Naše nová rubrika: Životní styl

9.5.2018 | Mgr. Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz | Životní styl

Co je životní styl? Je to způsob, jakým žijeme a myslíme, aby nám to přinášelo pocit naplnění a abychom se cítili dobře. V současném světě je mnoho životních stylů, mnoho postojů a mnoho pravd. Mnohé z nich se částečně překrývají a mnohé se dost liší.

Pak je tu něco, čemu říkáme zdravý životní styl. Zakladatel homeopatie Samuel Hahnemann mluví o životosprávě, která podporuje léčbu, a dokonce bývá podmínkou návratu a udržení zdraví. Jiný rozšířený název je wellness, čímž jsou míněny věci a činnosti podporující fyzické zdraví a dobrou náladu. Je to nesmírně rozsáhlá oblast zahrnující dokonce do značné míry právě homeopatii.

Redakce Homeopatie.cz chce v této oblasti vyjít vstříc svým čtenářům a informovat je, co se v oblasti životního stylu a wellness děje jak ve světě, tak i u nás. V dnešní znečištěné a zmatené době není pocit naplnění a dobrého bytí samozřejmostí. Musíme si chtě či nechtě sami vyhledávat to, co nás uspokojuje a dává nám dobrý pocit, to co nás oslovuje, má pro nás smysl, s čím rezonujeme, a to podle našich vnitřních potřeb, podle našeho osobního zaměření. To, co nás spojuje s ostatními podobně naladěnými lidmi. Vezměme si například fyzické zdraví, i to musí být individuálně budováno, v závislosti na osobních potřebách a preferencích a s použitím znalostí, z nichž mnohé nejsou vyučovány ve školách a zmiňovány v masmédiích, ale nalézáme je v tzv. alternativní oblasti, v literatuře a na seriózních webových stránkách v různých jazykových a geografických oblastech. V této nové rubrice Životní styl budeme publikovat překlady a informace z hodnověrných zdrojů, ale uvítáme a rádi zveřejníme i názory, články, úvahy, zážitky a zkušenosti našich čtenářů. Může jít dokonce třeba i o krátká literární díla, povídky, aforismy, poezii, jak se komu líbí…

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *