Moudrost Kentových aforismů

23.4.2019 | James Tyler Kent, M. D. | autori@homeopatie.cz | Metoda

Tato slova byla zapsána z improvizovaných Kentových přednášek H.B. Carpenterem, M. D. a věnována absolventům Philadelphia Post Graduate School of Homeopathics, jimž byla inspirací a podnětem k dosažení skvělých výsledků. Z knihy Klinické případy a aforismy jsme vybrali některé úvahy o homeopatickém předepisování.

Princip nás učí vyhnout se potlačování. Potíže jsou někdy nezbytné, aby se skrze ně projevila nemoc navenek, díky čemuž pak lze najít lék.

Musíte vidět a cítit vnitřní povahu vašeho pacienta, stejně jako umělec vidí a cítí obraz, který maluje. Cítí ho. Studujte, abyste cítili organismus, život, duši.

Nemůžete spoléhat na štěstí při střílení od boku a hádání, všechno záleží na dlouhém studování každého jednotlivého případu.

Nejprve pochopte celý lék, jeho klíčové symptomy až nakonec.

Člověk nemůže onemocnět nebo být vyléčen ničím jiným než substancí, která má stejně éterickou povahu, jako má vitální síla.

Při předepisování vynechávejte jména nemocí. Jsou jenom pro pošetilce a pro zdravotní komisi.

Nemoc nemá být pojmenována, ale vnímána; ne klasifikována, ale viděna, abyste mohli najít její pravou podstatu.

Čím ostřejší je nástroj, který nerozvážně používáte, tím více škody můžete způsobit; podobně je to s vysokými potencemi v nevyškolených rukou.

Je nutné léčit nemocného člověka, nikoli chorobu.

Přesné předepsání přinese okamžité výsledky. Když pracujete přesně, často uvidíte u léku zhoršení. Když jsou vaše předepsání nepřesná, zhoršení nikdy neuvidíte.

Když se vrátí staré symptomy, přijde s nimi naděje. To je cesta k vyléčení, jiná neexistuje.

Někteří lidé jsou zmateni primárními a sekundárními účinky léků. S tím si nemusíte dělat starosti. Je pouze potřeba vědět, že určité symptomy po sobě následují v určitém pořadí. Primární a sekundární účinky jsou u různých jedinců různé.

Lékař kazí svůj případ, když předepisuje pouze na lokální symptomy a opomíjí pacienta.

Pokud děláte chyby, buďte si jisti, že jsou vaše. Pokud si budete myslet, že selhává homeopatie, začnete věci napravovat ze špatného konce.

Každý neznalý člověk si myslí, že to, co ví, znamená celé vědění.

Existuje velký rozdíl mezi zajištěním úlevy a vyléčením.

Advanced Studies Program in Homeopathy Prague

Mezinárodní studijní program pro pokročilé homeopaty

Homeopatická akademie logo maléÚčelem tohoto vzdělávacího programu je rozvíjet dál, i po ukončení základního studia homeopatie, znalosti a poznatky našeho oboru. Být v kontaktu s aktuálním stavem odborných znalostí, a to v mezinárodním kontextu. Dosáhnout mistrovského stavu vědomostí, předávaných předními světově známými učiteli homeopatie.

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *