Případ endometriózy a neplodnosti

31.3.2022 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Homeopatika, Nemoci, Případy

V poslední době ve své homeopatické poradně  velmi často řeším endometriózu. Mnoho žen má problém s bolestivou menstruací, problémy s početím a opakujícími se cystami.

Toto je případ mladé ženy, která opakovaně trpěla na záněty močových cest. Sex pro ni nebyl příjemný, stěžovala si na bolesti při styku. První menstruaci dostala asi ve 12 letech, zpočátku byla menstruace pravidelná (po 28 dnech), nebolestivá.

Opakující se  cysty…. V 17 letech byla na operaci cysty, pak začala brát antikoncepci, kterou špatně snášela, ale brala ji několik dalších let.

Pak potkala nového partnera, vdala se a chtěla vysadit antikoncepci, aby mohla otěhotnět.

S manželem to zkoušela asi dva roky, ale nedaří se. Zkouší různé terapie, výsledek ji neuspokojil, chce tedy homeopatii.

Ptala jsem se jí na zdraví, na společnost, na vztahy. Když mluví o svém zdraví, máte pocit, že všechno je problém – trochu hysterie i hypochondrie – hodně bolestí, strach, že nebude mít děti… všechno se zlepšuje tancem, pohybem. Tancuje celý život, jen při tanci zapomíná na těžkosti života, na bolesti.

Problémy se spánkem, myslí si, že od dětství, je velmi lehký spáč, nemá oblíbenou polohu při usínání… nemá sny.

I když fyzicky vypadala hodně jako Pulsatila, dala jsem jí Sepii 200C.

Na kontrolu se objednala za tři měsíce… Popisuje, že několik posledních let se necítila tak dobře. Neobjevil se zánět močových cest. Pocit ze sexu  je lepší, už nemívá při styku bolesti, ale zatím není těhotná. Na gynekologii nebyla, neví, co endometrióza.

Zopakovala jsem Sepii 200C, a dala jsem jí homeopatické kapky z lososa. Měla je brát 1. týden 3x denně, 2. týden 2x denně, 3. týden 1x denně. Čtvrtý týden nic a má se ozvat.

Lososa (Oncorhyncgus) používám asi 20 let. Před dvaceti lety byl v Praze Jeremy Sherr, který tenkrát přivezl a přednášel několik zajímavých léků, vedle lososa např. Cygnus cygnus, Skorpio nebo Chocholate.

Po měsíci se nic neděje, cítí se dobře, těhotná není. Nález na gynekologii je úplně v normě, doporučují jí asistovanou reprodukci. Domluvíme se, že ještě počká, zopakuje si měsíční cyklus.

Ozvala se po druhé sérii kapek z lososa, je těhotná.

Dnes má malého chlapce, těhotenství i porod proběhly normálně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *