CleverH poděkovat za volbu tak krásného tématu. Láska je věčnou součástí vesmíru. Tuto emoci mají jak lidé, tak zvířata. My v Indii uctíváme Pána Krišnu jako boha lásky! Život bez lásky je jako jídlo bez soli. My všichni v jednotlivých fázích našeho života potřebujeme různé druhy lásky. Pro mě je láska mezi dítětem a matkou její nečistější a božskou formou. Matka rozumí svému dítěti ještě před tím, než se naučí mluvit!

Ani Voldemort nemohl zabít Harryho Pottera přes ochranu lásky jeho matky.

Dnes se chci podělit o krásný případ hořkého vztahu mezi dítětem a matkou, ve kterém homeopatie obnovila pouto jejich lásky.

Anamnéza:

Žena, 36 let, konzultace přes Skype 8. ledna 2020 s problémem druhotné sterility po dobu posledních 7 let. První dítě potratila ve věku 23 let a cítila proto silné mentální trauma s pocitem viny. Později po 6 letech otěhotněla, ale těhotenství bylo ukončeno kvůli intrauterinní růstové retardaci. Před několika lety měla děložní polyp (9mmx8mm).

Současné potíže:

Pocit zhroucení, nízká energie po ránu, když vstane. Slabost během soulože. Ztráta spontaneity. Kašel po souloži. Cítí, že díky tomuto kašli nemůže udržet semeno a to vyjde ven. Nespokojenost. Nerozhodnost. Pečlivost. Spousta úzkosti. Strachuje se o zdraví svého manžela. Chce dítě i kariéru. Sama je homeopatka, otevřela novou kliniku; chce si dokázat, že je perfektní jak v práci, tak v domácnosti. Aby ukázala svojí důležitost, chce dělat ještě nějakou jinou práci – je stále pod tlakem na výkonnost.

Má strach, že lidi jí budou pomlouvat. Je málo iniciativní. Pocit závisti a soutěživosti. Když sestra jejího manžela porodila dítě, cítila závist.

Poté, co její druhé těhotenství skončilo kvůli intrauterinní růstové retardaci, chápala to jako trest za to, že první těhotenství několik let před tím ukončila potratem.

Nepravidelná menstruace – jednou za 3-4 měsíce. Smutek a podrážděnost před menstruací.

Sny

Milostný akt, orgány mladých dívek a žen, hadi.

Jako dítě byla vždy ovládána a urážena matkou. Matka jí vždycky zanedbávala. Nikdy jí neradila se zkrášlováním se, nemluvila s ní o hormonálních změnách během puberty ani o sexu. Otec byl alkoholik. Oba rodiče se neustále hádali a bojovali spolu. Ona sama byla tiché a introvertní, avšak závistivé dítě. Nikdy nemohla se svou matkou sdílet své pocity ani strachy. Má blud, že přijde cizinec a uvidí její lůno; že nikdy sama nebude matkou.

Předpis

9. ledna 2020 – XXXX 200C jedna dávka.

24. ledna mi poslala mail: „Dnes jsem dostala menstruaci a poprvé za celý svůj život jsem zažila toto – sraženina velká asi jako palec, která vypadala jako kus jater, vyšla ven z mé vagíny. Ale kupodivu žádná bolest během menstruace a ani jsem neměla vředy v ústech, které jsem mívala předtím každý měsíc před menstruací.“

O čem je tento případ?

Předtím, než jsem začala hledat rubriky, jsem chtěla získat hluboké pochopení celého případu.

 • Jako dítě byla vždy ovládána a urážena svou matkou.
 • Otec byl alkoholik
 • Ona sama byla tiché a introvertní, avšak závistivé dítě.
 • Blud, že přijde cizinec a uvidí její lůno; že nikdy sama nebude matkou.
 • Touží po lásce a péči, kterou nikdy nezažila.
 • Vyrostla aniž by dospěla – zůstala v ní dětská touha po mateřské lásce a výživě od své matky
 • Má v sobě neustálý pocit selhání a sebeobviňování
 • Chce své vlastní dítě tak nejrychleji, jak je to možné (kompenzace)
 • Je pod neustálým tlakem výkonnosti, aby si dokázala svou vlastní důležitost.
 • Od své matky nikdy nezažila lásku a péči. Stále hledá dobré vztahy. Dlouhodobé ovládání matkou z ní vytvořilo puntíčkářského nejistého introverta. Je tam také pocit viny, protože už dvakrát potratila. Téma celého případu, její sny, její způsob myšlení, se odvíjí kolem dělohy, orgánu mateřství.
 • Během analyzování totality se díváme na etiologii, patologii, traumata, sny, bludy, generálie a podobně. Pacientovo jazyk a použitá slova jsou vnějším vyjádřením jeho vnitřního stavu, jeho vitální síly. Její slova jsou: Pocit zhroucení; nízká spontaneita; slabost těla a mysli; mentální trauma po indukovaném potratu a hrubém chování její matky během dětství, které z ní udělalo introverta.

Esence případu:

 • Důraz na výkon
 • Hledání rodinné lásky
 • Vina a pocit nenaplněnosti
 • Šílí po mateřství / touží po dítěti
 • Obraz uvědomělosti
 • Dominance
 • Miazma – Psora, Syphilis

Potřebuji lék, který pokrývá její mentální stav, dodá jí mentální a fyzickou sílu, bude brát ohled na její psora-syphilis základ a musí mít vztah k děloze. A zde přichází v úvahu Aurum muriaticum natronatum. Má zhýčkanost Aura, touhu po harmonii ve vztahu a slabost Muriatica, introverzi Natra. Pokud chemicky rozbijete Aurum muriaticum natronatum, dostanete kyselinu chlorovodíkovou, tedy Muriaticum acidum, která má ohromný strach ze selhání a úzkost z možné smrti nebo nemoci matky nebo rodiny.

– Tento lék je o rozcházení se ve vztahu nebo o zoufalé potřebě vztah udržet; především pak vztah matka – dítě

– Předepsala jsem tento lék, protože tam je dlouhá historie ovládání rodiči a nerozhodnost

– Intrauterinní růstová retardace a její sny o perverzním sexu ukazují na syfilitické pozadí případu, stejně jako to, že jí Bůh potrestal druhým potratem za potrat prvního dítěte. Aby překonala pocit viny za potrat a aby překonala svůj strach stát se matkou, aby uspokojila svůj pocit nenaplněnosti – tak chce dítě.


Diagnóza s pomocí homeopatického přístupu

Syndrom nepřítomné matky

 • Jako chybějící rodič je často chápán někdo, kdo opustil své dítě. Ale také třeba jen s dítětem nežije a po několik měsíců nebo let se snaží jej vidět a navázat s ním vztah.
 • Pokud dítě nedostane normální lásku a péči, nemůže se rozvinout pouto mezi rodičem a dítětem. To může vést ke stavu, který se nazývá porucha příchylnosti. Nejčastěji to nastává u miminek a dětí, která byla zanedbávána nebo zneužívána, nebo která jsou dětských domovech, nebo jsou z nějakého důvodu oddělena od svých rodičů.

Pro potvrzení léku jsem se podívala do následujícíchc rubrik:

 1. MYSL – opuštěný, pocit
 2. MYSL – onemocnění z, být odmítnut, svojí matkou
 3. MYSL – onemocnění z, být odmítnut, svým otcem

Natrum mur. a Aurum met. jsou na prvních pozicích.

Aurum Muriaticum Natronatum je na 22. pozici. Pokud všechny tři symptomy zkombinuji, dostane se na 7. pozici.

K potvrzení léku podle Organonu jsem omezila hledání v Radaru podle miazmat. V následujícíc tabulce je 7. sloupec Tuberkulózní miazma, které je samozřejmě kombinací Syfilis a Psory.

Pro finální potvrzení jsem se opět podívala do repertoria a našla Aurum Muriaticum Natronatum jako jediný lék v rubrice „onemocnění po smrti matky“. V tomto případě jde o stav permanentní absence matky; přestože tam stále fyzicky byla, její existence byla pro pacientku nulová.

Později, jak se případ vyvíjel, jsem jí předepsala Sepii 200C v březnu 2020 na základě nových symptomů a následně pak v červnu 2020 Lac Humanum jako sarkodu a mateřský lék. To vybalancovalo stav jejích orgánů a napomohlo to k jejich správné funci.

Sepia, jako ostatní mořské léky, je silně rodinně orientovaná osoba. Také Sepia pokrývá dobře její ženskost a jde o nejlepší lék na hormonální disbalanci.

Po Sepii mi napsala mail: „Moje menstruace se stala pravidelnou a bez bolestí. Byla 16. března, 12. dubna a 8. května. Cítím se ráno plná energie, vstávám bez budíku. Méně úzkosti, mentálně stabilní. Snadno si organizuji svou práci.“

Proč Lac Humanum?

 • Inteligentní, soutěživá
 • Chce dělat důležitou práci
 • Osamocená, odmítnutá, pocit prázdnoty
 • Nerozhodná
 • Orientovaná na rodinu
 • Hledá sílu pro kontrolu nad svým životem spolu s lítostí.
 • Podrážděnost, nedostatek iniciativy
 • Pocit že je sledována. Je zanedbávána.
 • Potřeba uznání
 • Vztah je důležitý
 • Silný mateřský instinkt. Protože matka poskytuje výživu mateřským mlékem, tak tím vede a vyživuje své dítě až do určitého věku.

Její mail po Lac Humanum 23. července 2020: „Cítím více energie. Jsem více propojená s mými emocemi a pocity. Mám touhu pokládat si ruku na hrudník, je velmi uklidňující dotýkat se svého těla a prsou. Jsem daleko více soustředěna na to, co chci. Menstruace se objevila 5. června a 4. července. Ke své matce už necítím žádnou zášť. Byla to moje chyba, že jsem od ní vždycky tolik očekávala, ale nikdy jsem nevnímala ženu v jejím nitru. Ona trpěla mnohem víc než já a já se teď pokusím jí učinit šťastnou.“

Výsledek

Její menstruace se stala pravidelnou a bezbolestnou.

Hormony vybalancovány. Úzkost uredukována. Už žádný pocit nenaplněnosti. Spokojená a organizovaná v práci. Výsledkem je, že přijímá realitu a rozvinula trpělivost.

Shrnutí.

Každý lék musí být potvrzen repertoriem, organonem a materií medikou a klinickou zkušeností. Předepsání takto ověřeného léku pak může měnit životy. Proto také říkáme, že homeopatie je stejně tak vědou, jako i uměním.

Zdroj: cleverhthemag.com

Homeopatie pro těhotenství a porod

homeopatie-pro-tehotenstvi-a-porod-velkySoučasný americký lékař s bohatou praxí vytvořil názornou a velmi obsažnou příručku pro homeopatickou péči o zdraví a samoléčbu běžných nebo i méně obvyklých potíží, jaké se mohou vyskytnout v době těhotenství, při porodu a po porodu. Kniha obsahuje popisy hlavních léků a přehled obecných problémů v těhotenství a při porodu s odkazy na uvedené léky. Obsahuje rozlišovací znaky a ilustrativní případy z autorovy praxe. Kniha je určena jak pro nastávající maminky, tak pro profesionální homeopaty, kteří se s touto problematikou ve svých poradnách často setkávají.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.