Seminář počítačové analýzy homeopatických případů

15.10.2013 | Ing. Filip Čehovský | filip.cehovsky@alternativa.cz | Aktuality

homeo3

Jak používat homeopatický software HOMEO

Počítačová analýza významně rozšiřuje možnosti homeopata. V zemích s dlouhou tradicí homeopatie (v Anglii, Holandsku, Německu, USA, Kanadě, Austrálii, Rakousku…), je v současnosti téměř nemožné najít profesionálního homeopata, který by běžně ve své praxi nepoužíval homeopatický software. Všichni učitelé homeopatie, navštěvující nás ze zahraničí, si jej přinášejí ve svých počítačích. Také u nás má diagnostický software patnáctiletou tradici, reprezentovanou programem KENT, který sloužil v mnoha ordinacích a poradnách, a v posledních třech letech i jeho moderním nástupcem, programem HOMEO.

Homeopatický software HOMEO již v současnosti používá mnoho českých homeopatů i studentů homeopatie. Pracuje na obdobných principech jako nejnovější verze známých zahraničních programů s tou zásadní výhodou, že veškerá rozsáhlá odborná literatura v něm vložená je výhradně v českém jazyce, stejně jako jeho ovládání. Poskytuje i mnohé funkce homeopatické analýzy, které jiné programy nemají. Navíc umí snadno vyhledat klíčová slova, symptomy, názvy nemocí či diagnóz v jejich různých gramatických tvarech, pádech, časech, a pracovat s nimi – tato jazyková rozmanitost mateřštiny byla dřív naší specifickou nevýhodou v porovnání např. s angličtinou nebo němčinou.

Mezi klíčové vlastnosti programu HOMEO patří:

  • Velké množství obsažené literatury v českém jazyce (repertoria, materie mediky, knihy o metodě, cca 10 000 stran odborných textů) Tyto texty byly přeloženy profesionálními vysokoškolsky vzdělanými překladateli-homeopaty s mnohaletou praxí, s hlubokou znalostí zavedené české a samozřejmě anglické homeopatické terminologie i kontextu. Tyto překlady jsou užívány českými homeopaty průběžně od počátku devadesátých let a homeopatická terminologie v České republice se utvářela právě na základě těchto překladů, tudíž se stala standardem.
  • Nejmodernější, velice jednoduché a intuitivní ovládání ve stylu Microsoft Office. Program je velmi dobře zvládnutelný i počítačovým začátečníkům.
  • Rychlé a intuitivní vyhledávání v celém rozsahu dat. Na rozdíl od knihy není nutná znalost orientace v repertoriu, program vybere sám vhodné rubriky po zadání hledaných slov. Velice jednoduše vyhledává nejen v repertoriích, materiích medikách a knihách o metodě, ale též v kartotéce, v záznamech vyšetření pacientů či ve vlastních poznámkách.
  • Funkce Reference stírá rozdíl mezi repertoriem a materií medikou, umí repertorizovat i s pomocí materií medik, dokáže repertorizovat i na základě vlastních slov pacienta, bez nutnosti hledat příslušné rubriky, a vytváří repertorizační tabulku s návrhem vhodných léků.
  • Repertorizace symptomů s vytvořením tabulky pořadí léků probíhá ve vteřině a ušetří homeopatovi mechanickou práci s vyhodnocováním případu, a tím velkou část jeho času. To platí i o rychlosti vyhledávání symptomů v rozsáhlém textu pěti repertorií a jejich zanesení do analýzy.
  • Propracovaná kartotéka, kde se jednoduše ukládají veškeré záznamy k danému pacientovi. Při využívání kartotéky máte perfektní přehled o pacientech, zápisech jejich vyšetření, jednotlivých návštěvách, podaných lécích atd. Umožňuje též např. ukládání naskenovaných lékařských zpráv, fotografií či videozáznamů o vývoji případu. Dokonalé vyhledávání v záznamech je samozřejmostí.
  • Program je průběžně zdokonalován, např. zcela nedávno byla vydána nová verze 1.2 s mnoha vylepšeními (mj. spolupráce s Windows 8), která je pro dosavadní uživatele programu zdarma.
  • Možnost rozšiřovat software o další nové funkce a novou literaturu v budoucnosti.

Zveme Vás na bezplatný seminář o programu HOMEO, kde se seznámíte s jeho možnostmi a funkcemi a bude předvedeno jeho praktické užití. Získáte zde rovněž odpovědi na své případné otázky.

Termín semináře: 26. 11. 2013 (18–21 h)

Lektor: Ing. Jan Matyáš

Místo konání: Gymnázium Na Zatlance, Na Zatlance 11, Praha 5 – Smíchov

Dopravní spojení: Metro B – výstup stanice Anděl. Pak pěšky po Plzeňské ulici a třetí doleva je ulice Na Zatlance. Velká budova gymnázia se nachází po pravé straně (trochu do kopečka). Od metra je cca 5 min. Do stanice Anděl jedou také tramvaje č. 9, 10, 4, 7. Za rohem je další stanice tramvají 20, 12, 14.
Mapka zde

Seminář je zdarma, ale je nutné se předem přihlásit.

Více informací o homeopatickém softwaru HOMEO naleznete zde.

Přihlášky e-mailem či telefonicky:
Alternativa, spol. s r. o., Zbraslavské náměstí 461, 156 00 Praha 5
Tel.: 257 922 331
E-mail: dagmar.hegarova@alternativa.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *