Diabetes mellitus, vyléčeno lékem Phosphorus

4.9.2021 | James Tyler Kent, M. D. | autori@homeopatie.cz | Metoda

2. července 1890

Muž, vysoký, dobře rostlý, věk 47 let. Tato nemoc se vyvíjela asi tři roky, zhubl asi 16kg a neustále hubne dál. Schopnost cvičit se neustále snižuje. V noci nespí. Před dvěma lety míval ojedinělé záchvaty průjmu doprovázené bolestmi břicha a po těchto záchvatech nespavost vzrostla. Občas mu bolest v břiše nedovolí v noci usnout. Tupá bolest se rozlévala po celém břiše, v noci horší, horší vleže během dne. Hojné pocení při lehké námaze. Velmi nervózní, musí být neustále v pohybu.

Stolice světle zbarvená. V těle pociťoval prudké pulzování. Výrazná srdeční činnost a rychlý, plný pulz, 95 na 100. Minulou zimu měl „chřipku“ a od té doby hubne mnohem rychleji. Mastné částečky v moči. Usazenina v podobě cihlového prachu v moči, ne vždy. Rozrušení často vyvolá pocit, jako by hlava nebo lebka byly rozděleny nad ušima a zvedány nahoru a dolů. Může spát v jakékoli pozici. Velmi rychle podlehne horku, ale není citlivý na chlad. Slabost po námaze, duševní  i tělesné. Musí v noci vstávat, aby se vymočil. Množství moči 2 – 2,5l. Specifická hmotnost moči 1030 až 1035. Fermentační test udává hodnotu cukru mezi dvanácti a patnácti zrny (dnes arbitrážní jednotky – pozn. překl.) na 30ml. Kručení v břiše.

Pacient navštívil několik alopatických lékařů, kteří mu dali silné léky, zejména Podo a Strych. Homeopatickou radu žádnou nedostal. Žízeň a chce studenou vodu. Pálení konečníku. Bylo mu řečeno, že má anální fisuru.

O několik dnů později, po důkladném prostudování všech léků týkajících se případu, dostal pacient lék Phos. cm, po němž následovalo ostré zhoršení všech symptomů. Poté se pacient plynule zlepšoval bez dalších léků až do 31. října, kdy se mu symptomy začaly vracet. Cukr během měsíce z moči zmizel a už se neobjevil. 31. října téhož roku Phos. mm. Pacient je dokonale zdráv, aktivní činnost mozku a odolnost je stejná jako kdysi.

Jedna ze 111 kasuistik Klinických případů od Dr. Jamese Tylera Kenta.

Advanced Studies Program in Homeopathy Prague

Mezinárodní studijní program pro pokročilé homeopaty

Homeopatická akademie logo maléÚčelem tohoto vzdělávacího programu je rozvíjet dál, i po ukončení základního studia homeopatie, znalosti a poznatky našeho oboru. Být v kontaktu s aktuálním stavem odborných znalostí, a to v mezinárodním kontextu. Dosáhnout mistrovského stavu vědomostí, předávaných předními světově známými učiteli homeopatie.

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *