Případ: Okoubaka aneb Rychlá homeopatická pomoc

6.4.2021 | Jitka Nekolová | jitka@nekolova.eu | Případy

Před několika roky jsme publikovali popis léku Okoubaka aubrevillei od Marie Valáškové. Jako připomínku tohoto malého, ale velmi užitečného léku, přinášíme následující krátkou kazuistiku léčení malého děvčátka.

Podzim je obdobím, kdy na nás ve větší míře útočí různé patogeny a někdy může být těžší se jim ubránit. Já jsem nedávno svou pozornost v poradně upřela na Okoubaku. Je to lék, o kterém jsme slyšeli mnoho dobrého. Na přednáškách paní Valáškové patří k těm oblíbenějším pro svou univerzálnost v případě střevních potíží. Funguje téměř okamžitě, jak dokazuje následující krátký příklad z praxe.

Ozvala se maminka dvouleté holčičky, že dcerka od rána místo pevné stolice vylučuje tekutinu, která potřísní skoro celou záchodovou mísu. Je pátek, na pohotovost uhánět nechtějí, děvčátko je jinak spokojené, unavené není a teplota taky nestoupá.

Případ je celkem nekomplikovaný, nejsou žádné další symptomy jako bolesti, únava či jiná specifika, podle kterých by se dalo usuzovat na jiný konkrétní lék. Vsadila jsem tedy na Okoubaku jako na „čistící lék“ s tím, že kdyby se cokoli změnilo, byla jsem připravena na základě repertorizace léčbu upravit – což naštěstí nebylo třeba.

Doporučuji Okoubaku 9C po každé epizodě. Ta se po prvním podání dostavila až druhý den ráno a byla ještě hodně řídká, i když už ne vodová. Zopakovaly tedy ještě jednu dávku a ozvaly se až v neděli, kdy se po celém dni bez stolice ráno situace opakovala s tím, že si holčička lehce potřísnila kalhotky, než stihly doběhnout na záchod. Na mou radu podaly Okoubaku 15C, vše bylo opět celý den v pořádku a druhého dne v poledne vyšla stolička už pěkně tuhá.

Někdy tedy stačí opravdu velmi málo a výsledek je velký

Homeopatická materia medica dětských typů

homeopaticka-materia-medica-detskych-typu-velkyMUDr. Kateřina Veselá

Kniha podává obrazy homeopatických léků, doplněné o poznatky autorky z její vlastní bohaté praxe. Obohacuje je zejména o zvláštnosti dětského věku v jednotlivých vývojových obdobích. U každého léku je nejprve popsán obecný obraz homeopatického typu, a pak následují příběhy vyléčených dětských i dospělých pacientů. Kniha je určena zejména pro odbornou, ale i pro informovanou širší veřejnost.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.