Homeopatie vyvažuje negativní vlivy naší nemocné doby

1.9.2019 | Mgr. Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz | Ostatní

Homeopatie je druhá nejrozšířenější metoda léčby ve světě a následuje po těch tradičních, jako jsou čínská, indická a další, které média označují také jako „alternativní“. Až na třetím místě je co do počtu léčených ona „západní“, „konvenční“ chemicko-technologická,  materialisticky orientovaná medicína. Renomé homeopatie je tudíž velké.  Má silnou mediální podporu díky některým celebritám, které se k ní veřejně hlásí a přitom vykazují nápadně dobré zdraví, jako je britská královská rodina v čele s královnou, která se nedávno dožila v plné státnické aktivitě 93 let. V poslední době převzal princ Charles osobní patronát nad londýnskou Faculty of Homeopathy, světově známým školícím centrem, jehož bývalý děkan a současný ředitel vzdělávání  Dr. Russell Malcolm  už 25 let pravidelně přednáší i na pražské Homeopatické akademii. Mnozí z těch, kdo  na Homeopatické akademii učí, patří ke světově uznávaným špičkám v oboru.

Pražský seminář Dr. Massima Mangialavoriho, který má vlastní homeopatickou školu v Bologni, HA, leden 2019

To tedy znamená, že i studenti jsou v kontaktu s tím nejlepším, co moderní homeopatie může poskytnout. Od literatury a učebnic až po osobnosti. Během studia se zařazují do tohoto velkého světového proudu a seznamují  se s pestrou paletou různých škol a přístupů k homeopatické léčbě, takže si mohou vybrat, co použijí jako nejvhodnější v konkrétních  případech léčby. Zároveň pronikají do hloubky oboru, učí se zacházet s odbornou diagnostickou literaturou, jak používat  repertoria, materie mediky a software. Dost času také stráví na přednáškách a seminářích pojednávajících o tom, jak k případu přistupovat, jak s léčenou osobou hovořit, jak třídit informace a analyzovat je za účelem nalezení účinného léku. Již letos se setkají v Praze s mezinárodně uznávaným mistrem oboru Dr. Rajanem Sankaranem, který bude právě o tom hovořit, a jeho nejnovější kniha na toto téma „Metoda osmi oken“ je jednou ze standardních učebnic HA.

Studenti obvykle od začátku oceňují, že je čas trávený v přednáškových místnostech naplněn zábavou, nikoliv dřinou. Homeopatie se pro nás stává smysluplným koníčkem. Obor pohybující se na průsečíku duchovna, umění a vědy  ukazuje, jaký je vztah mezi lidmi a přírodou a jak jej využít k léčbě a vnášení pocitu radosti do života lidí. A to nejen v zaměstnání či profesi, ale hlavně v harmonizaci sebe sama a svého okolí. Vidíme, kolik je kolem nás chronických potíží, disharmonií, o nichž si lidé často myslí, že se jich už nikdy nezbaví. Ale homeopatie umí navracet zdraví, nikoliv jen léčit nemoci. Samozřejmě jen potud, pokud je správně odborně praktikována. Homeopatie umí vyvažovat  negativní vlivy naší nemocné doby.

Dr. Robin Murphy, nejznámější současný americký homeopat, předává certifikát jedné z absolventek na Letní škole HA, 2018

… a přednáší, jak vyléčit i „nevyléčitelné“.

Homeopatická akademie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *