Samoléčba homeopatů – Reakce na lék – Méně známé léky

1.5.2024 | Filip Čehovský | filip.cehovsky@alternativa.cz | Aktuality

Homeopatická akademie zve všechny studenty homeopatie a pokročilé homeopaty na květnové přednášky Ing. Jana Matyáše., MUDr. Petra Pudila a Mgr. Jiřího Čehovského, které proběhnou přes videokonferenční aplikaci.

Sobota 11. 5., 9–17 h (pauza 13–14)

Ing. Jan Matyáš: Reakce na lék

V homeopatii je důležité umět vybrat vhodný lék, ale neméně důležité je vyhodnotit způsob reakce na něj. V historii homeopatie se tomuto umění věnovali všichni významní homeopaté jako S. Hahnemann, J.T. Kent a v posledních desetiletích G. Vithoulkas. Bez schopnosti správně vyhodnotit reakci na podané homeopatikum není možné vést správně případ, proto jde o jednu ze základních dovedností homeopata. Zopakujeme a podrobně probereme obecná pravidla a na konkrétních případech ukážeme, jak vyhodnotit působení homeopatika a jaký zvolit následný postup v případu.

Neděle 12. 5. 9–12 h

MUDr. Petr Pudil: Méně známé malé léky z různých skupin, které mohou být důležité pro praxi

Candida (kvasinka), Cyclamen (brambořík) Calcarea muriatica, K. grandiflorus (kaktus), Cereus bonplandi (kaktus), Solanum tuberosum (brambora), Doryphorea decemlineata (mandelinka bramborová)

Neděle 13–16 h

Mgr. Jiří Čehovský: Samoléčba homeopatů, aneb jak se dívat nejen na ostatní, ale i na sebe v terminologii materie mediky a rubrik repertoria.

Podrobné informace a přihlášky zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *