Jak na chřipku s homeopatií

8.10.2007 | Mgr. Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz | Metoda

V sezóně trvající od podzimu do jara se pravidelně objevují potíže obecně nazývané chřipka. Homeopaté dobře ví, že chřipka není jedna jediná nemoc s jednotnými projevy, ale u různých typů lidí se projevuje různými, individuálními, byť silně podobnými vlastnostmi.

To co je pro všechny společné je únava, případně zvýšená teplota až horečka, někdy zimnice. Dvousetletá historie homeopatie nás učí, že čím je lék „podobnější“ nemoci nebo spíše jejím individuálním projevům u konkrétního pacienta, tím je účinnější. A opačně: čím méně podobný, tím neúčinnější. Při domácí léčbě chřipky vystačíme při výběru vhodného léku na chřipku se sledováním tří nebo čtyř vlastností a s rejstříkem jen čtyř léků.

Zeptáme se nemocného na to, zda má žízeň nebo je bez žízně, zda horečka vypukla náhle či se přiblížila plíživě s postupným narůstáním potíží a jak se cítí. Podle toho vybíráme z následujících léků:

  • Bryonia alba (Posed bílý) 30 C – žíznivý, vypije najednou velké množství tekutiny. Zhoršuje se sebemenším pohybem, chce ležet naprosto v klidu.
  • Gelsemium (Žlutý jasmín, tropická liana) 30 C – Potíže nastupují pomalu, nemocný se necítí dobře již den dva před vypuknutím chřipky, je zcela bez žízně.
  • Aconitum napellus (Oměj) 30 C – prudký nástup horečky ze zcela zdravého stavu, velká žízeň na studené nápoje, vždy je přítomna výrazná psychická složka úzkosti, strachu a neklidu.
  • Eupatorium perfoliatum (Sadec) 30 C – neutišitelná žízeň s pocitem rozlámanosti celého těla, neklidný na rozdíl od Bryonie.

Lék opakujeme často, např. každých 15 minut nebo půl hodinu (stačí vycucat jednu kuličku bez zapíjení), dokud potíže nezačnou viditelně ustupovat. Pak už není zapotřebí lék podávat a organismus si se chřipkou poradí dál sám. Někdy jsme svědky toho, že zchvácenost a horečka ustupují již brzy po podání. Takto jednoduše (tzv. symptomaticky) praktikovaná homeopatie přináší úspěch při léčbě akutních nemocí, na chronické je krátká. Její výhodou je, že ten, kdo ji používá, nemusí mít o homeopatii žádné hlubší znalosti.V případech, kdy na akutní nemoc nezabere (což se pozná během pár hodin), je nutný odborný přístup s celostním rozborem osobnosti pacienta a s vyhledáním konstitučního léku zaměřeného na celek. Ten pak léčí nejen akutní, ale později i chronické dlouhodobější potíže. A navíc zajistí dlouhodobě zvýšenou odolnost proti infekcím.

V nejnovější době přichází v úvahu při svépomocné léčbě chřipkového onemocnění vždy také autopatie, nová metoda homeopatie, používající homeopaticky potencovanou vlastní slinu nemocné osoby. Měl jsem v posledních letech řadu případů náhlých horečnatých onemocnění, kde po jednorázovém užití autopatického preparátu , který si nemocný nebo rodiče dítěte doma zhotovili v autopatické lahvičce s použitím jednoho až čtyř litrů vody, potíže výrazně ustoupily nebo úplně zmizely do dvaceti čtyř hodin, někdy došlo k zřetelné úlevě již v první hodině po podání. Připravení homeopaticky potencované vlastní sliny trvá jen několik minut, ne déle, než uvaření léčivého čaje, a provádí se vždy jen jednou. Jedna příprava a jedno podání okamžitě po zhotovení. Obecně doporučuji u akutního problému přípravu s pomocí autopatické lahvičky a jednoho a půl litru vody, což je obsah jedné lahve obyčejné pitné stolní vody bez bublinek. Stupeň zředění odpovídá homeopatické potenci 60 C. Zhotovení preparátu probíhá snadno a bez problémů, je jednoduché, rychlé a v krabici s lahvičkou je podrobný a přehledný návod, jak na to. Protože autopatický preparát působí zároveň jako individuálně vybraný konstituční lék, výrazně snižoval sklon k dalším akutním onemocněním v budoucnu.

Více informací o této nové metodě homeopatie, nepoužívající homeopatické léky, ale jen potencovanou vlastní slinu, najdete na www.autopatie.cz.

Uzdrav se s autopatií – Jiří Čehovský

uzdrav-se-s-autopatii-druhe-vydani-velkyUčebnice autopatie. Obsahuje stručný a přehledný systém JAK NA TO při domácím i odborném používání autopatie. Přináší popis téměř stovky případů odstranění nebo výrazného zlepšení tzv. “nevyléčitelných” chronických nemocí, které se běžně vyskytují v naší populaci. 

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *