Otevírání studánek

30.4.2021 | Mgr. Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz | Ostatní

Příroda, alespoň  v naší zeměpisné šířce, prochází stejně jako lidé  čtyřmi stádii: Jaro je mládí, léto  střední věk, podzim znamená stáří a sklízení plodů a zima je smrt a znovuzrození do jara. To se děje na  fyzické úrovni s nevyhnutelnou pravidelností.

Ale na té vyšší organizační úrovni člověka, kde sídlí jeho vědomí (někdy se používá slovo duše) a odkud je utvářeno prostřednictvím vitální síly neboli prány i naše fyzické tělo, to vypadá jinak. Také vědomí se vyvíjí podle zákonů Univerza, z nichž nejdůležitější je zákon karmy, vyjádřený tak hezky tím starým příslovím: „Každý je strůjcem svého štěstí“. Tady už člověk nepodléhá tolik vnějším cyklům, ale především vnitřnímu vývoji na základě svých rozhodnutí a preferencí, toho kam ho táhne jeho touha či láska, přičemž bereme v úvahu, že to může být také touha po špatných a zraňujících věcech. A tak se naše duše/vědomí učí v dlouhých cyklech a poznává co je dobré a co snižuje utrpení a co je špatné a utrpení zvyšuje, případně  se může dovědět, jak tuto hru na dobro a zlo opustit.

Existuje látka, která naši tělesnou  úroveň spojuje se spirituální sférou. Je to voda. Není náhoda, že voda hraje podstatnou roli v tradičních duchovních systémech jako jsou  buddhismus a  křesťanství. Je také základem různých léčebných systémů, například  autopatie. Je schopna přenášet do našeho těla informační struktury, uložené v jemné oblasti člověka, v sedmé čakře a v těch ještě vyšších. Voda oživuje hmotu. Kde není voda, není ani  život. Proto lidé odjakživa uctívali studánky a prameny jako symbol tajemného spojení duše s tělem.

Mnozí z těch, kdo autopatii užívají ,  rádi navštěvují prameny a studánky, aby si tu v klíně přírody, třeba někde v lese, zhotovili informační preparát, a tak se zbavují úzkosti, nejistoty a různých  fyzických problémů a cítí, jak to na ně působí. Jak je očišťuje dotek jemné vyšší oblasti existence, s níž naše fyzická část působením různých „civilizačních“ vlivů ztrácí přirozené spojení, a tím trpí. S návratem spojení a tím organizace pak přichází i ztracená radost a mizí tělesné i duševní potíže. Na konferencích autopatie už jsme na toto téma vyslechli několik referátů od lidí, kteří to u studánek zažili. Někteří popisovali  také pocit hlubokého porozumění přírodě a sobě.

I když základním místem, kde se autopatie provádí, je vlastní koupelna, a tam obvykle používáme  pramenitou lahvovou vodu,  mnoho lidí si sem tam udělá výlet ke studánce a nechá protékat autopatickou lahvičkou vodu z přepadu .

Zde je několik zpráv o tom, co zažili:

Přišla za mnou na konzultaci paní ve středním věku, která při prvním setkání  vytrvale plakala, když líčila svůj pocit ze života. Byla permanentně hluboce nešťastná, ačkoliv  nevěděla proč. Poradil jsem jí, ať navštíví blízkou studánku, kterou si snadno vytipuje na www.estudanky.eu. Přidrží vodu v autopatické  lahvičce dvě minuty nad hlavou v 7. čakře (voda si zapamatuje jemnou informaci) a přidrží pak lahvičku jednu minutu pod přepadem pramene. Potom dá průtokem  zjemněnou informaci z lahvičky na čelní čakru.  Udělala to tak  a negativní myšlenky, co jí před tím stále vířily hlavou, byly pryč.  Při dlouhodobém týdenním podávání se ani za mnoho měsíců nevrátily. Poslala mi dokonce video, jak to u studánky provádí a jak se cítí.

Dvanáctiletý chlapec trpěl dislexií a disgrafií. Přečtení jedné stránky mu trvalo půl hodiny a se psaním na tom byl také velmi špatně.  Byl neklidný, stále do něčeho ťukal a mlátil. Zpočátku mu maminka dělala autopatický preparát z jeho dechu (to se probublá voda v lahvičce vlastním dechem) doma v koupelně. Během dvou měsíců hodně pokročil ve čtení, ale ve psaní ne. Pak jej odvedla ke studánce, kde postavili autopatickou lahvičku pod přepad na 12 minut, proteklo tedy 24 l vody.  Při další návštěvě za tři měsíce po této poslední přípravě mi oznámili: Je zcela klidný, čte i píše dobře, je bez potíží.

Muž ve středním věku mi řekl, že je alergický „skoro na všechno“, a to od dětství. Občas bere prášky. Je stále unavený. K tomu má „temné vidění světa“, jakousi permanentní depresi. Má nízké sebevědomí. Doporučil jsem mu, stejně jako již zmíněné paní ve středním věku, preparát z informace ze 7. čakry, jednou týdně. Za jeden a půl měsíce mi řekl, že se mu vrátila energie a již tři týdny nepozoroval (asi prvně od dětství) žádnou alergickou reakci. Za rok provádění autopatie mi řekl, že měl v celé pylové sezóně jen 2 dny alergii, jinak nic. Ale temné vidění světa mu zůstalo. Doporučil jsem zvýšit množství vody a tím zjemnit ještě víc informaci, aby mohla ještě lépe ovlivnit jeho vitální sílu. Na další kontrolu přišel až za 3 a půl roku. Řekl, že chodí tři až čtyřikrát ročně ke studánce, vždy večer, aby tam nikdo nebyl.  Pomalu zvyšoval čas průtoku. Alergii neměl po celou tu dobu, má dobrou energii a nemá žádný důvod k nízkému sebehodnocení, protože se mu v jeho podnikání daří mnohem lépe než dřív. Depresi neměl poslední roky žádnou . Našel si dobrého učitele meditace a medituje každý den. Cítí se jako nový člověk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *