Střevní nosoda na ekzém? Ano!

10.5.2021 | Natalie Weekes | autori@homeopatie.cz | Případy

Tuto klientku jsem poprvé viděla v roce 2018 a její případ do jisté míry znamenal průlom v mé praxi. Do té doby jsem mívala klienty s mírnými ekzémy a měla jsem dobré výsledky, ale nikdy jsem u nich nepoužila střevní nosody.

Nedlouho před tím, než jsem poprvé viděla zmíněnou klientku, jsem absolvovala kurz střevních nosod. Ten způsobil revoluci v mé praxi a v jejích výsledcích. V mé klinické praxi se teď většina případů týká kožních problémů a odráží se to v mých hodnoceních na Google reviews.

Toto byl jeden z mých prvních případů kožních potíží léčený střevní nosodou Morgan Bach.

Klientkou byla 40 letá žena. V rodinné historii byl pouze slabý ekzém u její sestry a suchá citlivá (ale bezproblémová) pokožka.

Jakmile jsme spolu začaly hovořit, rozplakala se.

První konzultace

Dříve: Dlouhá historie puchýřovitého ekzému objevujícího se a mizejícího už od jejího dětství. Kompletně zmizel během obou jejích těhotenství. „Mstivě“ se vrátil po jejím prvním těhotenství, po druhém těhotenství se znovu objevil jen na rukou.

Nyní: Před 4 měsíci se jí na krku objevilo drobné ložisko. To se následně agresivně rozšířilo na její tvář a hrudník a v době, kdy jsme se setkaly, se ekzém dále šířil a už obsáhl její ruce včetně dlaní.

Po návštěvě praktického lékařa dostala předpis na steroidovou mast, kterou užívala 2,5 měsíce. Protože se nedostavilo zlepšení, byla lékařem odkázána na dermatologii. K mně přišla jako za poslední záchranou před návštěvou dermatologie.

Její pokožka jí způsobovala velikou úzkost, stres a rozpaky. Hovořila o tom velmi emocionálně. Navštívila mě letně oblečená v klobouku s širokým okrajem, šatech s dlouhými rukávy a dlouhé sukni.

Rozvíjely se u ní nejrůznější potravinové alergie, které vedly k otokům kolem očí, napjaté „botoxově vypadající“ olupující se kůži. Botox v anamnéze nebyl.

Stolice byla jednou denně. Močení bylo normální.

Cítila se neodpočatá po spánku.

Bylo pro ní důležité zavděčit se otci.

Je životně důležité mít svůj život pod kontrolou. To minimalizuje obavy.

Ráda dělá to nejlepší pro sebe i pro druhé.

Posledních 6 měsíců problémy ve vztahu. Problémy s jejím otcem.

Kožní symptomy

Super rudá, super citlivá oteklá pokožka. Velmi zhoršené sluncem. Postižená místa její pokožky v nejhorších místech vypadají jako pečené mandlové lupínky.

Kůže vylučuje viskózní čirou tekutinu, když se zanítí. Což se stává pravidelně a nečekaně.

Zhoršuje: Avokádo, cuketa, okurky

Zhoršená dotykem

Velmi zhoršená sluncem

Škrábání zhoršuje i zlepšuje. Může se škrábat až do krve.

Zlepšuje studená voda, ale také jí na krátkou dobu zlepší, když je voda hodně horká

Když jí to svědí, dokáže se škrábat až do krve. Chce si kůži oloupat a má pocit mravenčení.

Pokožka je na dotek horká, hlavně na hrudi

Pokožka je po ránu velmi, velmi suchá – olupuje se a odděluje po celém jejím krku.

V průběhu doby se symptomy zintenzivňují.

Velkým spouštěčem je stres. A ze své pokožky je velmi ve stresu.

Další informace

Přestala pít alkohol

Je velmi žíznivá a pije hodně vody

Historie používání orální antikoncepce. Poslední 3 roky používá nitroděložní tělísko. Menzes trvá 9 dní a je bez bolestí.

Kontrola – „mojí cestou, nebo vůbec“

„Truchlivá ztráta otce, kterého jsem nikdy neměla“ následovaná velkým vztekem na něj

Analýza

V případu se ukazují symptomy Graph, Petr, Carc a Sulph. Je tam také propojení stavu pokožky a emocí jako u Nat-M.

Ale její symptomy jsou přesně materia medica Morgan Bach! Původně jsem chtěla začít se střevní nosodou na jeden měsíc a pak by se měl jasněji ukázat obraz Sulp, který jsem předpokládala následně.

Počítala jsem, že by měla zvládnout denní podávání nosody na základě její rodinné historie, dlouhého tvání nemoci a také prudké energie její pokožky – pravidelné a silné vzplanutí nemoci nezdolatelné steroidy. Emoce týkající se její pokožky byly také příliš silné.

Předpis

Morgan Bach 30C, jednou denně po dobu 21 dní

Kontakt e-mailem: Po čtyřech dnech braní léku se stav její kůže velmi zhoršil. Z krku vykapává žlutý hnis, překrytý silnými šupinami kůže. Tvář já natekla. Cítí se jakoby měla horečku. Navštívila praktického lékaře a dostala na týden antibiotika.

Doporučila jsem jí, aby si lék ředila do vody, brala probiotika a abychom zůstaly v kontaktu. Netušila jsem do té toby, že střevní nosoda může člověka takhle zhošit.

Po 4 dnech další e-mail: Pokožka se zlepšuje. Méně svědí.

Uvažuji o Nat-M (emoce, kůže), Graph (žlutý výtok, ztluštělá kůže) nebo Carc pro příští předepsání.

První kontrola po měsíci

Cítila se hrozně na rodinné sešlosti. Cítila, jak se na ní každý dívá, protože „vypadá odporně“. Vydržela tam 45 minut.

Jedno vzplanutí nemoci každý týden od první konzultace. Ale každé je kratší než to předchozí a postihuje menší část těla. A také méně svědí.

Teď je nejdelší doba, kdy je bez obtíží. Může pohnout krkem bez bolestí. Poslední vzplanutí bylo před 10 dny. Pominulo po 48 hodinách. Vypadalo to jako spálení od slunce, ale ne po celém těle jako doposud.

Velké zlepšení, protože dříve vzplanutí choroby trvala déle a postihovala skoro celé její tělo.

Carc. vypadá jako velmi dobře indikovaný. Obrovské problémy s kontrolou a vyhýbání se neočekávanému. Chce aby byly věci správně – míněno dělat je sama.

Předpis:

Morgan Bach 30C jednou denně po dobu 21 dnů. Bez ohledu na zhoršení cítím, že je správné předpis opakovat, protože se její pokožka dramaticky zlepšila. Klientka s opakováním také souhlasí.

Druhá kontrola opět po měsíci.

Pokožka je mnohem lepší. Žádná náhlá vzplanutí ani zhoršení. Stálé a stabilní zlepšování. V tuto chvíli má už pouze drobná ložiska na krku a hrudi. Oblasti zasažené ekzémem se každým dnem zmenšují.

Pokožka se stále zlepšuje i poté, co přestala brát Morg. B.

Hlásí velikou úlevu. Cítí se „normálně“.

Nyní může ven na slunce bez klobouku, deštníku a dlouhých rukávů, není žádná reakce pokožky na slunce.

Rozšířila svou dietu o dříve problémové potraviny a ty jí už nečiní potíže.

Po devíti týdnech:

Klientka do své recenze napsala, že její pokožka se nadále zlepšuje a je ztěží patrné, že kdy měla ekzém takového rozsahu a závažnosti.

Nyní jsou to už 2 roky kdy jsem jí naposledy viděla a zatím si na žádné problémy nestěžovala.

Tento případ pro mě znamenal velký průlom, protože jsem si uvědomila dvě věci:

1. Střevní nosody jsou normální léky které je potřeba použít, když jsou indikované

2. Je v pořádku opakovat střevní nosody. Tak nějak jsem původně získala názor, že střevní nosody vyžadují speciálně opatrný přístup a omezené použití.

Jejich předpis tak, jak jsem to udělala, vedl k dlouhodobému a úplnému uzdravení. Ani vám nemohu říct, kolik dobrých doporučení na mě tato klienkta udělala.

 

Zdroj: cleverhthemag.com

Advanced Studies Program in Homeopathy Prague

Mezinárodní studijní program pro pokročilé homeopaty

Homeopatická akademie logo maléÚčelem tohoto vzdělávacího programu je rozvíjet dál, i po ukončení základního studia homeopatie, znalosti a poznatky našeho oboru. Být v kontaktu s aktuálním stavem odborných znalostí, a to v mezinárodním kontextu. Dosáhnout mistrovského stavu vědomostí, předávaných předními světově známými učiteli homeopatie.

Podrobné informace zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.