O miazmatech a nosodách

27.2.2012 | Marie Valášková | valaskova43@seznam.cz | Ostatní

Počátkem ledna letošního roku přednášel v Praze kanadský homeopat Louis Klein. Tohoto homeopata jsem měla možnost slyšet i při jeho minulé návštěvě, když přednášel na letní škole na Hluboké. Už tenkrát mě jeho přednášky hodně zaujaly. Povídal o malých a málo používaných lécích, např. Oleum jecoris (olej z tresčích jater), který jsem velmi úspěšně použila při léčbě ženy s hormonální nerovnováhou a silným ochlupením.

Koncem roku 2011 vyšla v nakladatelství „Alternativa“ také kniha Louise Kleina – „Miasmata a nosody“. Knihu doporučují všem, co se o problematiku nosod zajímají, najdou tam mnoho zajímavých námětů ke studiu a dalšímu použití nosod. Zajímavé je například odlišení Bacillina a Tubercullina, příp.Tubercullina aviare. Někteří autoři tyto nosody nijak zvlášť neodlišují, dokonce je i zaměňují. Klein všechny léky popisuje podrobně a zdůrazňuje odlišnosti. U homeopatik tohoto tuberkulinního miasmatu nejde jen o různé zdroje, ze kterých jsou léky připraveny, ale i o jemné rozdíly mezi nimi, které si uvědomíte, pokud chcete předepsat Tubercullinum a máte pocit, že všechny symptomy úplně nesedí. Velmi výrazné je to podle mého názoru u Tubercullina aviare – léku, který patří mezi „ptačí“ léky, a tak pacienti, kteří tento lék potřebují, mají určité „ptačí rysy“ – výrazný nos, křehkou strukturu těla, jakoby ptačí pohyby, určitý typ účesu, apod.

Velmi zajímavá je také např. nosoda Toxoplasmosis. Onemocnění toxoplasmosou je podle Kleina často zaměňováno s mononukleózou, a pak se chybně předepisuje Carcinosin, který se považuje za důležitý lék po proběhlé mononukleóze. Sama jsem nosodu Toxoplasmosis již několikrát předepsala s velmi dobrým výsledkem. Vždycky měl pacient v anamnéze kontakt s kočkami, jedenkrát jsem začala léčbu Lac felinem, ale efekt byl jen částečný a celý případ se vyřešil po podání Toxoplasmosis. Dala jsem 30C, opakovaně 3× po sobě, 1× týdně. Neměla jsem tehdy jinou potenci, dnes bych asi použila jedenkrát 200C.

Myslím si, že tento lék má veliký význam právě u nás, neboť kočky se vyskytují v našich domovech tak často, v každé druhé domácnosti najdete psa nebo kočku, nakonec touto skutečností byl překvapen i Louis Klein. Všechny pacientky, kterým jsem zatím Toxoplasmosis dala, měly nějaké problémy s očima a také více či méně zvětšené uzliny.

Miazmata a nosody – Louis Klein

O původu nemocí

miazmata_a_nosody_velkyObsáhlé  pojednání  kanadského homeopata o miasmatech a jejich léčení. Podrobná materia medika nosod, léků vyrobených z patologického materiálu, z nichž většina nebyla dosud popsána v jiných materiích medikách. Průlomové dílo moderní homeopatie otevírá nové a důležité pole našeho poznání i léčby.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *