Případ migrén

24.6.2024 | Annalisa Percy | autori@alternativa.cz | Případy

Paní G. prosinec 2019 až březen 2020

Tato milá 84 letá dáma přišla na konzultaci primárně kvůli svým migrénám. Vždy měla oční migrény (vizuální). Velmi často zažívá velmi jasné záblesky světla těsně před začátkem migrény. Někdy to trvá trochu déle jako následný obraz a jindy to popisuje jako zúžení svého zorného pole s plovoucími objekty pohybujícími se od okraje jejího vidění na obě strany a zaslepující její centrální vidění na dobu od 20 minut do hodiny. Vidí plovoucí objekty, jsou černé, růžové, modré, zelené a „oranžové“ jako ohnivé světlo. Bolest obvykle klesá, když vizuální poruchy ustupují. Je to jako pás tlaku, který je někdy horší na levé straně, ale častěji na pravé straně.

Příležitostně má nauzeu a kyselé říhání současně a někdy zvrací, pokud se pokusí napít vody. Ví, že dehydratace může migrény zhoršit, ale má s pitím potíže, když má nauzeu. Někdy má vizuální poruchy bez bolesti. Ty jsou více stresující, protože ji činí téměř slepou na 20 minut až 2 hodiny.

Etiologie

Migrény poprvé zaznamenala během těhotenství, zejména během druhého těhotenství (před 50 lety). Migrény se v poslední době zvýšily a myslí si, že to může být způsobeno prodělanými operacemi glaukomu, které snižují nitrooční tlak, a stárnutím (změny hormonů).

Další zdravotní anamnéza

4 operace trabekulektomie a 2 operace katarakty během 15 let.

Osteoporóza (lékařská diagnóza) a osteoartritida v kyčlích. Cholecystektomie 2013.

Psoriáza se objevuje příležitostně – nyní žádná. Bolest v kyčli z osteoartritidy. Zapojení sedacího nervu – cvičení a teplé aplikace pomáhají. Malé (velikosti otisku palce) až střední (velikosti dlaně) lipomy na kyčlích a hýždích. Raynaudův syndrom – ztrácí oběh v prstech s charakteristickým modrofialovým zbarvením. Snížený oběh do nohou se zbarvením a mírným otokem.

Její nohy mohou být horké a zpocené a pálící v létě, ale v zimě jsou studené. Má popraskané kapiláry na dolních končetinách a varixy, které se nacházejí blízko povrchu kůže. Minulý rok narazila kotníkem do něčeho a krvácelo to dlouho (2 dny pomalého krvácení).

Paní G. má malou postavu, normální až lehce podváhu, je poměrně aktivní, denně chodí 1 až 2 km a uklízí svůj dům. Žije sama, ale má aktivní společenský život a rodinné vazby. Popisuje se jako společenská, ale nezávislá, miluje cestování a čtení (zdůrazňuje, že čte ruskou historii a dokumenty, ne romány). Říká, že vždy je něco nového k naučení.

Nenávidí chodit k lékaři: „Proč bych ztrácela čas? Jsem v pořádku.“

Léky: žádné

Vitamíny a doplňky: mnoho

Rybí olej, vit D/K, prášek ze zelených rostlin, kolagen, lutein, C0Q10, ginkgo.

Strava;: jí velmi opatrně od operace žlučníku, hodně ryb, kuře, vařená zelenina, sezónní ovoce, kefír, občas chleba z místní pekárny. Nejí sladkosti, nejí sůl (na doporučení lékaře kvůli glaukomu a krevnímu tlaku). Má ráda šťavnaté potraviny a některé mléčné výrobky a ráda si dopřává sklenku vína k jídlu.

Podán byl lék Phosphorus 200ch ve vodě: 2 granule v 3 uncové lahvičce s kapátkem, 5 kapek pod jazyk po 5 až 10 otřesech. Denní dávka po dobu jednoho týdne, poté  mi dát zprávu.

Vybrala jsem

 

vyšší potenci vzhledem k její současné vitalitě a zdravému životnímu stylu.

Následná kontrola – o měsíc později, mnoho zlepšení.

  • Migrény se snížily v závažnosti
  • Raynaudovy příznaky se snížily a zdá se, že oběh se celkově zlepšil
  • Lepší energie
  • Žádné další krvácení a nohy se vracejí k normální barvě.
  • Lipomy se zmenšily i pocit svědění kůže.

Poté mě pacientka požádala, zda bychom mohli udělat něco dalšího pro její pokračující migrény, byť méně závažné. Znovu jsem zvážila její oční potíže a bolesti hlavy  a dostala dávku Iris versicolor 200ch.

Jak vidíme, Iris v.  pokrývá pouze některé z jejích hlavních příznaků bolesti hlavy, které souvisejí s jejíma očima, ale ve vysokém stupni. Materia Medica potvrdila Iris jako vhodnou volbu.

Dosud neměla žádné další migrény … ani jednu!

Annalisa Percy, Rn, Hom, Dchm má za sebou 25 letou kariéru registrované zdravotní sestry a v současnosti pracuje jako vojenská zdravotní sestra v Kanadských ozbrojených silách. Nedávno si splnila svůj sen, když absolvovala s vyznamenáním Kanadskou  školu homeopatické medicíny (Canadian College of Homeopathic Medicine). Vášeň pro pomoc lidem a podpora jejich zdravotních cílů jsou pro ni stále na prvním místě. Vždy byla silným zastáncem fitness, působila jako trenérka triatlonu a atletiky a soutěžila a trénovala také sportovní jezdectví. „Moje homeopatická cesta začala s mými koňmi a psy, když jsem byla mladá praktikantka Tellington Touch, a můj obdiv a vášeň pro to, co nás naučil Hahnemann a co homeopatie dokáže, roste každým dnem. Všechno co se týká homeopatie mě fascinuje a dodává mi energii – doufám, že se mi podaří podporovat tento úžasný obor prostřednictvím prověřování, výzkumu a případových studií.“

Zdroj: Hpathy.com

HOMEO – homeopatický software

Homeo pyramida s názvemPoznávací znak profesionála – lékaře, lékárníka a léčitele. Užitečný pomocník pro samoléčbu, spolehlivý průvodce studentů homeopatie. Velký rozsah odborných textů, pokročilé možnosti analýzy. Snadné intuitivní ovládání. Kompletně v českém jazyce!

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *