Petroleum

10.5.2022 | MUDr. Tomáš Lebenhart | tomas@lebenhart.cz | Homeopatika, Metoda, Případy

Základní pravidlo homeopatické léčby zní: Podobné vyléčí podobné. Dokazuje to i tato čerstvá krátká kazuistika. Čím kratší případ – tedy léčení a přirozený návrat k plnému zdraví, tím lépe. Muž, 56 let, bez historie závažného onemocnění, po mnoho let občas zajde pro homeopatika na různé drobnosti, kupř. virozy. Přichází nyní s tím, že má v ústech pocit nafty. Je to  jeho jedinná stížnost a tedy příznak.

Zde bych se rád zmínil o tom, že pocity se běžně v medicínské praxi podceňují. Ve skutečnosti mají vysokou hodnotu, neboť pocit je VŽDY posel pravdy. Rozumově zpracované výpovědi už nemusí být tak pravdivé… Svět je subjektivní a tím jsou cenné i subjektivní symptomy. Snahou o objektivizaci se sice lépe orientujeme v systému vědecké medicíny, avšak bezpečně se vzdalujeme od samotné esence pravdy. Homeopata pocity zajímají a umí s nimi pracovat.

Pokud by takový člověk toto řekl běžnému lékaři v rámci  zdravotnického systému, byl by buď odbyt s tím, že to přejde, v horším případě by obdržel doporučení na psychiatrické vyšetření. Také by se posléze mohl ocitnout v gastroenterologické ordinaci a rozjel by se obchodně-medicínský kolotoč vyšetření a zmatených pokusů o léčbu. Samozřejmě, že by se na nic nepřišlo a zdravotní stav pacienta by se mohl plynule zhoršovat…

Já jsem ani vteřinu nepomyslel na možné příčiny a automaticky jsem doporučil Petroleum 9, tedy homeopaticky naředěnou a dynamizovanou naftu. Bral 3x denně 3 kuličky. Po dobrání tubičky mailem referuje, že pocit zmizel a vše je v pořádku. Ano, vše je v pořádku. Jen zdravotnický moloch přišel zkrátka… což mně ani pánovi vůbec nevadí.

Setkal jsem se s lidmi, kteří si vyloženě užívají benzínové aroma na čerpacích stanicích, či (pro někoho) omamnou vůni kerosinu při nástupu do letadla. Na straně druhé jsou lidé, pro které je tento pach utrpením. Myslím, že obě skupiny by mohly mít prospěch z Petrolea – dva póly téhož. Přeji hlavně  všem, aby vždy v pořádku dojeli do cíle.

Domácí příručka homeopatie od A do Z

Americký homeopat Alan V. Schmukler má velké zkušenosti v léčbě a výuce a je také známým publicistou. Působí jako hlavní redaktor mezinárodního odborného časopisu Hpathy.com se sídlem ve Philadelphii. Jeho kniha přinese přehledně utříděné informace jak těm, kteří homeopatii již používají v rodině, při svépomoci nebo v profesionální praxi, tak i nováčkům, kteří teprve uvažují o uvedení této jemné a účinné metody do svého života.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *