Případ chronické kopřivky

6.2.2015 | Mirka Slámová | slamova@pomocvezdravi.cz | Případy

Navštívila mne mladá žena, 30 let, bezdětná, svobodná, atraktivní, s vlasy odbarvenými na blond, nalíčená, sportovní a štíhlé postavy. Snadno rudnoucí  v obličeji. Co mne zaujalo, byl její silný, intenzivní parfém.

Homeopatii zvolila již po několika neúspěšných léčebných pokusech o vyřešení opakovaně se objevující  vyrážky téměř po celém těle a také kolem očí. Popisovala ji jako typickou kopřivku se svěděním, štípáním, pupenci a rudostí. K výsevu dochází hlavně při změnách teploty vzduchu, kdy přijde ze zimy do tepla nebo naopak a také po sportu, kdy se zpotí. U moře kopřivkou trpí také, zřejmě ze studené vody a na slunci mívá solární alergii. Trvá několik minut až hodin než se pokožka opět zklidní do původního stavu.

Občas se jí udělá ekzém, hlavně v kloubních jamkách, a je dost svědivý. Přetrvává akné v obličeji.

Dále se svěřila s velkou citlivostí na svá prsa. Nesnese ultrazvuk. Trápí ji mokvání bradavek, hlavně po sportovní aktivitě. Při menstruaci má pocit oteklých a tvrdých prsou. Je po operaci nezhoubné bulky v levém prsu.

Jinak se cítí zdravá a moc nemarodí. Je dost zimomřivá, ale snadno se zpotí při námaze. Spí velmi dobře a hodně dlouho, potřebuje dostatek spánku.V oblasti jídla vyzdvihla nechuť k mléku a mléčným výrobkům, po těžkých a tučných jídlech mívá křeče ve střevech.

Samu sebe popsala jako velmi aktivní, musí pořád něco dělat a není vůbec domácí typ. Neobejde se bez sportu, pohybu, ráda tancuje na diskotékách. Pracuje jako projektantka na mezinárodní úrovni, ale protože je výtvarně nadaná a kreativní, bavilo by ji dělat architekturu.

Žije s již třetím partnerem, ve vztahu s ním je spíše dominantní, vše zařizuje, ale není spokojená a chystá se vztah ukončit. Nedokáže však žít sama, potřebuje partnera a nedělá jí problém si opatřit nového.

Ve společnosti se necítí úplně uvolněně,  ale komunikuje s lidmi ráda,  moc se však nesvěřuje a netouží po soucitu a utěšování od jiných.

Na otázku, zda je citlivá na pachy a vůně odpověděla, že moc ne, ale že jí voní ředidla a barvy, staré sklepy a miluje silné parfémy, do nichž investuje hodně peněz.(!)

Protože mám ve své praxi již několik případů Asterias rubens, troufla jsem si tentokrát podat lék Asterias 200C bez repertorizace.

starfish1Po měsíci léčby se ataky kopřivky zmírnily a rychleji odeznívaly. Výtok z bradavek se na čas umocnil, po několika dnech ustal a již se neobjevil. Bolesti prsou při menstruaci zatím pociťovala. Cítila se dobře, nebyla již unavená, nepotřebovala dlouho ráno spát.

Po půl roce na LM potenci Asterias rubens se mé klientce dařilo velmi dobře, kopřivka se objevovala jen výjimečně při extrémní zátěži nebo teplotních rozdílech, její intenzita však byla již snesitelná a po několika minutách odeznívala.

Po roce užívání LM potence kopřivkou netrpí již vůbec, prsa vnímá bezbolestně, jakoby měkčeji a cítí se spokojená a zdravá.

Závěr:

Asterias rubens je dost podobná Sepii, ale tato klientka byla atraktivní, sexy, nalíčená, barevně oblečená a to u Sepie moc nevidíme.  Sepie také nemívá problematické vztahy s partnery jako Asterias, která hlubší a těsné vztahy raději ukončuje. Brzy však navazuje další, protože potřebuje mít ochránce, je na něm závislá, ale zároveň potřebuje předstírat nezávislost. To je její vnitřní konflikt a sebedestrukce.

Tato sebedestrukce se projevuje i na fyzické úrovni. Asterias trpí nádory prsu, cystami, zvětšenými uzlinami a zatvrdlinami v prsou, mívá potíže s bradavkami. Silnými symptomy jsou ekzémy, vyrážky, kopřivky, svědění pokožky i bez vyrážky.

Asterias má negativní vztah k mléku, nesnáší ho. A to i na úrovni kojení, kojí jakoby bez emocí. Necítí se dostatečně naladěná k dítěti.

Asterias má blud, že páchne. Proto ten silný vztah mé klientky k vůním. Proto ten její silný parfém.

Homeopatická poradna

Zaměření na chronické opakující se potíže. Komplexní poradenství. Homeopatie, autopatie, doplňkové metody, zdravý životní styl.

poradci1

Informace a objednání na konzultaci zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *