Thiosinaminum na jizvu po císařském řezu

5.4.2018 | Marie Valášková | Valaskova43@seznam.cz | Případy

Obrátila se na mne mladá těhotná žena. Šlo o její druhé těhotenství, první bylo ukončeno císařským řezem a po zákroku zůstala veliká jizva, která se špatně hojila. Tato maminka chtěla další těhotenství ukončit normálním porodem. V poradně jí ale řekli, že to v žádném případě nepůjde.

A tak se dostala ke slovu homeopatie – našla jsem lék Thiosinaminum a podávala jej v nízké potenci. Několik měsíců jsem o ní neslyšela, než se přiblížil čas porodu. V porodnici byli prý hodně překvapeni, jak vypadá jizva a dokonce připustili, že by mohl proběhnout normální porod. A ten už také proběhl – na světě je zdravé miminko a maminka je také v pořádku.

Thiosinaminum je lék vyrobený z hořčičných semínek. Literatura udává jeho použití i na tinitus, který vznikl po zánětu s následným jizevnatým ztluštěním. Všichni víte, že tinitus je často i pro homeopata veliký problém. Thiosinaminum by mělo fungovat i na zvětšené uzliny, striktury, srůsty – určitě ho budu dál zkoušet. Murphy  ho popisuje podobně jako Boerick, ale udává, že pokud se po operaci použije Calendula není pak Thiosinaminum potřeba.

Homeopatie pro těhotenství a porod

homeopatie-pro-tehotenstvi-a-porod-velkySoučasný americký lékař s bohatou praxí vytvořil názornou a velmi obsažnou příručku pro homeopatickou péči o zdraví a samoléčbu běžných nebo i méně obvyklých potíží, jaké se mohou vyskytnout v době těhotenství, při porodu a po porodu. Kniha obsahuje popisy hlavních léků a přehled obecných problémů v těhotenství a při porodu s odkazy na uvedené léky. Obsahuje rozlišovací znaky a ilustrativní případy z autorovy praxe. Kniha je určena jak pro nastávající maminky, tak pro profesionální homeopaty, kteří se s touto problematikou ve svých poradnách často setkávají.

Knihu můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *