Přednáška Rajana Sankarana – ohlédnutí

27.11.2019 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Ostatní

Minulý měsíc přednášel poprvé v Praze na Homeopatické akademii dr. Rajan Sankaran, známý světový homeopat. Pro všechny příznivce homeopatie to byl veliký svátek.

V nakladatelství Alternativa před touto událostí vyšla kniha Metoda osmi oken ve které Sankaran popisuje svoji novou metodu předepisování. Metoda je velmi jednoduchá, předepisování homeopatického léku je díky ní mnohem přesnější.

Zajímavý je přístup Rajana Sankarana k pacientům, ne vždy jsou jeho metody použitelné u nás. Mám na mysli např. jeho praxi o „zaškolení“ pacientů, než jsou přijati k léčení. Rozhodně ale Rajan nemá problém s vysvětlováním homeopatických postupů svým pacientům. Rajan pracuje s mnoha asistenty, kteří klienta vyšetří a vyzpovídají, vyplní s ním různé dotazníky a pak může v klidu s pacientem pracovat.

Na Rajanovi obdivuji a je pro mne velikou inspirací přístup ke klientům, jak umí pracovat s intuicí, s psychikou. Jeho vhled do jednotlivých homeopatických léků je inspirující a oslovil mě už před lety, když Alternativa vydala jeho Duše homeopatických léků.

Pro mne byla velmi důležitou součástí víkendové přednášky práce s počítačovým programem. Rajan používá své programy, kde velmi často pracuje s funkcí reference. Tuto funkci obsahuje i program HOMEO. Podle mne je to úžasná funkce, ráda si s ní potvrzuji výběr léku.

Reference umí projít nejen rubriky všech repertorií, která jsou v programu obsažena, ale umí také prohledat všechny materie mediky, a také i ostatní literaturu, kterou  program obsahuje.

Při Rajanově přednášce, když ukazoval postupy podle svých programů, pracovala jsem v programu HOMEO s funkcí reference. Byla jsem mile překvapena, že výsledky byly srovnatelné s programem Rajana Sankarana.

Tuhle funkci používám často. Pokud si například udělám klasickou repertorizaci, pak reference mohou podpořit výběr léku, podle mých zkušeností je reference přesnější. Při repertorizování většinou zahrnuji do výsledku prvních deset, patnáct léků, u reference je výběr užší – většinou je správný výsledek mezi prvními pěti léky. A tak vlastně používám podobnou metodu jako Rajan, ale jen ve dvou oknech: reference – repertorizace.

Myslím si, že je úžasné, že máme v češtině tak skvělý nástroj pro pomoc při hledání léku.

Já používám plnou verzi, to má jistě mnoho výhod, ale pro mne je důležité, že nemusím všude „tahat“ mnoho knih, ještě před několika lety patřila k mým dovolenkovým zavazadlům jedna taška s knihami navíc.

HOMEO – homeopatický software

Homeo pyramida s názvemPoznávací znak profesionála – lékaře, lékárníka a léčitele. Užitečný pomocník pro samoléčbu, spolehlivý průvodce studentů homeopatie. Velký rozsah odborných textů, pokročilé možnosti analýzy. Snadné intuitivní ovládání. Kompletně v českém jazyce!

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *