Letní škola Seč 2018 – Robin Murphy

9.8.2018 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Ostatní

Začaly prázdniny a skončila další letní škola. Letos opět s Robinem. Ti, kdo ho znají z minulých let, se těšili, a protože Robin Murphy je pojem a o jeho přednáškách kolují legendy, hotel Jezerka opět praskal ve švech…

Já osobně nemohu zapomenout na mé první setkání s Robinem o víkendu v nemocnici Na Homolce, kde přednášel o rakovině prsu. Jeho názorné ukázky masáže sodou pod sprchou při večerní hygieně jsou nezapomenutelné. Všichni stárneme i Robin Murphy, i když vypadá stále skvěle a jeho věk by mu hádal málokdo. Co se mě týče, asi bych ke svému úplnému štěstí čekala více homeopatie. Ale upřímně, rozhodně nelituji. Robin vždycky něčím překvapí a jeho ranní pohybové kreace Či-kungu s posluchači  jsou úžasné. Nepochybuji, že spoustu jeho rad budu používat. Pro mne byly cenné postřehy, které se týkaly léčby mrtvice, zranění hlavy a zahrnovaly řešení nejen homeopatií, ale i s pomocí bylin, potravních doplňků a dalších „alternativních“ přístupů.

Nejen u nás, ale i v Americe je veliký problém očkování (v Americe asi dokonce větší než v Česku), a tak prezentace, které se týkaly očkování – hlavně účinnosti očkování, ale také výskytu nemocí, proti kterým se očkuje a léčba poškození, byly pro mne také zajímavé a už jsem je začala používat.

A Robin má také celou škálu rad, které se dají použít, když nemáte zrovna po ruce homeopatické kuličky – např. peroxid vodíku – všude dostupný a s ohromujícími výsledky jak při zevním, tak i při vnitřním použití. Jen je dobré hlídat si potravinářskou kvalitu.

Poslední den se Robin také krátce vrátil ke vztahu homeopatie a astrologie. Věnoval tomu tématu v minulosti jednu celou letní školu a některé věci používám dodnes.

Letní škola to nejsou jen přednášky, ale také různá setkávání – kolik důležitých informací a zkušeností jsme si vyměnili např. ve frontě u baru…

Večerní posezení u ohníčku – v hotelu Jezerka se toho změnilo mnoho za ta léta, co tam jezdíme, tentokrát ne úplně  ku prospěchu věci – trochu nepříjemným překvapením bylo vydlážděné (dříve přírodní) ohniště… ale i u něj jsme si tam skvěle popovídali  a zazpívali, jako obvykle, a to až do časných ranních hodin.

Všechna setkávání v různých větších či menších skupinkách jsou určitě velikým plusem letní školy a já se proto na Seč vždycky moc těším – setkání s absolventy, které často vídám jen jednou, dvakrát do roka, ale také povídání se studenty, kteří začínají objevovat kouzla homeopatie, to nadšení to je pro mne něco neopakovatelného. Myslím, že jsem už někdy zmínila, jak se mění atmosféra – každý rok je jiná. Některá leta se víc diskutuje, pak zase víc zpívá, ale vždycky je to zážitek.

Když jsem mluvila s těmi, kteří Robina letos viděli poprvé, všichni byli nadšeni. A pro nás, co ho už dobře známe, to bylo setkání s přítelem, který nám opět přinesl něco nového.

Chci poděkovat všem, co se podíleli na organizaci letní školy. Budeme se těšit na další letní školu a dohadovat se, kdo přijede příští rok…


Předávání diplomů absolventům
Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP)

Jak navracet a udržovat zdraví jemnými prostředky

Odborně praktikovaná homeopatie stimuluje životní sílu a dává nám mimořádnou schopnost vypořádat se i s přetrvávajícími či opakovanými problémy těla a mysli, s potížemi, které jsou často považovány za „nevyléčitelné“. Tříleté víkendové studium (10x ročně) je určeno všem, kdo mají zájem o hluboké poznání tohoto nejznámějšího tzv. „alternativního“ oboru léčby. Vyučovány jsou kromě klasické homeopatie také nové homeopatické metody, např. autopatie, zdravý životní styl a kombinace různých metod. Studium poskytuje znalosti pro profesionální praxi, stejně jako pro kvalifikovanou samoléčbu. Posluchači se setkávají se známými českými a zahraničními odborníky, jako jsou autoři knih Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Tomáš Lebenhart, Dr. Robin Murphy, Dr. Rajan Sankaran, prof. Anna Strunecká, DrSc, ad.

Podrobné informace o studiu a přihlášky zde

Homeopatická akademie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.