Případ infekce candida vaginalis

3.6.2022 | Dr. Jhalak Khatri Nagrani | autori@alternativa.cz | Nemoci, Případy

Doktorka  Jhalak Khatri Nagrani o případu chronické kandidosy,  vyřešeném pečlivým klasickým předepsáním.

Paní  N.B. byla první  pacientkou na začátku  mojí homeopatické praxe. Měla velkou víru v homeopatii i ve mně. Už dlouho bojovala s velmi nepříjemnou nemocí candida vaginalis.  Když ji přemáhala úzkost z toho nesnesitelného svědění, přišla  ke mně a řekla: „Doktorko Jhalaková, hned mi prosím dejte nějakou medicínu, to moje svědění se nedá vydržet a já už mám dost  konvenčních krémů a léků.“ Byla pravidelným pacientem jednoho ze známých gynekologů ve Vadodaře, který dokonce kdysi  býval mým učitelem. Ale při pohledu sedm let zpátky nebyl vidět jiný výsledek než zoufaltví. Občas plakávala, byl nurušen její pohlavní život a jakékoliv společenské situace pro ni představovaly velkou výzvu.

Popis případu:

37 letá paní ke mně prvně přišla se zánětem močových cest a celkovou slabostí. Kvůli zánětu trpěla silným pálením při močení a velkým svěděním. Její bledý a voskový obličej, oteklé tváře a žhavý temperament mě přiměly k tomu, abych uvažovala o homeopatiku Apis mellifica, které jsem jí podala a přineslo to do dvou dnů výsledky. Ale úleva trvala jen 4 – 5 dní a problém začal znovu. Tentokrát tam nebylo pálení, jen silné vaginální svědění. Zvolila jsem tedy , opět podle totality symptomů, Caladium 30 opakovaně 4 dny a zase byla v pořádku, aby se však vrátila o 15 dní později.

Řekla mi, že když viděla rychlé výsledky homeopatie u svých akutních problémů, motivovalo ji to k tomu, aby mě požádala o kompletně působící lék. Odebrala jsem tedy případ ještě celostněji a tentokrát jsem našla lék podle teorií oddaných stoupenců homeopatie: 1) Heringova přirovnání ke třínohé židli a 2) Kentových stoupajících potencí.

Heringova třínohá židle:

1)Tendence k potratu ve 3. měsíci. Problém začal po obtížném prvním porodu.

2) Velké horko v postižené oblasti, přestože její tělo bylo chladné na dotek a její svědění a pálení ve vagině bylo vždy zlepšováno aplikací studené vody

3) Vychrtlá paní tmavé pleti se zapadlýma očima a silnou žíznivostí.

Lékem byl Secale Cornutum

Kentovy stoupající potence:

Začala jsem se Secale 30, dvě dávky následované sac lac (sacharum lactis, nemedikované pilulky – poznámka překladatele) po dobu 2 týdnů. Byla tam sice zázračná odezva, ale problém se vracel. Takže následovalo Secale  200, které pomohlo na několik měsíců. Po 2 – 3 měsice neměla žádný problém, ale v létě, které bylo nicméně mnohem lepší než předcházející léta co se týče svědění a pálení, došlo zase k relapsu a zdálo se, že 200 už nebude dost. Bylo podáno Secale  1M. Nakonec jsem podala jednu dávku Secale  10M a problémy přestaly. Je to už 6 let a nikdy se nevrátily.

Homeopatie pro těhotenství a porod

homeopatie-pro-tehotenstvi-a-porod-velkySoučasný americký lékař s bohatou praxí vytvořil názornou a velmi obsažnou příručku pro homeopatickou péči o zdraví a samoléčbu běžných nebo i méně obvyklých potíží, jaké se mohou vyskytnout v době těhotenství, při porodu a po porodu. Kniha obsahuje popisy hlavních léků a přehled obecných problémů v těhotenství a při porodu s odkazy na uvedené léky. Obsahuje rozlišovací znaky a ilustrativní případy z autorovy praxe. Kniha je určena jak pro nastávající maminky, tak pro profesionální homeopaty, kteří se s touto problematikou ve svých poradnách často setkávají.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *