Odešel Dr. Peter Fisher

29.8.2018 | Mgr. Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz | Aktuality

S lítostí jsme si nedávno přečetli ve všech hlavních britských novinách a také na zpravodajském serveru BBC, že navždy odešel Dr. Peter Fisher. Stalo se tak 15. 8. 2018, když byl na pravidelné cestě na kole do své ordinace sražen v centru Londýna nákladním autem. Na místě zemřel. Bylo mu 67 let.

Dr. Peter Fisher byl významnou a vůdčí postavou současné britské i světové homeopatie. Po dobu patnácti let byl až do 15. 8. homeopatickým lékařem královny Alžběty II. Byl také prezidentem Faculty of Homeopathy, britského sdružení homeopatických lékařů. Předsedal pracovní skupině WHO (Světové zdravotní organizace) pro homeopatii a pracoval zde také v sekci pro tradiční a komplementární medicínu. Působil jako vedoucí výzkumu na Royal London Hospital for Integrative Medicine (dříve Royal London Homeopathic Hospital) a jako šéfredaktor časopisu The Homeopathy (dříve British Homeopathic Journal).

Dr. Fisher byl rovněž známým propagátorem homeopatie a účastnil se různých veřejných diskusí a panelů na toto téma.

Na začátku devadesátých let se zajímal o začínající českou homeopatii a pomohl zorganizovat jedny z prvních přednášek pro české lékaře, prováděné v Praze britskými lékaři pod záštitou Faculty of Homeopathy.

Daily Express uvádí 16. 9., že se Scotland Yard zabývá vyhledáváním svědků nehody.

Dr. Peter Fisher bude nejen britské, ale i naši homeopatii velmi chybět.

Foto a krátká zpráva Faculty of Homeopathy

Advanced Studies Program in Homeopathy Prague

Mezinárodní studijní program pro pokročilé homeopaty

Homeopatická akademie logo maléÚčelem tohoto vzdělávacího programu je rozvíjet dál, i po ukončení základního studia homeopatie, znalosti a poznatky našeho oboru. Být v kontaktu s aktuálním stavem odborných znalostí, a to v mezinárodním kontextu. Dosáhnout mistrovského stavu vědomostí, předávaných předními světově známými učiteli homeopatie.

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *